Gebied rondom stadion Alkmaar in december veiligheidsrisicogebied
ALKMAAR (ANP) - Het gebied rondom het AFAS-stadion in Alkmaar is door de burgemeester voor de maand december aangewezen als veiligheidsrisicogebied, zo maakt de gemeente donderdag bekend. Dat betekent dat de politie daar preventief mag fouilleren.
Het besluit is genomen om op te kunnen treden op de dagen waarop voetbalclub AZ thuiswedstrijden speelt. Die staan nu gepland op 2, 5 en 9 december. De maatregel gaat donderdag in om 16.00 uur, wanneer in de avond tegen Fortuna Sittard wordt gespeeld, en duurt tot 1 januari 2022. Om bij ongeregeldheden op niet-voetbaldagen snel te kunnen opschalen, geldt de verordening gedurende de hele maand.
Aanleiding voor de maatregel zijn de ongeregeldheden tijdens de laatste thuiswedstrijd van AZ en bij andere voetbalstadions in de afgelopen weken. Politie, gemeente, het Openbaar Ministerie en de voetbalclub hebben in samenspraak besloten tot aanvullende maatregelen tegen het "groeiend voetbalgeweld", aldus de gemeente. "Elk lid van de vierhoek neemt daarbij de benodigde maatregelen."
De beslissing van de burgemeester is een van de maatregelen. "In de overweging van het besluit is er nadrukkelijk aandacht voor de zorgen over het gevaar dat zwaar (illegaal) vuurwerk met zich meebrengt." Tijdens de wedstrijd AZ-NEC staken fans buiten het stadion zwaar vuurwerk af, waarbij ook op politie en stewards werd gericht. Ook drongen supporters het stadion binnen, waardoor het duel enige tijd werd gestaakt. Vanwege de coronamaatregelen mag er momenteel geen publiek bij voetbalwedstrijden aanwezig zijn. Er is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de ongeregeldheden van 20 november.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
5 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
6 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
7 uur geleden