Gasly voelt zich klaar voor tweede kans bij Red Bull
MONZA (ANP) - Pierre Gasly denkt dat hij klaar is voor een terugkeer bij de Red Bull-renstal van Max Verstappen. De 24-jarige Fransman reed vorig jaar al voor het Oostenrijkse topteam in de Formule 1, maar werd na twaalf races teruggestuurd naar 'zusterteam' Toro Rosso, nu bekend als AlphaTauri. "Ik denk dat ik er klaar voor ben", zei Gasly toen hij na de door hem gewonnen Grote Prijs van Italië de vraag kreeg of hij in 2021 wil terugkeren bij Red Bull. "Maar het is niet aan mij om dat te beslissen."
Helmut Marko, de topadviseur bij Red Bull, wil niets loslaten over een mogelijke tweede kans voor Gasly naast Verstappen. "Gasly staat bij ons onder contract en zit op dit moment bij AlphaTauri. Hij doet het geweldig. We hebben ook daar een teamleider nodig", zei Marko.
Gasly, afkomstig uit het opleidingsprogramma van Red Bull, werd vorig jaar overklast door Verstappen. De teamleiding besloot daarop de Fransman te wisselen met Alexander Albon. Ook de Thai slaagt er echter niet in om Verstappen bij te houden. Al wekenlang wordt gespeculeerd over een vertrek van Albon bij Red Bull.
Talent
Gasly bewees zondag op Monza dat hij wel degelijk talent heeft. De Fransman hield in de chaotische race zijn hoofd koel en bezorgde zichzelf en AlphaTauri de eerste zege in de Formule 1. Twaalf jaar geleden had Toro Rosso met Sebastian Vettel ook al gewonnen op Monza.
Gasly sierde maandag de voorpagina van de Franse krant L'Équipe. De eerste Franse winnaar in de Formule 1 sinds Olivier Panis in 1996 behaalde eind vorig seizoen in dienst van Toro Rosso zijn eerste podiumplaats in de Formule 1, door in Brazilië tweede te worden achter Verstappen. "Ik denk dat al die sterke resultaten beloond moeten worden, maar we zullen zien wat er gaat gebeuren", zei Gasly na zijn zege op Monza.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
2 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
7 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
8 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden