Gasprijs daalt door milder weer en uitblijven grondinvasie Gaza
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese prijs voor aardgas is flink gedaald door mildere weersvoorspellingen en volle voorraden. Vrijdag werd de brandstof nog duurder door de angst voor een breder conflict in het Midden-Oosten. Hoewel Israël doorgaat met luchtaanvallen op Gaza, lijkt het land echter een grootschalige grondinvasie in de Gazastrook uit te stellen. De diplomatieke inspanningen om meer gijzelaars te bevrijden gaan ondertussen door.
De maatregelen om een escalatie van het conflict in te dammen bieden volgens gashandelaren op korte termijn enige verlichting voor de markten. Ook zal het grootste deel van Europa volgens de weersvoorspellingen begin november te maken krijgen met milder dan gemiddelde temperaturen. De bijna volle wintervoorraden en de lager dan normale vraag naar gas door bedrijven en huishoudens zorgen ook voor enige stabiliteit.
Op de Amsterdamse gasbeurs zakte de prijs voor leveringen in november maandagmiddag met ruim 5 procent tot 48,52 euro per megawattuur. De prijs ligt echter nog altijd zo'n 30 procent boven het niveau van voor de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober. In de week na die aanval tikte de gasprijs nog het hoogste niveau sinds februari aan.
Meer uit Financieel
DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.
48 minuten geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase is dinsdag een winnaar op de beurs in New York na aankondiging van een reorganisatie. Beleggers zetten het aandeel hoger omdat een streep door 14 procent van het personeelsbestand betekent dat de kosten bij het Amerikaanse bedrijf omlaag zullen gaan.
1 uur geledenMARANELLO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De leveringen van sportwagenbouwer Ferrari zijn in het eerste kwartaal verstoord door de Iranoorlog. Normaal vinden Ferrari's gretig aftrek rond de Perzische Golf, maar de oorlog verhindert dit. Ferrari zegt dat het deze moeilijkheden wel kon pareren door meer auto's naar andere regio's te sturen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.
2 uur geledenMILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - De winst van motorfietsenfabrikant Harley-Davidson is afgelopen kwartaal gekelderd, omdat het Amerikaanse bedrijf de prijzen verlaagde om de verkoop aan te jagen en resterende voorraden weg te werken. Dankzij de inspanningen slaagde het bedrijf er wel in om de verkoopdaling van motorfietsen van vorig jaar om te buigen in een verkoopplus.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern ExxonMobil heeft in Nederland meerdere jaren de pensioenen van oud-medewerkers te weinig verhoogd. Volgens de kantonrechter in Rotterdam handelde het Amerikaanse bedrijf daarmee in strijd met gemaakte afspraken en goed werkgeverschap.
4 uur geleden