Geen banenverlies bij kostenbesparingen IKEA
DEN HAAG (ANP) - Woonwarenhuis IKEA gaat geen banen schrappen in Nederland als onderdeel van zijn plannen om de kosten te verlagen. Wel is het bedrijf van plan in verband met de dalende omzetten en de gedwongen sluiting van de winkels de roosters aan te passen naar wat operationeel nu per winkel nodig is. Het betekent dat zolang bestellen en ophalen niet mogelijk is, mensen tijdelijk minder ingepland kunnen worden.
De maatregel voor flexuren geldt voor alle dertien vestigingen van de Zweedse keten in Nederland, maar zal wel per winkel verschillen, aldus een woordvoerder. Hoewel de winkels al langere tijd gesloten zijn, wordt door het personeel doorgewerkt. Dan gaat het onder meer om het klaarzetten en bezorgen van bestellingen en zogeheten remote-planningen waarbij klanten die een keuken of een kast willen kopen van afstand door IKEA-personeel worden geholpen bij hun keuzes. Het is momenteel niet mogelijk om zelf bestellingen op te halen bij de winkels.
"We respecteren de maatregelen van de overheid, maar hopen dat we zo snel mogelijk in ieder geval weer klanten de mogelijkheid kunnen geven om bestellingen bij de winkel op te halen. We hebben vanaf de eerste golf laten zien dat we op een veilige en contactloze manier bestellen en ophalen kunnen faciliteren."
Goede afspraken
De woordvoerder zegt dat er goede afspraken zijn gemaakt met de bonden. Volgens IKEA is baanbehoud van het grootste belang, want het bedrijf denkt dat als de situatie weer normaliseert iedereen weer nodig is in de winkels. "Maar nu moeten we heel kritisch kijken naar de kosten", zegt de woordvoerder.
Overigens heeft IKEA niet om steun gevraagd bij de overheid tegen de crisis. Bij de publicatie van de jaarcijfers van het gebroken boekjaar in oktober kwam naar voren dat de omzet van IKEA Nederland juist was gestegen, omdat mensen vanwege de pandemie veel meer thuis bleven en het eigen interieur wilden verbeteren.
Meer uit Financieel
OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.
37 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall blijft profiteren van de grote militaire investeringen voor herbewapening in Europa. De bestellingen blijven binnenkomen, want het orderboek van Rheinmetall groeide aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar naar een waarde van 73 miljard euro. Dat was 56 miljard euro een jaar eerder.
40 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft een recordjaar achter de rug, ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten wist een lichte daling van het aantal passagiers op te vangen met hogere opbrengsten per passagier.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na het bereiken van een nieuw slotrecord een dag eerder. Beleggers verwerkten opnieuw een grote hoeveelheid kwartaalresultaten van bedrijven als Shell, SBM Offshore, BAM, AMG en Pharming.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft maar een beperkte impact op de resultaten van scheepvaartconcern A.P. Møller-Mærsk. Volgens het Deense bedrijf zijn de vooruitzichten voor de wereldwijde containervraag in 2026 nu wel "zeer onzeker" door de gestegen energieprijzen en de beperkingen voor de scheepvaart in de wateren rondom Iran.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell heeft in het eerste kwartaal flink meer winst behaald, geholpen door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De winst kwam uit op 6,9 miljard dollar, tegen bijna 3,3 miljard dollar in het vierde kwartaal. Shell had eerder al gezegd dat de resultaten uit de oliehandel aanzienlijk hoger zouden uitvallen door de onrust op de energiemarkt.
2 uur geledenLOCHEM (ANP) - Veevoerbedrijf ForFarmers heeft een "sterk" eerste kwartaal achter de rug, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Hoewel de huidige geopolitieke ontwikkelingen zorgen voor onzekerheid en hogere prijzen van grondstoffen en energie, kan het bedrijf uit Lochem naar eigen zeggen het veevoer "tegen scherpe prijzen" blijven aanbieden aan zijn klanten.
2 uur geleden