Gametoernooi op obs De Casembroot
SINT-ANNALAND - Groep 5, 6, 7 en 8 van obs De Casembroot in Sint-Annaland hebben hun vrijdagmiddag op een bijzondere manier ingevuld. Mars Game Events organiseerde voor hun een gametoernooi.
De leerlingen mochten kiezen tussen drie games en speelden deze middag een toernooi met elkaar. De winnaars en de nummers twee en drie van elke game gingen naar huis met een beker.
Het toernooi past goed in de doorgaande leerlijn Digitale Geletterdheid van de school. Binnen deze leerlijn leren de kinderen al vanaf groep 1 om te gaan met social media, programmeren en leren ze zelf ict-vaardigheden aan.
Ryan is zelf een enthousiaste gamer en is deze middag in zijn element. Hij speelt zelf fanatiek mee en moedigt zijn klasgenoten aan als hij niet aan de beurt is. Hij toont zich een goede verliezer als hij de winnaar als eerste feliciteert: “Echt goed gedaan en wat was het leuk!”.
“Niet iedereen gaat op dezelfde manier met gamen om”, vertelt directeur Janet Hakkeling. “Door zo’n game-middag kunnen we de sociale aspecten van gamen belichten en ervaren de leerlingen door te doen”.
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND - Pieter den Braber (73) uit Sint Philipsland is op 24 april tijdens de lintjesregen benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Naast zijn militaire werk heeft hij zich jarenlang ingezet voor het Rode Kruis. Ook zorgde hij voor een AED in elke woonkern en was hij actief op andere maatschappelijke terreinen.
1 uur geledenTHOLEN - Het Thoolse college van burgemeester en wethouders heeft een akkoord bereikt over de verdeling van de portefeuilles voor de komende vier jaar. Hoewel het college grotendeels ongewijzigd is gebleven, zijn er toch wat verschuivingen. Door de komst van een vierde wethouder zijn taken meer verdeeld en zijn er nieuwe verantwoordelijkheden bijgekomen.
5 uur geledenTHOLEN - De Havendagen in Tholen krijgen dit jaar een middeleeuws karakter. Voor het eerst worden deze gecombineerd met de Nederlandse Vestingstedendagen. Dat betekent dat de stad zich op zaterdag 6 juni volledig onderdompelt in een historische sfeer. Bovendien viert Tholen 660 jaar stadsrechten, wat deze editie extra bijzonder maakt.
22 uur geleden[Advertorial] OUD-VOSSEMEER - Dit jaar viert Manege Vosmaer een bijzonder jubileum: de manege in Oud-Vossemeer is al 55 jaar een vertrouwd adres voor paardenliefhebbers, terwijl de bijbehorende stichting Paardenwelzijn Na Gedane Arbeid haar 25-jarig bestaan viert. Op zaterdag 6 juni komen leerlingen en oud-leden samen voor een feestelijke reünie.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De leden van de vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland bezochten in mei de zoutziederij Zeeuwsche Zoute in Bruinisse.
1 dag geledenTHOLEN - Het nieuwe Thoolse college voor de komende vier jaar is op donderdag 28 mei tijdens de gemeenteraadsvergadering geïnstalleerd. De drie wethouders uit de vorige raadsperiode keren terug, samen met Kees Knulst (SGP), die als vierde wethouder is benoemd. Ook werd een nieuw lid toegelaten tot de raad.
1 dag geledenTHOLEN - Stichting Tholen Sterk is de drijvende kracht achter de tweejaarlijkse Havendagen. Dit jaar staat het evenement op vrijdag 5 en zaterdag 6 juni voor de grootste editie ooit door de combinatie met de Nederlandse Vestingstedendagen. Een uitdagende klus voor de vele vrijwilligers, maar binnen de stichting overheerst het vertrouwen in een geslaagd feest.
2 dagen geleden