‘Gaybrapad’ voor gemeentehuis beklad: ‘Wat een drama om een regenboogpad’
THOLEN - Het regenboogzebrapad dat sinds een aantal dagen te zien is voor het gemeentehuis van Tholen, is beklad. Er staan verschillende leuzen op. “Waarom doet iemand dit?”
‘Sodom en Gomorra, stop de hoererij!! Want het loon de zonde = de dood’. Deze en nog meer leuzen zijn sinds vannacht te lezen op het regenboogpad voor het gemeentehuis in Tholen. Het pad ligt er sinds een paar dagen. Door wie het regenboogpad is gemaakt, is niet bekend. Maar dat het ‘gaybrapad’ op veel reacties kon rekenen, is duidelijk. En niet al die reacties zijn positief.
Bij het regenboogzebrapad zijn ook de woorden ‘For Emma’ te lezen. Hiermee wordt verwezen naar de Thoolse Emma Smits, die tijdens haar deelname aan het televisieprogramma Au Pairs uit de kast kwam.
Geschrokken
“Jeetje, wat een drama met dat regenboogzebrapad”, zegt Emma woensdagochtend, als wij haar spreken. “Ik kreeg het daarnet via Instagram doorgestuurd en ik schrok wel een beetje, hoor”, geeft ze toe. “Ik moet zeggen dat ik ten eerste niets van de tekst snap. Ik heb net wel een beetje gegoogled, maar ik vind het gewoon vooral heel zielig dat mensen dit doen. Waarom?!”, aldus Emma. “Ik ga er natuurlijk nooit achter komen wie dit gedaan heeft, maar ik begrijp gewoon niet waarom het zo’n groot probleem is dat er een regenboogpad ligt. Ik vind het gewoon zonde van de vrolijke kleuren. Je hoeft deze niet direct aan lhbti te linken, het is gewoon gezellig, toch?”
Foto: Melissa Schuurman
Meer uit Tholen
ZEELAND - In Zeeland staan momenteel honderd vacatures open voor vrachtwagenchauffeurs. Volgens UWV Zeeland kunnen zij-instromers daarbij een oplossing zijn: mensen die overstappen naar een ander beroep. Werkgevers kunnen zo hun zoektocht naar personeel verbreden.
2 uur geledenTHOLEN/WEST-BRABANT - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Irene Welling, dierenarts en eigenaar van Paardenpraktijk West-Brabant.
23 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Op de Leguitsedijk in Oud-Vossemeer zijn zaterdagmiddag een auto en een motor met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse vanwege een melding van een mogelijk ongeval met letsel.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Angela Toussaint die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN/ STEENBERGEN- De wijkagenten van de gemeenten Tholen en Steenbergen hebben vrijdagmiddag vijf bekeuringen uitgeschreven voor het rijden onder invloed van alcohol. Dit hebben ze zaterdagmiddag bekend gemaakt.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De Landelijke rijvereniging & ponyclub Eendrachtruiters Tholen bestaat in mei 80 jaar. De vereniging werd opgericht in 1946, vlak na de Tweede Wereldoorlog, een periode waarin saamhorigheid en gezamenlijke activiteiten een belangrijke rol speelden. Inmiddels zijn de Eendrachtruiters al decennialang een vertrouwd gezicht binnen de regionale paardensport. Waar het 75-jarig jubileum nog groots werd gevierd, kiezen zij er dit keer bewust voor het wat kleinschaliger te houden.
1 dag geledenTHOLEN - ZLTO Tholen (Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie) houdt op maandag 25 mei, tweede pinksterdag, het evenement Buurten bij de Boer. Er is een fietsroute uitgestippeld van ongeveer 20 kilometer langs verschillende boerderijen. Iedereen kan meedoen, van jong tot oud. De fietstocht voert langs vier agrarische bedrijven in de omgeving tussen Tholen en Scherpenisse.
2 dagen geleden