Gametoernooi op obs De Casembroot
SINT-ANNALAND - Groep 5, 6, 7 en 8 van obs De Casembroot in Sint-Annaland hebben hun vrijdagmiddag op een bijzondere manier ingevuld. Mars Game Events organiseerde voor hun een gametoernooi.
De leerlingen mochten kiezen tussen drie games en speelden deze middag een toernooi met elkaar. De winnaars en de nummers twee en drie van elke game gingen naar huis met een beker.
Het toernooi past goed in de doorgaande leerlijn Digitale Geletterdheid van de school. Binnen deze leerlijn leren de kinderen al vanaf groep 1 om te gaan met social media, programmeren en leren ze zelf ict-vaardigheden aan.
Ryan is zelf een enthousiaste gamer en is deze middag in zijn element. Hij speelt zelf fanatiek mee en moedigt zijn klasgenoten aan als hij niet aan de beurt is. Hij toont zich een goede verliezer als hij de winnaar als eerste feliciteert: “Echt goed gedaan en wat was het leuk!”.
“Niet iedereen gaat op dezelfde manier met gamen om”, vertelt directeur Janet Hakkeling. “Door zo’n game-middag kunnen we de sociale aspecten van gamen belichten en ervaren de leerlingen door te doen”.
Meer uit Tholen
POORTVLIET/SINT-ANNALAND - Door de aanhoudende hitte is op de weg tussen Poortvliet en Sint-Annaland schade ontstaan. Delen van het wegdek zijn omhoog gekomen doordat het beton is uitgezet. Meerdere auto's raakten beschadigd en dus is de weg op twee plekken deels afgezet.
2 uur geledenTHOLEN - Kees Knulst (36) is eind mei geïnstalleerd als nieuwe wethouder in de gemeente Tholen. De pas 36 jaar jonge Smerdiekenaar begint daarmee aan zijn eerste termijn als bestuurder. Hij wil zich inzetten voor een leefbare en goed verbonden gemeente. "Het draait niet om mij, maar om het grotere geheel."
5 uur geleden[Advertorial] BERGEN OP ZOOM - Op dinsdag 26 mei vond de Dag van de Tandprotheticus plaats, een bijzondere dag waarop we onze deuren openden voor het publiek. Bezoekers konden vrijblijvend hun vragen stellen en zelf zien welke stappen er nodig zijn om een gebit te maken. Van de traditionele ambachtelijke methode tot de nieuwste digitale printtechnieken: het was er allemaal te zien.
7 uur geledenTHOLEN - Het wordt vandaag zeer warm met temperaturen tussen de 33 en 37 graden. Vanaf 12.00 uur is in negen provincies, waaronder Zeeland, code oranje van kracht vanwege de hitte. Ook het Nationaal Hitteplan van het RIVM is actief.
1 dag geledenTHOLEN - Bij een woningbrand aan de Kotterstraat in Tholen is in de nacht van dinsdag op woensdag één persoon gewond geraakt. De brandweer wist te voorkomen dat brand oversloeg naar naastgelegen woningen. De politie heeft het huis verzegeld voor verder onderzoek.
1 dag geledenTHOLEN - Het foodtruckfestival van Kiwanis Tholen op de Markt heeft afgelopen zaterdag 3.849 euro opgeleverd. De opbrengst gaat rechtstreeks naar het project Tholen Op Vakantie (TOV). De organisatie spreekt van een geslaagde dag.
2 dagen geledenTHOLEN - De brandweer is maandagavond uitgerukt voor een bermbrand aan de Eendrachtsweg in Tholen. Het vuur was snel onder controle en na ongeveer een kwartier volledig geblust.
2 dagen geleden