Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GameStop stijgt op Wall Street na aanstelling nieuwe topman

GameStop stijgt op Wall Street na aanstelling nieuwe topman

NEW YORK (ANP) - Het aandeel GameStop is donderdag 3,3 procent meer waard geworden. Beleggers leken tevreden met het nieuws dat Ryan Cohen aantreedt als nieuwe topman van de keten van videospellenwinkels. De miljardair is een grote aandeelhouder van het bedrijf en was al voorzitter van GameStop.

GameStop was een van de bedrijven die begin 2021 sterk op en neer bewoog door de zogenoemde Reddit-rally. Particuliere beleggers op dat berichtennetwerk zetten elkaar toen aan om massaal in dat bedrijf te stappen, dat daardoor veel meer waard werd op de beurs. Een veelgenoemde reden was om beleggingsfondsen die speculeerden op een koersdaling dwars te zitten.

De Dow-Jonesindex steeg 0,1 procent tot 33.591 punten en de bredere S&P opende vrijwel vlak op 4274 punten. Techbeurs Nasdaq verloor 0,3 procent tot 13.059 punten.

Olieprijsstijging

De beurzen in New York sloten een dag eerder nog verdeeld, nadat olie flink duurder was geworden als gevolg van een tegenvallende raming van de olievoorraden door de Amerikaanse overheid. Zo bereikte de prijs van een vat Amerikaanse olie in de nacht van woensdag op donderdag de hoogste prijs in meer dan een jaar tijd. De prijsstijging heeft ook deels te maken met productiebeperkingen die de landen van de OPEC hebben afgesproken met olielanden als Rusland en Kazachstan. Dat voedt de vrees voor een langere periode van hoge inflatie, die nadelig is voor de waarde van veel aandelen.

Een vat Amerikaanse olie was rond de openingsbel op Wall Street 0,8 procent minder waard op 92,93 dollar. Brentolie daalde 0,6 procent in prijs tot 95,93 dollar per vat. Olieconcerns ExxonMobil en Chevron koersten tot 0,2 procent hoger, na winsten op woensdag.

Koersdaling Tesla

Technologiebedrijf Micron daalde in de eerste minuten 4,7 procent. De maker van geheugenchips kwam bij zijn kwartaalresultaten met tegenvallende vooruitzichten voor het lopende kwartaal. Zo zal onder andere het verlies forser uitvallen dan kenners hadden verwacht, mede door een zwakke vraag vanuit de markt voor smartphones en pc's.

Tesla verloor 0,6 procent. In San Francisco is een rechtszaak tegen de fabrikant van elektrische auto's begonnen die draait om een noodlottig ongeval met een Tesla Model 3. Nabestaanden van de verongelukte bestuurder denken dat de Autopilot-functie van de auto heeft bijgedragen aan het ongeluk.

Dollarkoers

De euro was 1,0547 dollar waard, tegenover 1,0522 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Trump: handelsakkoord met Canada komt er omdat Canada dat wil

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.

5 minuten geleden
Trump kondigt bouw grootste staalfabriek ooit in VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.

57 minuten geleden
Logistieke Alliantie: niets doen aan infrastructuur is geen optie

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.

3 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

3 uur geleden
Damrak omhoog, Shell en SBM Offshore profiteren van duurdere olie

AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.

4 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

4 uur geleden
Minder omzet Shein in Europa nog voor invoering heffing pakketjes

HONGKONG (ANP) - Webwinkel Shein heeft in het tweede kwartaal minder omzet behaald in Europa. De verkopen daalden volgens het Chinese bedrijf onder meer vanwege teruggeschroefde uitgaven aan onlineadvertenties, vooruitlopend op de veranderende regels voor invoerrechten in de Europese Unie.

5 uur geleden