Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gasprijs daalt door milder weer en uitblijven grondinvasie Gaza

Gasprijs daalt door milder weer en uitblijven grondinvasie Gaza

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese prijs voor aardgas is flink gedaald door mildere weersvoorspellingen en volle voorraden. Vrijdag werd de brandstof nog duurder door de angst voor een breder conflict in het Midden-Oosten. Hoewel Israël doorgaat met luchtaanvallen op Gaza, lijkt het land echter een grootschalige grondinvasie in de Gazastrook uit te stellen. De diplomatieke inspanningen om meer gijzelaars te bevrijden gaan ondertussen door.

De maatregelen om een escalatie van het conflict in te dammen bieden volgens gashandelaren op korte termijn enige verlichting voor de markten. Ook zal het grootste deel van Europa volgens de weersvoorspellingen begin november te maken krijgen met milder dan gemiddelde temperaturen. De bijna volle wintervoorraden en de lager dan normale vraag naar gas door bedrijven en huishoudens zorgen ook voor enige stabiliteit.

Op de Amsterdamse gasbeurs zakte de prijs voor leveringen in november maandagmiddag met ruim 5 procent tot 48,52 euro per megawattuur. De prijs ligt echter nog altijd zo'n 30 procent boven het niveau van voor de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober. In de week na die aanval tikte de gasprijs nog het hoogste niveau sinds februari aan.

Meer uit Financieel

Centrale bank Rusland: EU-plan voor gebruik tegoeden is illegaal

MOSKOU (ANP/RTR) - De voorstellen van de Europese Unie om de bevroren Russische tegoeden te gebruiken zijn illegaal, zegt de Russische centrale bank. De Bank van Rusland waarschuwt daarbij zich het recht voor te behouden alle beschikbare mechanismen in te zetten om haar belangen te beschermen.

6 minuten geleden
Opnieuw minder bedrijven failliet in november

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in november op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 307 bedrijven failliet. Dat zijn 46 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 13 procent. Ten opzichte van oktober nam het aantal faillissementen wel toe, met 21 procent.

48 minuten geleden
Nederlandse export van goederen stijgt met bijna 6 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in oktober verder gestegen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, delfstoffen en elektronische apparaten uitgevoerd. De exportgroei kwam uit op 5,6 procent.

52 minuten geleden
CBS: flink meer bedrijven gebruiken AI

DEN HAAG (ANP) - Flink meer Nederlandse bedrijven gebruiken kunstmatige intelligentie (AI) bij hun werkzaamheden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS gaat het dit jaar om een op de zes bedrijven, wat een verdubbeling is vergeleken met twee jaar geleden.

1 uur geleden
Zuid-Koreaan krijgt 15 jaar voor fraude met crypto TerraUSD

NEW YORK (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse ondernemer Do Kwon, de bedenker van TerraUSD, is veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf voor wat een rechter in New York een "epische fraude" noemde. Do Kwon zat achter twee digitale valuta die in 2022 naar schatting 40 miljard dollar (ruim 34 miljard euro) aan waarde verloren.

1 uur geleden
Trump beperkt met decreet regulering van AI door staten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een decreet ondertekend dat gericht is op het dwarsbomen van staatsregulering van kunstmatige intelligentie. Trump zei dat de maatregel noodzakelijk is om de opkomende technologie te ondersteunen en een lappendeken van staatsregulering tegen te gaan, waarvan de industrie vreest dat die de groei zal belemmeren.

1 uur geleden
Gemengd beeld op beurzen New York, Oracle hard omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met een gemengd beeld gesloten. Een tegenvallend kwartaalbericht van softwareconcern Oracle leidde tot zorgen over hoge kosten en waarderingen in de AI-sector. Beleggers weken uit naar aandelen in andere sectoren, die daardoor aan waarde wonnen.

9 uur geleden