
Gasprijzen in Europa dalen verder aan het begin van het jaar
AMSTERDAM (ANP/DPA) - De Europese gasprijzen zijn aan het begin van het nieuwe jaar verder gedaald als gevolg van het zachte winterweer. Daardoor zijn de gasvoorraden in Europa nog goeddeels op peil.
De prijs van een megawattuur gas op de toonaangevende beurs in Amsterdam daalde maandagochtend tot 70,30 euro. Europees gas was in februari vorig jaar voor het laatst zo goedkoop, voor het begin van de oorlog in Oekraïne. De gasprijs liep later op maandagochtend wel weer iets op tot 73 euro.
Sinds begin december is de gasprijs ruwweg gehalveerd. Het record werd afgelopen zomer bereikt met 345 euro. Die piek werd veroorzaakt nadat Rusland de leveringen had stopgezet.
Het zachte weer drukt het gasverbruik. Rond de jaarwisseling waren er in Duitsland regionale temperaturen van boven de 20 graden. Ook in Nederland was het uitzonderlijk zacht.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV zet in op een loonsverhoging van 3,5 tot 5 procent bij de nieuwe cao-onderhandelingen. Deze looneis is iets lager dan de 3,5 tot 6 procent in het cao-seizoen vorig jaar. De nieuwe loonvraag is berekend op de verwachte inflatie (2,6 procent) en arbeidsproductiviteit (1,7 procent), zegt CNV-voorzitter Piet Fortuin.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in augustus opnieuw afgenomen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen vorige maand 278 bedrijven failliet. Dat zijn 54 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 16 procent. Vergeleken met juli daalde het aantal faillissementen met 7 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De stroomproductie van Nederland is in de eerste helft van dit jaar gestegen vergeleken met een jaar geleden. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) nam de elektriciteitsproductie uit fossiele bronnen toe terwijl de stroomopwekking uit windenergie daalde door minder wind op land en zee.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven in de tweede helft van dit jaar voorzichtig met geld uitgeven, maar iets minder dan in de eerste helft. Volgend jaar gaan mensen meer besteden, verwacht ING Research.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump heeft een rechter verzocht om bestuurder Lisa Cook van de Federal Reserve alsnog direct uit functie te zetten. Eerder deze week oordeelde een rechter dat de Amerikaanse president haar niet mag ontslaan zolang ze die beslissing aanvecht. Advocaten van de regering vragen een hof van beroep nu om die beslissing op te schorten.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten gesloten. De bekendste graadmeters op Wall Street scherpten hun recordstanden van eerder deze week aan doordat beleggers er zekerder van zijn dat de Federal Reserve de rente gaat verlagen. Media- en filmconcern Warner Bros. Discovery was een opvallende stijger na mediaberichten dat het bedrijf wordt overgenomen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof van Amsterdam heeft een megaboete van de Belastingdienst voor tabaksfabrikant British American Tobacco (BAT) geschrapt. Een lagere rechter oordeelde dat het bedrijf achter merken als Lucky Strike en Dunhill 106 miljoen euro moest betalen vanwege vermeend gesjoemel met de belastingaangifte. Die geldstraf is in hoger beroep vernietigd, meldt het hof in een persbericht.
10 uur geleden