GameStop onderuit op Wall Street na Reddit-rally
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. De nieuwsstroom op Wall Street werd beheerst door de bedrijven waar activistische 'Reddit-beleggers' zich achter hadden geschaard. Deze bedrijven, waaronder winkelketen GameStop en bioscoopketen AMC, gingen hard onderuit nadat populaire beleggingsplatforms de handel in deze aandelen hadden beperkt.
Onder andere de beleggersapp Robinhood gaf aan dat beleggers hun posities in bedrijven als GameStop en AMC niet meer konden uitbouwen. Die twee bedrijven, die eerder deze week nog een bizarre koerssprong maakten, werden in één handelssessie ruim 44 procent en bijna 57 procent minder waard.
Particuliere beleggers hebben zich op het internetforum Reddit verenigd om professionele beleggers die speculeren op een koersdaling, zogeheten shortsellers, op te zadelen met forse verliezen. Door massaal aandelen bij te kopen zorgden ze voor flinke stijgingen van aandelen waar normaal gesproken verliezen voor worden verwacht.
Techbedrijven
De belangrijkste graadmeters voor Wall Street herstelden iets van de forse verliezen op woensdag. De Dow-Jonesindex ging 1 procent omhoog tot 30.606,36 punten en ook de brede S&P 500 steeg 1 procent tot 3.787,38 punten. Techgraadmeter Nasdaq won 0,5 procent tot 13.337,16 punten.
Naast de gekte rond GameStop was de blik ook gericht op grote techbedrijven. Apple meldde voor het eerst in zijn geschiedenis een kwartaalomzet van boven de 100 miljard dollar, geholpen door zijn goed verkopende iPhone 12. Het bedrijf zakte desondanks 3,5 procent.
Tesla
Facebook zakte 2,6 procent. Het socialmediabedrijf voerde dankzij toegenomen advertentie-inkomsten de opbrengsten met 22 procent op, maar waarschuwde voor strengere privacyregels voor zijn app binnen het besturingssysteem van Apple.
De maker van elektrische auto's Tesla verloor 3,3 procent, ondanks de eerste jaarwinst die het bedrijf van Elon Musk kon presenteren. Analisten hadden op een hogere winstgevendheid gerekend en de productiedoelstellingen voor 2021 zouden te vaag zijn gebleven.
De euro was 1.2120 dollar waard, tegenover 1,2104 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent minder waard op 52,77 dollar. Brentolie verloor 0,6 procent tot 55,50 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.
9 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Voorzitter Kyriakos Pierrakakis van de Eurogroep erkent dat er sprake is van "stagflatoire druk", maar voegt daar meteen aan toe dat Europa veerkrachtig is. "De groeiprognoses zijn naar beneden bijgesteld en de inflatieprognoses naar boven, maar we bevinden ons nog steeds in een positieve groeizone", zei hij vrijdag bij aankomst in Nicosia.
31 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder en het Spaanse Puig, bekend van merken als Jean Paul Gaultier en Charlotte Tilbury, gaan niet fuseren. De bedrijven waren in gesprek, maar deze zijn beëindigd. Over de redenen deden de merken geen uitspraken.
38 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk overweegt mogelijk een winstbelasting in te voeren voor bedrijven die profiteren van de flink gestegen energieprijzen door de Iranoorlog. Dat heeft de Franse minister van Financiën vrijdag gezegd.
45 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan krijgt voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten weer een lading ruwe olie uit die regio geleverd. Het schip komt volgens het Japanse ministerie van Handel maandag aan.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag hoger begonnen. De hoop op een spoedig einde van de oorlog in het Midden-Oosten bleef de stemming op de beursvloeren ondersteunen. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump zal het conflict met Iran snel voorbij zijn. Ook de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde "goede tekenen" te zien in de besprekingen met Iran, ondanks dat de landen nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - Het verzoek van Italië voor extra fiscale ruimte voor maatregelen tegen de energiecrisis vindt geen gehoor in de EU-lidstaten. Alleen Spanje steunt het verzoek, maar niet voor maatregelen op de korte termijn zoals Italië wil. Ministers van Financiën van onder meer België, Litouwen en Cyprus wijzen het idee resoluut van de hand, zo bleek vrijdag voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiën van de eurogroeplanden in Nicosia.
1 uur geleden