Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geëmotioneerde Sabalenka uitgeschakeld in tennistoernooi Miami

Geëmotioneerde Sabalenka uitgeschakeld in tennistoernooi Miami

MIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka is in de derde ronde van het sterk bezette toernooi van Miami uitgeschakeld. De speelster uit Belarus boog in drie sets voor Anjelina Kalinina uit Oekraïne: 4-6 6-1 1-6.

Emoties namen na de nederlaag de overhand bij Salabenka, die eerder in de week de plotselinge dood van haar ex-vriend, voormalig ijshockeyer Konstantin Koltsov, moest verwerken. Nadat ze de partij had verloren, ontstak ze in woede en sloeg ze haar racket kapot. Vervolgens beende ze weg zonder Kalinina de hand te schudden.

Sabalenka bracht na de dood van Koltsov, die mogelijk zelfmoord heeft gepleegd, een korte verklaring af. "De dood van Konstantin is een ondenkbare tragedie. Hoewel we niet langer samen waren, is mijn hart gebroken. Respecteer alstublieft mijn privacy en die van zijn familie in deze moeilijke tijd."

Mannentoernooi

De winnares van de Australian Open besloot ondanks de persoonlijke tragedie gewoon de tennisbaan op te stappen. In de tweede ronde wist de nummer 2 van de wereld nog te winnen van de Spaanse Paula Badosa.

De Poolse nummer 1 van de wereld Iga Swiatek plaatste zich in Miami moeiteloos voor de derde ronde. Ze gunde de Italiaanse Camila Giorgi drie games en won met 6-2 6-1.

In het mannentoernooi rekende de Spaanse favoriet Carlos Alcaraz in de tweede ronde overtuigend af met zijn landgenoot Roberto Carballés Baena. Na 85 minuten stonden de setstanden 6-2 6-1 op het scorebord.

Meer uit Sport

Tesfu grijpt voor het eerst Nederlandse titel op de marathon

ROTTERDAM (ANP) - Filemon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.

22 minuten geleden
Ethiopiër Adola wint marathon van Rotterdam, geen parcoursrecord

ROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.

23 minuten geleden
Bokser Fury wint bij rentree van Makhmudov en daagt Joshua uit

LONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.

2 uur geleden
McIlroy geeft ruime voorsprong weg en deelt leiding in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.

3 uur geleden
Van Klinken werpt discus naar Nederlands record van 70,99 meter

RAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.

13 uur geleden
Seixas (19) wint Ronde van Baskenland, slotrit voor August

BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.

18 uur geleden
Waterpoloërs verliezen in World Cup opnieuw van Servië

ALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.

19 uur geleden