Gasprijzen stijgen verder door onderhoud in Noorwegen
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijzen zijn maandag weer iets verder gestegen. Noorwegen exporteert minder gas omdat een van de gasvelden afgelopen zaterdag is stilgezet voor onderhoud. Dat land is de belangrijkste gasleverancier aan Europa sinds Rusland Oekraïne binnenviel.
Daarnaast zijn er volgens de Noorse netbeheerder Gassco aanvullende werkzaamheden op andere gasvelden. Het is niet bekend hoelang de werkzaamheden duren. Gas uit Noorwegen komt via pijpleidingen onder zee in onder meer Nederland terecht.
Maandagochtend zijn de gasprijzen op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam met ruim 4 procent gestegen. Later zwakte de prijsstijging weer wat af. Afgelopen vrijdag werd gas al 9 procent duurder.
De gasprijzen waren vorige week woensdag en donderdag juist wat gezakt, omdat stakingen bij energiebedrijven in Australië leken uit te blijven. Eventuele stakingen bij leveranciers van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) in Australië kunnen grote impact hebben op de beschikbaarheid van gas in Europa. Maandag stemmen werknemers van energieconcern Chevron over een staking. Bij een ander bedrijf, Woodside Energy Group, zijn stakingen voorkomen door een deal met werknemers.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
4 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
5 uur geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
7 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
19 uur geleden