Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gasprijs verder omhoog na staking lng-fabrieken Australië

Gasprijs verder omhoog na staking lng-fabrieken Australië

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag verder gestegen vanwege de staking bij productiefaciliteiten voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) in Australië en onderhoudswerkzaamheden aan Noorse gasvelden. De gasprijs stijgt nu al drie dagen op rij.

De prijs op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs klom maandagmiddag met circa 8 procent tot meer dan 37 euro per megawattuur.

Werknemers van twee Australische lng-fabrieken van energieconcern Chevron zijn vorige week begonnen met de actie. Chevron heeft nu een speciale commissie gevraagd om in te grijpen bij de staking. De vakbonden hebben gewaarschuwd dat als er geen akkoord komt er een volledige platlegging van de fabrieken kan komen, die goed zijn voor circa 7 procent van de wereldwijde lng-leveringen.

Noorwegen

Verder duren onderhoudswerkzaamheden in Noorwegen langer dan verwacht. Door werkzaamheden aan het grote Troll-gasveld voor de Noorse kust is de export van aardgas verminderd. Noorwegen is door de oorlog in Oekraïne de grootste gasleverancier van Europa geworden.

Wel zijn de Europese gasopslagen goed gevuld, terwijl West-Europa ook te maken heeft zonnig weer, wat de prijs kan drukken omdat de verwarming niet aangezet hoeft te worden.

Meer uit Financieel

Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

12 minuten geleden
Wall Street sluit week opnieuw met verliezen door Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.

1 uur geleden
Irak roept overmacht uit voor bepaalde olievelden, meldt Reuters

BAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.

2 uur geleden
Duitse minister aan EU: zet winsten energiesector in voor burgers

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.

3 uur geleden
AEX-index met nieuwe verliesbeurt het weekend in door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met een nieuwe verliesbeurt het weekend ingegaan. Vrijdagochtend herstelde de belangrijkste graadmeter in Amsterdam wat van het verlies van 2,2 procent een dag eerder, maar die plus veranderde gedurende de dag in een min van 1,6 procent tot 961,62 punten. De aanhoudende zorgen over de oorlog in Iran drukten op het sentiment van beleggers wereldwijd.

5 uur geleden
Topman Pinterest wil ban sociale media voor kinderen onder 16

WASHINGTON (ANP/RTR) - De topman van Pinterest heeft wereldleiders opgeroepen om sociale media te verbieden voor kinderen onder de zestien jaar. "Als zowel bestuurder als ouder geloof ik dat we eerlijk moeten zijn: sociale media zoals ze nu bestaan, zijn niet veilig voor kinderen onder de zestien", schreef Bill Ready op LinkedIn.

5 uur geleden
Shell: repareren beschadigde lpg-faciliteit Qatar duurt een jaar

LONDEN (ANP) - Shell verwacht dat het ongeveer een jaar duurt voordat zijn beschadigde energiefaciliteit in Qatar volledig is gerepareerd. Dat meldt het olie- en gasconcern vrijdag.

6 uur geleden