Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gedetineerden Iran in hongerstaking ter herdenking dood activiste

Gedetineerden Iran in hongerstaking ter herdenking dood activiste

TEHERAN (ANP/AFP) - In een Iraanse gevangenis zijn zondag 34 vrouwelijke gevangenen in hongerstaking gegaan. Zij doen dit om te herdenken dat het twee jaar geleden is dat massale straatprotesten tegen de geestelijke autoriteiten uitbraken. Dat meldt de stichting van Narges Mohammadi, die in 2023 de Nobelprijs voor de Vrede won.

"Vandaag, op 15 september 2024, zijn 34 vrouwelijke politieke gevangenen in de Evin-gevangenis in hongerstaking gegaan ter herdenking van de tweede verjaardag van de Vrouw, Leven, Vrijheid-beweging en de moord op Mahsa Amini", aldus de stichting.

In Iran braken in 2022 massaprotesten uit na de dood van Amini, een jonge vrouw die was opgepakt omdat ze zich niet aan religieuze kledingvoorschriften zou hebben gehouden.

De 52-jarige Mohammadi zit sinds november 2021 gevangen in de Evin-gevangenis in Teheran om 'misdaden tegen de staat'. Ze heeft het afgelopen decennium een ​​groot deel in de gevangenis doorgebracht en is meermaals in hongerstaking gegaan.

Meer uit Buitenland

Haakon legt dinsdag eed af als nieuwe Noorse koning

OSLO (ANP) - Koning Haakon legt komende dinsdag voor de Storting, het Noorse parlement, officieel de eed af als nieuwe koning van Noorwegen. Dat bevestigde voorzitter Masud Gharahkhani vrijdag aan de Noorse omroep NRK.

1 uur geleden
UNHCR ziet begroting verder krimpen

GENÈVE (ANP/RTR) - De vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties moet noodgedwongen verder krimpen. Volgens informatie van persbureau Reuters valt de begroting van de UNHCR komend jaar 16 procent lager uit en zijn er ongeveer 3500 functies minder voorzien.

2 uur geleden
EU stuurt 2 miljoen euro aan noodhulp naar Nepal

BRUSSEL (ANP) - De EU stuurt voor 2 miljoen euro aan noodhulp naar Nepal vanwege de verwoestende overstromingen daar, meldt de Europese Commissie vrijdag. Het gaat om geld voor voedsel, gezondheidszorg, schoon water en sanitaire voorzieningen, staat in een persbericht.

3 uur geleden
Chinese topmilitairen uit functie gezet

BEIJING (ANP/RTR) - Twee hooggeplaatste militairen in China zijn ontheven uit hun functie binnen de Centrale Militaire Commissie (CMC), het militaire orgaan in China dat onder meer de strijdmacht aanstuurt.

3 uur geleden
Noorse premier Støre: dood Harald is begin van nieuw tijdperk

OSLO (ANP) - Met het overlijden van koning Harald is een tijdperk ten einde, maar het markeert ook het begin van een nieuw tijdperk. Dat zei minister-president Jonas Gahr Støre tijdens een toespraak op nationale televisie naar aanleiding van de dood van de vorst. "De koning is dood. Leve de koning." Harald overleed vrijdag op 89-jarige leeftijd, waarna hij direct werd opgevolgd door zijn zoon, Haakon.

3 uur geleden
Nieuwe Noorse koning neemt naam Haakon VIII aan

OSLO (ANP) - De officiële titel van de nieuwe Noorse koning is Haakon VIII. Dat maakte het nieuwe staatshoofd van Noorwegen vrijdag aan het begin van de middag bekend. De 53-jarige Haakon volgt zijn vader Harald op, die vrijdagochtend op 89-jarige leeftijd overleed.

5 uur geleden
Dodental Nepal boven de 500, ruim 100 buitenlanders gered

KATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental door de overstromingsramp in Nepal is opgelopen naar 547. Dat meldt de politie in het land, nadat de autoriteiten eerder melding hadden gemaakt van 538 overleden slachtoffers.

5 uur geleden