Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gasprijs piekt na dreigement Duitsland over Nord Stream 2

Gasprijs piekt na dreigement Duitsland over Nord Stream 2

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De gasprijs is maandag met 10 procent gestegen nadat Duitsland dreigde gaspijplijn Nord Stream 2 in te zetten om Rusland te straffen als dat land Oekraïne binnenvalt. Sowieso maken handelaren zich al langer zorgen dat de pijplijn door de Oostzee deze winter niet meer in bedrijf wordt genomen. Rusland laat wel weten dat de uitbater van de pijplijn er alles aan doet om aan de eisen die Duitsland eerder al stelde voor het verkrijgen van een vergunning te voldoen.

De prijs voor een megawattuur gas op de toonaangevende Nederlandse gasbeurs steeg naar 116,39 euro. Dat is de hoogste prijs sinds in oktober een piek van meer dan 162 euro werd bereikt. In Duitsland steeg de prijs voor een megawattuur gas ook met bijna 10 procent tot 205 euro. De gasprijs staat sowieso al onder druk omdat het kouder wordt in Europa en er minder stroom wordt opgewekt met windenergie omdat het minder hard waaide de afgelopen tijd.

Verder werd de vrees voor gastekorten aangewakkerd omdat Belarus dreigt de doorvoer van gas vanuit Rusland te staken als Europa nog meer sancties oplegt. Het Kremlin reageerde daarop door te zeggen te hopen dat niets Rusland in de weg zal staan om aan zijn contractuele leveringsverplichtingen te voldoen.

De prijs voor energie is de afgelopen maanden hard gestegen. Dat komt onder meer door minder goed gevulde gasvoorraden in Europa, maar ook doordat Nederland minder gas levert. Daarnaast is er ook meer vraag naar gas vanuit Azië, dat deels van kolen af is gestapt.

Meer uit Financieel

Israëlische economie krimpt flink door oorlog Midden-Oosten

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.

1 uur geleden
Swatch houdt shops met nieuwe, gewilde horloges voorlopig dicht

ROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.

2 uur geleden
Schade spoorblokkades haven al vele miljoenen, zeggen bedrijven

ROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.

3 uur geleden
Swatch roept klanten op: kom niet massaal naar winkels

BIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.

5 uur geleden
Enkele olietankers varen ondanks blokkade door Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.

6 uur geleden
Maleisië komt met korting op vliegtickets vanwege brandstofcrisis

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.

7 uur geleden
VS laten ontheffing van Russische oliesancties verlopen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een ontheffing van Russische oliesancties laten verlopen. De regering-Trump maakte het eerder mogelijk voor landen als India om tijdelijk gesanctioneerde Russische olie die al op tankers op zee is te kopen. Die stap was bedoeld om de impact van de flink gestegen olieprijzen door de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz te verlichten.

8 uur geleden