
Gauff (15) met Serena Williams (38) in toernooi om Fed Cup
NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse tennisteam treedt over anderhalve week met een bijzonder koppel aan in het vrouwentoernooi om de Fed Cup. De al eerder geselecteerde Serena Williams (38) krijgt gezelschap van de 23 jaar jongere Coco Gauff. Sofia Kenin, Alison Riske en Bethanie Mattek-Sands zijn eveneens opgeroepen voor het duel met Letland in Everett in de staat Washington. De winnaar plaatst zich voor de Fed Cup Finals half april in Boedapest.
Gauff beleefde in 2019 een indrukwekkend debuutjaar op de WTA Tour. De getalenteerde tiener heeft nu de top vijftig op de wereldranglijst in het vizier na haar recente opmars bij de Australian Open. Ze schakelde onder anderen titelhoudster Naomi Osaka uit. In de vierde ronde moest Gauff haar meerdere erkennen in haar landgenote Kenin, die donderdag in de halve finales in Melbourne uitkomt tegen de Australische Ashleigh Barty, de nummer één van de wereld.
Williams kwam in februari 2018 voor de laatste keer uit in de Fed Cup. Nederland was destijds de tegenstander. Oranje verloor met 3-1 in Asheville.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt niet meer in actie op Wimbledon. De 28-jarige Nederlander meldt zich af voor het dubbelspel, waarin hij samen met Botic van de Zandschulp zou spelen. Dat zei Griekspoor na zijn verloren partij in het enkelspel tegen de Amerikaan Jenson Brooksby.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft de goede lijn na zijn toernooiwinst op Mallorca niet weten door te trekken op Wimbledon. Twee dagen na de gewonnen finale op het Spaanse eiland ging de nummer 1 van Nederland in de eerste ronde van het grandslamtoernooi met 2-6 5-7 3-6 onderuit tegen de Amerikaan Jenson Brooksby.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz heeft zijn ongeslagen reeks op Wimbledon met veel moeite voortgezet in 2025. De tweevoudig kampioen uit Spanje was in de eerste ronde na een zware partij op een zeer warm Centre Court met 7-5 6-7 (5) 7-5 2-6 6-1 net te sterk voor de Italiaanse routinier Fabio Fognini.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Deense tennisser Holger Rune is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tweede ronde op Wimbledon. De mondiale nummer 8 verloor na een 2-0-voorsprong in vijf sets van de Chileense qualifier Nicolás Jarry: 6-4 6-4 5-7 3-6 4-6.
9 uur geledenWATERLOO (ANP) - Lidl-Trek aast met sprinter Jonathan Milan op de eerste gele trui in de Tour de France zaterdag in Lille. De Amerikaanse ploeg heeft verder de Deen Mattias Skjelmose mee voor het algemeen klassement.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zonder grote problemen haar eerste partij op Wimbledon doorstaan. De als eerste geplaatste tennisster versloeg de Canadese qualifier Carson Branstine in twee sets: 6-1 7-5.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens mag dinsdag al vroeg de baan op voor haar debuut op Wimbledon. De nummer 1 van Nederland vormt samen met haar Amerikaanse tegenstandster Iva Jovic om 11.00 uur (lokale tijd) de eerste partij op baan 7.
11 uur geleden