
‘Geef licht!’ thema Kerstnachtviering
MIDDELBURG - Hoe mooi had het geweest om dit jaar weer iedereen uit te kunnen nodigen voor de Kerstnachtviering in de Nieuwe Kerk. Helaas moeten we hiervoor opnieuw een jaartje geduld hebben. De viering zal `s middags worden opgenomen en kan dan `s avonds vanaf 22.30 uur online meegevierd worden (via www.kerkdienstgemist.nl).
Thema van de viering is ‘Geef licht!’ ‘Het mooie van dit thema vind ik dat het je weghaalt bij somberen over het donker en uitdaagt om na te denken over hoe je elkaar in het licht kunt zetten. Is dat niet wat God doet en ons gunt in de geboorte van Jezus: hij zet ons in het licht!’ aldus Chris Kors, sinds deze zomer als predikant verbonden aan de Nieuwe Kerkgemeente en voorganger tijdens de Kerstnachtdienst. Aan de viering wordt muzikaal meegewerkt door Margreeth de Jong op orgel, Lise de Munck op dwarsfluit en een vocaal ensemble onder leiding van Christian Blaha.
Wij ontmoeten u graag online in de Kerstnachtviering!
Meer informatie kunt u vinden op www.nieuwekerkgemeente.nl.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Basisschool Cypressenhof opende op woensdag 25 juni haar nieuwe schoolbibliotheek. Na ruim een jaar aan voorbereidingen is de bibliotheek gerealiseerd in samenwerking met de Zeeuwse Bibliotheek.Wethouder Willemien Treurniet opende samen met Jorden (groep 6a) de bieb. Ook werd de naam onthuld: de Bieb van Cyp. De opening werd gevierd met een vossenjacht, waarbij kinderen op zoek gingen naar verklede figuren uit bekende kinderboeken. 's Middags genoten de leerlingen van een voorstelling over lezen en boeken door Tijl Damen. Dankzij twee leescoördinatoren en een betrokken vrijwilligers is de uitleen nu wekelijks mogelijk. Zo krijgt leesplezier op Cypressenhof extra aandacht.
8 uur geledenWESTKAPELLE - Sarah Hengst en Ivana Minderhoud van gymnastiekvereniging Hygiëa uit Westkapelle zijn Nederlands Kampioen geworden op het onderdeel airtrack tijdens het NK in Ahoy Rotterdam.
11 uur geledenZOUTELANDE - De derde editie van de Coast Challenge van de Nierstichting vond dit weekeinde plaats. Een fietstocht van 500 kilometer in 24 uur van Zoutkamp naar Zoutelande. Bij aankomst in Zeeland werd door ambassadeurs Maarten Tjallingii en Hein Otterspeer het opgehaalde bedrag bekend gemaakt: ruim 224.000 euro.
14 uur geledenMIDDELBURG - Vanaf dinsdag 1 juli 2025 worden alle Zeeuwse Bibliotheken boetevrij. Dat betekent dat leden geen boetes meer hoeven te betalen wanneer ze geleende materialen te laat inleveren. Met deze stap willen de bibliotheken de drempel verlagen om gebruik te maken van hun diensten.
1 dag geledenVROUWENPOLDER - Op het strand geniet je nog meer als je er de natuur, zoals zeeraket, kunt beleven. Dat is een gedachte achter het project Groene Strand Wimpels. De stranden bij natuurgebied Oranjezon (Vrouwenpolder), Neeltje Jans en de Verklikkerplaat (Renesse) hebben deze wimpels deze week weer toegekend gekregen. Op deze stranden geven partijen de natuur gezamenlijk meer ruimte. "We zien bijvoorbeeld het aantal broedende vogels, zoals de bontbekplevier en strandplevier, op het strand toenemen", vertelt Paul Verhoeff van Stichting Het Zeeuwse Landschap.
1 dag geledenMIDDELBURG - In Middelburg heeft de politie maandagochtend twee mannen aangehouden. Na de arrestaties werden ook doorzoekingen gedaan.
1 dag geledenVEERE - Op 10 mei stapte Martijn de Ridder in zijn woonplaats Veere op zijn trekkingfiets. Niet voor een rondje Walcheren maar voor een rit van 2400 kilometer naar Tarifa, Spanje. Martijn ging twintig dagen lang, 120 kilometer per dag fietsen om geld op te halen voor onderzoek naar de zenuwziekte MS. Hoe kijkt hij terug op zijn bijzondere reis?
1 dag geleden