Gasprijs daalt door milder weer en uitblijven grondinvasie Gaza
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese prijs voor aardgas is flink gedaald door mildere weersvoorspellingen en volle voorraden. Vrijdag werd de brandstof nog duurder door de angst voor een breder conflict in het Midden-Oosten. Hoewel Israël doorgaat met luchtaanvallen op Gaza, lijkt het land echter een grootschalige grondinvasie in de Gazastrook uit te stellen. De diplomatieke inspanningen om meer gijzelaars te bevrijden gaan ondertussen door.
De maatregelen om een escalatie van het conflict in te dammen bieden volgens gashandelaren op korte termijn enige verlichting voor de markten. Ook zal het grootste deel van Europa volgens de weersvoorspellingen begin november te maken krijgen met milder dan gemiddelde temperaturen. De bijna volle wintervoorraden en de lager dan normale vraag naar gas door bedrijven en huishoudens zorgen ook voor enige stabiliteit.
Op de Amsterdamse gasbeurs zakte de prijs voor leveringen in november maandagmiddag met ruim 5 procent tot 48,52 euro per megawattuur. De prijs ligt echter nog altijd zo'n 30 procent boven het niveau van voor de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober. In de week na die aanval tikte de gasprijs nog het hoogste niveau sinds februari aan.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.
9 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag omlaag gegaan door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De dreiging van Teheran om elk schip aan te vallen dat de Straat van Hormuz probeert te passeren, in combinatie met de productiestops van verschillende olie- en gasproducenten in het Midden-Oosten, heeft de wereldwijde scheepvaarttarieven opgedreven en de prijzen van ruwe olie en aardgas flink doen stijgen.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 12.300 vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten zijn tot nu toe al geannuleerd als gevolg van de oorlog in Iran en de onrust in de regio, meldt Bloomberg op basis van luchtvaartwebsite Flightradar24.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n drieduizend rijksambtenaren hebben dinsdag in Den Haag gedemonstreerd tegen het uitblijven van loonsverhogingen en inflatiecorrectie in de nieuwe cao. Vakbond FNV kondigde daar een volgende, grotere actie aan. Samen met de andere vakbonden organiseert de FNV op 14 april een nieuwe landelijke staking tegen de zogeheten nullijn.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse reisorganisaties hebben vooralsnog weinig kunnen doen om gestrande reizigers in het Midden-Oosten terug te halen naar huis. Door aanvallen van Iran op omliggende landen die Amerikaanse bases huisvesten, is amper vliegverkeer mogelijk.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) staat klaar om de wereldwijde oliemarkt te stabiliseren in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens documenten die zijn ingezien door persbureau Bloomberg hebben de leden van het IEA meer dan 1 miljard vaten olie aan noodreserves beschikbaar.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - Etihad Airways schort zijn vluchten vanuit en naar Abu Dhabi voor langere tijd op door de oorlog in Iran. Tot zeker donderdagmiddag vliegt de Emiraatse luchtvaartmaatschappij in principe niet, meldt het bedrijf op X. Eerder werd bekend dat Etihad zijn reguliere vluchten van en naar Abu Dhabi tot zeker woensdagmiddag niet uitvoert.
4 uur geleden