Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GameStop weer smaakmaker op Wall Street, ook AMC knalt omhoog

GameStop weer smaakmaker op Wall Street, ook AMC knalt omhoog

NEW YORK (ANP) - Het aandeel van gamewinkel GameStop was ook vrijdag de smaakmaker op Wall Street. Het aandeel won twee derde aan waarde nadat het via bepaalde apps weer mogelijk was om in het bedrijf te beleggen. Datzelfde gold voor de aandelen van bioscoopketen AMC Entertainment. Het beurssentiment in New York was negatief.

Kleine beleggers riepen via internetforum Reddit eerder op om de beurskoers van GameStop en een aantal andere bedrijven tot ongekende hoogte te duwen. Daarmee maken Reddit-beleggers een statement tegen grote professionele beleggers als hedgefondsen, die speculeren op een koersdaling. Door de koersexplosies worden deze zogeheten shortsellers opgezadeld met zware verliezen.

Donderdag zakten de favorieten bedrijven van de 'Reddit-beleggers' nog ver weg. Dat gebeurde toen afhandelaars van transacties meer financiële zekerheid wilden van populaire beleggersplatforms die de aandelenhandel faciliteren, zoals de app Robinhood. De handel in de aandelen werd tijdelijk beperkt. Nadat Robinhood in een mum van tijd ruim 1 miljard dollar wist op te halen, werden de restricties opgeheven. GameStop eindigde de week met een plus van 400 procent.

AMC

AMC Entertainment won vrijdag 53 procent, waarmee de weekscore uitkwam op 278 procent. Door de hard opgelopen koers vond investeerder Silver Lake het een goed moment om 600 miljoen dollar schuld om te zetten in aandelen. Als gevolg van de coronacrisis zit de keten in financieel zwaar weer omdat bioscopen ofwel dicht zijn, ofwel alleen onder strenge voorwaarden open mogen.

Johnson & Johnson (J&J) toonde een kleine plus. Het coronavaccin dat het medische bedrijf door farmaceut Janssen uit Leiden is ontwikkeld, biedt 66 procent bescherming tegen het coronavirus. Het percentage is behoorlijk lager dan bij andere middelen.

Chevron

Verder werd olieconcern Chevron dik 3 procent lager gezet. De onderneming kwam tegen de verwachting in met een verlies. Luchtvaartmaatschappij United Airlines kreeg er een fractie bij. Bij de maatschappij zouden nog eens 14.000 banen op de tocht staan als de overheidssteun om de crisis te overleven wordt teruggeschroefd.

De Dow-Jonesindex verloor dik 2 procent tot 29.982,62 punten en de S&P 500 zakte 1,9 procent tot 3714,24 punten. Techgraadmeter Nasdaq verloor 2 procent tot 13.070,70 punten. De euro was 1,2135 dollar waard, tegen 1,2148 eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent goedkoper op 52,24 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 55,89 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit lager na hoger dan verwachte inflatiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers over september, die hoger uitvielen dan verwacht en de sterkste toename sinds april kenden.

5 uur geleden
Denen: VS moeten wetten respecteren bij verkenningen op Groenland

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten moeten zich aan de wetgeving van Groenland houden als zij naar grondstoffen op het eiland willen zoeken. Dat heeft het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd, nadat de Amerikaanse president Donald Trump eerder woensdag had verklaard dat de VS gaan beginnen met "grootschalige olie-, gas- en mineralenexploratie" op Groenland.

5 uur geleden
Amerikaanse staten dagen OpenAI om gevaar ChatGPT voor kinderen

DES MOINES (ANP) - Iowa, Kansas en zes andere Amerikaanse staten spannen een rechtszaak aan tegen OpenAI vanwege de vermeende schadelijke effecten van ChatGPT voor kinderen. Dat meldt het collectief van aanklagers uit die staten in een persconferentie.

6 uur geleden
Nederlandse topman parfumerieketen Douglas stapt op

DÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse topman van parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas stapt na vier jaar op als hoogste bestuurder bij het bedrijf. De Duitse keten meldt dat Sander van der Laan dit zelf heeft besloten. Hij wordt per 1 november opgevolgd door de Fransman Jean-Marc Bellaiche, die woensdag door de raad van commissarissen is benoemd tot de nieuwe topman voor een periode van vier jaar.

7 uur geleden
Albert Heijn wil woensdagavond levering versproducten hervatten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.

8 uur geleden
ASML wint in hogere AEX-index na goed ontvangen resultaten

AMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.

10 uur geleden
WSJ: Netflix schrapt zo'n 1000 banen, grootste aantal sinds 2022

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.

10 uur geleden