Gebroeders Paauwe gaan met pensioen
HEINKENSZAND - De gebroeders Paauwe sluiten eind van deze maand - na 43 jaar op dit adres - voorgoed de deuren van Paauwe’s Bloemencentrum aan het Clara’s Pad 21 in Heinkenszand.
Langzamerhand begint het onder de grote groep vaste klanten bekend te raken: Bram (73), Peter (72) en Rinus (66) Paauwe beëindigen hun arbeidzame leven in de bloemen- en plantenhandel. “Dat kán toch helemaal niet, waar moeten we dan heen straks?! Jullie kunnen hier niet gemist worden!” is een veelgehoorde reactie. En natuurlijk doet dat de broers goed. “We moeten echt zelf ook nog erg aan het idee wennen, maar nemen toch een weloverwogen beslissing” zegt Rinus. “Mijn twee broers zijn al een paar jaar pensioengerechtigd en het is toch een arbeidsintensief beroep. De vrachtwagen zal dit jaar niet meer door de keuring komen en ook het pand heeft onderhoud nodig. Alles bij elkaar opgeteld komt dit besluit dus niet helemaal uit de lucht vallen.”
Drie generaties
De grondlegger van Paauwe’s Bloemencentrum is de opa van de drie broers. “Tijdens de oorlog is hij begonnen in het woonhuis met een kas erachter op de ’s-Heer Hendrikskinderendijk in Goes”, memoreert Bram. Toen opa ermee wilde stoppen zette hun vader het bedrijf voort op de Heernisseweg in Goes. De mannen hebben van jongs af aan meegewerkt. “Dat ging vroeger gewoon zo, je hielp je ouders. Dus mee naar de markt, mee het land op, het was nooit een vraag maar een gegeven”, zegt Rinus. Vooral Bram (‘Ik ben de’n oudste, je moet naar mien luustere’) miste om die reden nogal eens zijn voetbalvereniging. En ook Peter nam zich vast voor om níet in de handel te gaan. Alleen Rinus wist dat dit beroep hem zou liggen. Het lot besliste anders: in 1979, het jaar dat het pand aan het Clara’s Pad 21 werd aangekocht, overleed hun vader totaal onverwacht op 52-jarige leeftijd aan een hartstilstand. De drie broers stonden op de loonlijst en hadden elk hun eigen taak. Peter runde de winkel in Goes en Bram en Rinus hielpen met de inkoop op de veiling, de markt en het bevoorraden van de winkel.
Heel leven samenwerken
Hoe heftig de aanleiding ook was, ze pakten als vanzelfsprekend door. Samen. “Verwerken doe je toch in een eigen tempo, maar je moet door, dat is ook een beetje de Zeeuwse mentaliteit”, zegt Rinus. De dochters van Bram draaiden ook mee. Peter beëindigde na 45 jaar zijn activiteiten in de winkel in Goes, maar neemt nog steeds de administratie van het bedrijf voor zijn rekening. Rinus en Bram zorgen sindsdien voor de inkoop, het opbossen en inpakken en de dagelijkse gang van zaken op het Clara’s Pad. De broers werken hun hele leven samen. “Tja”, grijnst Bram, “veel mensen hebben dat niet voor mogelijk gehouden, omdat we dag en nacht verschillen van elkaar. Maar geloof het of niet, die veertig jaar zijn omgevlogen!”
Zo verschillend als de broers zijn, als uit één mond zeggen ze hun gewaardeerde klanten beslist te zullen gaan missen. “We hebben echt leuke klanten en ze met veel genoegen in al die jaren geholpen!”
Meer uit Beveland
GOES - Op woensdag 5 november wordt het nieuwe Integraal Kindcentrum (IKC) De Wingerd officieel geopend aan de Hilleweg 3 in Goes. Wethouder Stan Meulblok verricht om 11.45 uur de openingshandeling. Het kindcentrum is een samenwerking tussen basisschool De Wingerd en kinderopvangorganisatie Gloed, en biedt opvang en onderwijs aan kinderen van 0 tot 13 jaar.
8 uur geledenGOES - Heb jij het al gehoord? Op zaterdag 22 november komt Sinterklaas weer aan in Goes! De goedheiligman meert rond 13.00 uur aan in de stadshaven, waar hij op de historische kade feestelijk wordt verwelkomd door de Kinderburgemeester. Daarna trekt de Sint samen met zijn vrolijke Pieten, muziek en héél veel pepernoten door de binnenstad.
12 uur geleden"Op het moment dat alles onzeker is, geef ik mensen duidelijkheid; dat is wat ze het meest nodig hebben." Fabian Franse (46) uit Kloetinge werkt sinds 2007 als Salvagecoördinator in Zuidwest-Nederland. Wanneer de brandweer uitrukt naar een brand, begint voor bewoners of ondernemers vaak een lange nasleep. Nog vóór de verzekeraar arriveert, biedt Franse als Salvagecoördinator eerste hulp en helpt hij gedupeerden hun situatie weer op orde te krijgen.
17 uur geledenGOES - In de nacht van maandag op dinsdag is er brand uitgebroken bij muziekwinkel Bax in Goes. De brand ontstond rond 00.15 uur in een heftruck binnen het pand aan de Olympiastraat.
19 uur geledenGOES - Op 31 oktober 2025 ontving burgemeester Cees van den Bos in 't Sas de vernieuwde wandelgids van het Oosterscheldepad.
22 uur geledenNOORD-BEVELAND - De strijd om het kinderburgemeesterschap van Noord-Beveland is dit jaar spannender dan ooit. Waar in andere jaren zes of zeven kinderen meededen, zijn er dit keer twee kanshebbers: Livia Straub (11) uit Colijnsplaat en Benjamin Besems (11) uit Kamperland. Wie van hen de nieuwe kinderburgemeester wordt, blijft nog even geheim tot 17 november.
1 dag geledenGOES - Na zeven jaar afwezigheid keert de ijsbaan deze winter terug naar het hart van Goes. Op 5 december opent op de Grote Markt een schaatsbaan met écht ijs, met water dat ter plekke bevroren wordt. Een project waar citymarketeer in Goes, Sofyan Azzagari, de schouders onder gezet heeft.
1 dag geleden