Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geannuleerd: Alle binnenprogramma’s voor Sinterklaas op Tholen

Geannuleerd: Alle binnenprogramma’s voor Sinterklaas op Tholen

THOLEN - Gezien de oplopende coronabesmettingen hebben de gemeente Tholen en alle Sinterklaascomités besloten om het binnenprogramma voor de intocht van Sinterklaas te annuleren. De reguliere intochten die buiten plaatsvinden, mogen wel gewoon doorgaan. “Vanwege het grote aantal besmettingen lijkt ons dit de beste keuze. Gelukkig hebben we dit unaniem kunnen besluiten”, zo zegt burgemeester Marleen Sijbers. 

In de diverse dorpshuizen zou Sinterklaas na zijn intocht warm onthaald worden, maar corona gooit wederom roet in het eten van dit deel van het programma. De comités hebben samen met de gemeente Tholen besloten dat een binnenprogramma niet verstandig is. “We vinden het heel erg jammer, maar we moeten wel ons gezonde verstand gebruiken”, aldus de burgemeester. “Laten we vooral blij zijn dat we het buitenprogramma wél door kunnen laten gaan. Ik ben ook content dat de Sinterklaascomités en de vrijwilligers unaniem achter deze keuze staan. Niemand wil dat een eventuele uitbraak te linken valt aan een Sinterklaasmiddag.”  

Meer uit Tholen

Van kerken tot molens: Ontdek Thoolse erfgoed tijdens Open Monumentendag

THOLEN - Op zaterdag 12 september vindt de 40e editie van Open Monumentendag plaats. Ook in de gemeente Tholen openen monumenten hun deuren en worden bezoekers uitgenodigd om kennis te maken met de bijzondere geschiedenis en het erfgoed van onze kernen. Het landelijke thema is dit jaar 'Veerkrachtig erfgoed - in tijden van onzekerheid'.

1 uur geleden
Kees Bazen (55) wint publieksprijs bij NK Palingroken: ‘Ben er toch wel trots op’

THOLEN - Kees Bazen (55) uit Tholen heeft de publieksprijs gewonnen tijdens het Nederlands Kampioenschap Palingroken in Kortenhoef. De ervaren vishandelaar reisde op zaterdag 5 september zonder grote verwachtingen naar Noord-Holland, maar kwam tot zijn verrassing toch thuis met een prijs. "Ik heb er een goed weekend aan overgehouden", vertelt Bazen met een glimlach.

5 uur geleden
Nachtelijke fietstocht afgeblazen uit vrees voor spanningen rond noodopvang

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Een nachtelijke fietstocht van Tholen naar Bergen op Zoom om aandacht te vragen voor fietsveiligheid en veilig over straat te kunnen in het donker, gaat komende vrijdag niet door. De organisatoren vrezen dat de tocht onderdeel wordt van de discussie over de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Tholen.

8 uur geleden
De Ruucstoppelen trekt tennissers van binnen en buiten de regio naar Flupland

SINT PHILIPSLAND - Van 22 tot en met 30 augustus vond bij TV de Ruucstoppelen in Sint Philipsland het Gouverneur Open plaats. Tijdens het toernooi werd gespeeld op actuele rating in de categorieën Heren Dubbel, Dames Dubbel en Gemengd Dubbel.

1 dag geleden
Vier mannen en één vrouw aangehouden bij protest tegen noodopvang in Tholen

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Vier mannen en één vrouw tussen de leeftijden van 21 en 63 jaar zijn vorige week aangehouden tijdens de demonstratie tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Tholen. Eén persoon kwam uit Bergen op Zoom. Hij werd aangehouden voor opruiing en verstoring van de openbare orde. De politie bevestigt dat desgevraagd.

1 dag geleden
Aardappelliefde op het erf van Kooijman: ‘Mooi om te zien hoe enthousiast iedereen is’

SINT-ANNALAND - Op negen locaties verspreid over Nederland vierden duizenden bezoekers afgelopen zaterdag de aardappeloogst tijdens de zesde Nationale Aardappelrooidag. Onder het thema 'Aardappelliefde' ontdekten jong en oud waar hun aardappelen vandaan komen, door zelf de handen uit de mouwen te steken en aardappelen te rooien. In totaal werd ruim 50.000 kilo aardappelen gerooid.

2 dagen geleden
Oesterdam verandert ZLM Tour in een ware uitputtingsslag [FOTOALBUM]

THOLEN - Op papier vooraf was de derde etappe van de ZLM Tour geen makkie met tweemaal een passage over de Oesterdam. Maar met regen en een stormachtige windkracht zes uit het westen was het voor de renners helemaal afzien. Na de start in Roosendaal wachtte de renners na een slinger via Steenbergen voor de eerste maal de ruim 10 kilometer lange strijd tegen de elementen op de Oesterdam. Na iets meer dan 200 kilometer over de Zeeuwse en West-Brabantse wegen was het Max Walscheid namens Lidl-Trek die op de Bergse Gertrudisboulevard het hardste mocht juichen.

2 dagen geleden