Gebroeders Paauwe gaan met pensioen
HEINKENSZAND - De gebroeders Paauwe sluiten eind van deze maand - na 43 jaar op dit adres - voorgoed de deuren van Paauwe’s Bloemencentrum aan het Clara’s Pad 21 in Heinkenszand.
Langzamerhand begint het onder de grote groep vaste klanten bekend te raken: Bram (73), Peter (72) en Rinus (66) Paauwe beëindigen hun arbeidzame leven in de bloemen- en plantenhandel. “Dat kán toch helemaal niet, waar moeten we dan heen straks?! Jullie kunnen hier niet gemist worden!” is een veelgehoorde reactie. En natuurlijk doet dat de broers goed. “We moeten echt zelf ook nog erg aan het idee wennen, maar nemen toch een weloverwogen beslissing” zegt Rinus. “Mijn twee broers zijn al een paar jaar pensioengerechtigd en het is toch een arbeidsintensief beroep. De vrachtwagen zal dit jaar niet meer door de keuring komen en ook het pand heeft onderhoud nodig. Alles bij elkaar opgeteld komt dit besluit dus niet helemaal uit de lucht vallen.”
Drie generaties
De grondlegger van Paauwe’s Bloemencentrum is de opa van de drie broers. “Tijdens de oorlog is hij begonnen in het woonhuis met een kas erachter op de ’s-Heer Hendrikskinderendijk in Goes”, memoreert Bram. Toen opa ermee wilde stoppen zette hun vader het bedrijf voort op de Heernisseweg in Goes. De mannen hebben van jongs af aan meegewerkt. “Dat ging vroeger gewoon zo, je hielp je ouders. Dus mee naar de markt, mee het land op, het was nooit een vraag maar een gegeven”, zegt Rinus. Vooral Bram (‘Ik ben de’n oudste, je moet naar mien luustere’) miste om die reden nogal eens zijn voetbalvereniging. En ook Peter nam zich vast voor om níet in de handel te gaan. Alleen Rinus wist dat dit beroep hem zou liggen. Het lot besliste anders: in 1979, het jaar dat het pand aan het Clara’s Pad 21 werd aangekocht, overleed hun vader totaal onverwacht op 52-jarige leeftijd aan een hartstilstand. De drie broers stonden op de loonlijst en hadden elk hun eigen taak. Peter runde de winkel in Goes en Bram en Rinus hielpen met de inkoop op de veiling, de markt en het bevoorraden van de winkel.
Heel leven samenwerken
Hoe heftig de aanleiding ook was, ze pakten als vanzelfsprekend door. Samen. “Verwerken doe je toch in een eigen tempo, maar je moet door, dat is ook een beetje de Zeeuwse mentaliteit”, zegt Rinus. De dochters van Bram draaiden ook mee. Peter beëindigde na 45 jaar zijn activiteiten in de winkel in Goes, maar neemt nog steeds de administratie van het bedrijf voor zijn rekening. Rinus en Bram zorgen sindsdien voor de inkoop, het opbossen en inpakken en de dagelijkse gang van zaken op het Clara’s Pad. De broers werken hun hele leven samen. “Tja”, grijnst Bram, “veel mensen hebben dat niet voor mogelijk gehouden, omdat we dag en nacht verschillen van elkaar. Maar geloof het of niet, die veertig jaar zijn omgevlogen!”
Zo verschillend als de broers zijn, als uit één mond zeggen ze hun gewaardeerde klanten beslist te zullen gaan missen. “We hebben echt leuke klanten en ze met veel genoegen in al die jaren geholpen!”
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.
1 maand geledenGOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.
1 maand geledenGOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
1 maand geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
1 maand geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
1 maand geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
1 maand geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
1 maand geleden