
Geen dakpannen maar kasten voor gierzwaluw
GOES - Woningcorporatie Beveland Wonen hangt dinsdag (21 januari) de eerste van acht gierzwaluwkasten op in de Adenauerhof in Goes.
De kasten vervangen de gierzwaluwdakpannen die de corporatie eind vorig jaar wilde plaatsen. 'Dit voornemen veroorzaakte veel weerstand van dierenwelzijnsorganisaties, omdat het op tropische dagen te warm zou worden onder zo'n dakpan', laat William Dircken van Beveland Wonen maandag weten. Daarop heeft de corporatie zich laten voorlichten door het Zwaluwen Adviesbureau. 'Zij hebben ons geadviseerd om voor de kasten te kiezen.'
Dakgoot
De corporatie brengt de kasten aan om beschutting voor de gierzwaluw te creëren. 'Naast energiebesparende maatregelen en het hergebruiken van materialen, zetten we ons ook in voor de flora en fauna. Met name vogels hebben het steeds moeilijker in Nederland. Woningbouw speelt hierin een belangrijke rol. Nieuwbouwwoningen hebben steeds minder overstek, zoals een dakgoot waaronder vogels zich kunnen nestelen, en dakpannen liggen strak tegen elkaar waardoor vogels er niet meer onder kunnen komen.'
Beveland Wonen is op 1 januari 2020 ontstaan uit de fusie tussen woningcorporatie RWS en R&B Wonen.
Meer uit Beveland
EINDEWEGE - Begin volgend jaar start de aanleg van glasvezel bij bedrijventerrein Eindewege.
3 uur geledenHEINKENSZAND - Op 7, 8 en 9 december krijgt de Gratis Boompjes Uitdeelactie van de Zeeuwse Milieufederatie (ZMf), Stichting Landschapsbeheer Zeeland en Velt Zeeuwse Eilanden, zijn vervolg. Op die dagen kunnen de 4000 Zeeuwse tuinbezitters hun boompjes ophalen, die ze eerder in september bestelden tijdens de bestelronde van de uitdeelactie. Ruim 18.000 gratis boompjes worden begin december uitgedeeld op 13 afhaallocaties, in iedere Zeeuwse gemeente één. Zo'n 150 vrijwilligers zetten zich in om de bestellers hun aanwinst te overhandigen.
4 uur geledenHEINKENSZAND - Voor de elfde keer organiseren de gezamenlijke kerken van Heinkenszand hun jaarlijkse kerstdiner voor alleenstaande ouderen in Heinkenszand. Een initiatief dat 12 jaar geleden is geboren, elk jaar is georganiseerd en slechts werd onderbroken door de coronabeperkingen.
19 uur geledenGOES - Voor Stadsboerderij Kom Us Kieke in Goes, een dagbestedingslocatie van zorgorganisatie Gors, begint volgend jaar de bouw van een nieuw pand aan de Watervlietweg.
1 dag geledenWISSENKERKE - De provincie Zeeland verleent subsidie voor twee projecten die de beschikbaarheid voor zoet water in Zeeland stimuleren. Er gaat 134.851 euro naar een praktijkproef met zogeheten kreekruginfiltratie op Noordgouwe en 27.000 euro naar landschappelijke inpassing van zoetwaterbassins op Noord-Beveland.
1 dag geledenGOES - Hij is het niet, maar Cees van den Bos klinkt al aardig ingeburgerd als Goesenaar. De burgemeester van Urk is voorgedragen als burgervader van Goes en hij blijkt de gemeente goed te kennen. “Ik heb een Schouws accent, want ik ben geboren en getogen op Schouwen-Duiveland, maar ik hou van Goes en kan niet wachten om er aan de slag te gaan", vertelt de 43-jarige Van den Bos. “Ik heb op de havo gezeten in Goes en er meerdere stages gelopen. Met mijn gezin bezoek ik Goes ook regelmatig. De gemeente heeft zoveel plussen dat ik deze kans niet kon laten lopen", zegt hij over de vacature die vrijkwam nadat Margo Mulder in juni vertrok als burgemeester van Goes.
1 dag geledenGOES - De NVBS, vereniging van spoor- en tramliefhebbers, organiseert vrijdag 8 december in hotel Terminus in Goes een lezing. Jan Strooband gaat in op 'Turkije voordat de toeristenstroom op gang kwam'.
1 dag geleden