Gasly voelt zich klaar voor tweede kans bij Red Bull
MONZA (ANP) - Pierre Gasly denkt dat hij klaar is voor een terugkeer bij de Red Bull-renstal van Max Verstappen. De 24-jarige Fransman reed vorig jaar al voor het Oostenrijkse topteam in de Formule 1, maar werd na twaalf races teruggestuurd naar 'zusterteam' Toro Rosso, nu bekend als AlphaTauri. "Ik denk dat ik er klaar voor ben", zei Gasly toen hij na de door hem gewonnen Grote Prijs van Italië de vraag kreeg of hij in 2021 wil terugkeren bij Red Bull. "Maar het is niet aan mij om dat te beslissen."
Helmut Marko, de topadviseur bij Red Bull, wil niets loslaten over een mogelijke tweede kans voor Gasly naast Verstappen. "Gasly staat bij ons onder contract en zit op dit moment bij AlphaTauri. Hij doet het geweldig. We hebben ook daar een teamleider nodig", zei Marko.
Gasly, afkomstig uit het opleidingsprogramma van Red Bull, werd vorig jaar overklast door Verstappen. De teamleiding besloot daarop de Fransman te wisselen met Alexander Albon. Ook de Thai slaagt er echter niet in om Verstappen bij te houden. Al wekenlang wordt gespeculeerd over een vertrek van Albon bij Red Bull.
Talent
Gasly bewees zondag op Monza dat hij wel degelijk talent heeft. De Fransman hield in de chaotische race zijn hoofd koel en bezorgde zichzelf en AlphaTauri de eerste zege in de Formule 1. Twaalf jaar geleden had Toro Rosso met Sebastian Vettel ook al gewonnen op Monza.
Gasly sierde maandag de voorpagina van de Franse krant L'Équipe. De eerste Franse winnaar in de Formule 1 sinds Olivier Panis in 1996 behaalde eind vorig seizoen in dienst van Toro Rosso zijn eerste podiumplaats in de Formule 1, door in Brazilië tweede te worden achter Verstappen. "Ik denk dat al die sterke resultaten beloond moeten worden, maar we zullen zien wat er gaat gebeuren", zei Gasly na zijn zege op Monza.
Meer uit Sport
RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
5 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
5 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
7 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.
11 uur geleden