Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ganna opent Giro met ritzege, ploeggenoot Thomas slaat slag

Ganna opent Giro met ritzege, ploeggenoot Thomas slaat slag

PALERMO (ANP) - Filippo Ganna heeft zijn status als wereldkampioen tijdrijden meteen waargemaakt in de Ronde van Italië. De Italiaan van Ineos-Grenadiers won de openingsetappe, een individuele tijdrit over 15 kilometer van Monreale naar Palermo. Onder stormachtige omstandigheden en grotendeels bergafwaarts realiseerde hij een tijd van 15 minuten en 24 seconden. Ganna was 22 seconden sneller dan de Portugees João Almeida en de Deen Mikkel Bjerg.

Van de favorieten voor het klassement was voormalig Tourwinnaar Geraint Thomas veruit het snelst. De Brit realiseerde een tijd van 15.47 en werd daarmee vierde. Simon Yates gaf 26 seconden toe op zijn landgenoot. Later gestarte renners ondervonden hinder van de veranderde weersomstandigheden. Mede daardoor gaf Wilco Kelderman al meer dan een minuut toe op Thomas. Steven Kruijswijk verloor zelfs bijna anderhalve minuut.

Ganna gaat zondag in de roze leiderstrui van start in de tweede etappe, een lastige heuvelrit van Alcamo naar Agrigento.

Meer uit Sport

Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

2 uur geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

4 uur geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

5 uur geleden
Shorttracker De Laat vervangt niet fitte Kos in selectie Spelen

UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.

5 uur geleden
Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

6 uur geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

7 uur geleden
Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

9 uur geleden