Geblesseerde Van der Mark mist openingsrace WK Superbike
ARAGÓN (ANP) - Motorcoureur Michael van der Mark gaat volgend weekeinde niet van start op het Spaanse circuit Motorland Aragón in de openingsrace van het WK Superbike. De coureur uit Bergschenhoek heeft vorige maand zijn been gebroken en is niet op tijd hersteld. Het fabrieksteam van BMW heeft Ilja Michaltsjik uit Oekraïne aangewezen als vervanger.
Van der Mark brak zijn rechteronderbeen door een val tijdens een training op zijn mountainbike. De 29-jarige wegracer onderging vorige week een operatie. Hij is al begonnen aan een intensief revalidatieprogramma, maar de race in Aragón komt nog te vroeg.
"Het is een moeilijke beslissing geweest, maar op dit moment moet ik slim zijn en kalm blijven, want dit is de enige manier om verder te komen in mijn herstel. Ik mis de samenwerking met het team en het rijden met mijn BMW, maar op dit moment is mijn doel om zo snel mogelijk weer fit te zijn", aldus Van der Mark, die aan zijn achtste seizoen in de klasse van de 1000cc-motoren begint. Het wordt zijn tweede jaar voor het fabrieksteam van BMW.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
56 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
15 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
19 uur geleden