Gaswinning volgend jaar iets hoger dan gedacht, afbouw op schema
DEN HAAG (ANP) - De gaswinning kan vanaf het 'gasjaar' dat in oktober 2021 ingaat, omlaag naar 3,9 miljard kubieke meter. Dat is iets hoger dan eerder geraamd, maar het betekent dat de afbouw van de gaswinning nog steeds op schema ligt. Dat meldt het ministerie van Economische Zaken en Klimaat op basis van cijfers van netbeheerder GTS. Vanaf medio 2022 is in principe geen gas meer nodig uit het Groningerveld.
De 3,9 miljard kuub is alsnog een halvering van de gaswinning ten opzichte van het gasjaar dat loopt van 1 oktober 2020 tot 30 september 2021. Dat jaar wordt 8,1 miljard kuub gewonnen. Ondanks het winterse weer in februari is de winter over het algemeen zachter dan gemiddeld.
Minister Bas van 't Wout (Economische Zaken en Klimaat) neemt in september officieel een zogeheten winningsbesluit over het gasjaar 2021/2022.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.
9 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
11 uur geleden