Geëmotioneerde Sabalenka uitgeschakeld in tennistoernooi Miami
MIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka is in de derde ronde van het sterk bezette toernooi van Miami uitgeschakeld. De speelster uit Belarus boog in drie sets voor Anjelina Kalinina uit Oekraïne: 4-6 6-1 1-6.
Emoties namen na de nederlaag de overhand bij Salabenka, die eerder in de week de plotselinge dood van haar ex-vriend, voormalig ijshockeyer Konstantin Koltsov, moest verwerken. Nadat ze de partij had verloren, ontstak ze in woede en sloeg ze haar racket kapot. Vervolgens beende ze weg zonder Kalinina de hand te schudden.
Sabalenka bracht na de dood van Koltsov, die mogelijk zelfmoord heeft gepleegd, een korte verklaring af. "De dood van Konstantin is een ondenkbare tragedie. Hoewel we niet langer samen waren, is mijn hart gebroken. Respecteer alstublieft mijn privacy en die van zijn familie in deze moeilijke tijd."
Mannentoernooi
De winnares van de Australian Open besloot ondanks de persoonlijke tragedie gewoon de tennisbaan op te stappen. In de tweede ronde wist de nummer 2 van de wereld nog te winnen van de Spaanse Paula Badosa.
De Poolse nummer 1 van de wereld Iga Swiatek plaatste zich in Miami moeiteloos voor de derde ronde. Ze gunde de Italiaanse Camila Giorgi drie games en won met 6-2 6-1.
In het mannentoernooi rekende de Spaanse favoriet Carlos Alcaraz in de tweede ronde overtuigend af met zijn landgenoot Roberto Carballés Baena. Na 85 minuten stonden de setstanden 6-2 6-1 op het scorebord.
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
36 minuten geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
37 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.
3 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
9 uur geledenMONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.
9 uur geleden