GameStop onderuit op Wall Street na Reddit-rally
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. De nieuwsstroom op Wall Street werd beheerst door de bedrijven waar activistische 'Reddit-beleggers' zich achter hadden geschaard. Deze bedrijven, waaronder winkelketen GameStop en bioscoopketen AMC, gingen hard onderuit nadat populaire beleggingsplatforms de handel in deze aandelen hadden beperkt.
Onder andere de beleggersapp Robinhood gaf aan dat beleggers hun posities in bedrijven als GameStop en AMC niet meer konden uitbouwen. Die twee bedrijven, die eerder deze week nog een bizarre koerssprong maakten, werden in één handelssessie ruim 44 procent en bijna 57 procent minder waard.
Particuliere beleggers hebben zich op het internetforum Reddit verenigd om professionele beleggers die speculeren op een koersdaling, zogeheten shortsellers, op te zadelen met forse verliezen. Door massaal aandelen bij te kopen zorgden ze voor flinke stijgingen van aandelen waar normaal gesproken verliezen voor worden verwacht.
Techbedrijven
De belangrijkste graadmeters voor Wall Street herstelden iets van de forse verliezen op woensdag. De Dow-Jonesindex ging 1 procent omhoog tot 30.606,36 punten en ook de brede S&P 500 steeg 1 procent tot 3.787,38 punten. Techgraadmeter Nasdaq won 0,5 procent tot 13.337,16 punten.
Naast de gekte rond GameStop was de blik ook gericht op grote techbedrijven. Apple meldde voor het eerst in zijn geschiedenis een kwartaalomzet van boven de 100 miljard dollar, geholpen door zijn goed verkopende iPhone 12. Het bedrijf zakte desondanks 3,5 procent.
Tesla
Facebook zakte 2,6 procent. Het socialmediabedrijf voerde dankzij toegenomen advertentie-inkomsten de opbrengsten met 22 procent op, maar waarschuwde voor strengere privacyregels voor zijn app binnen het besturingssysteem van Apple.
De maker van elektrische auto's Tesla verloor 3,3 procent, ondanks de eerste jaarwinst die het bedrijf van Elon Musk kon presenteren. Analisten hadden op een hogere winstgevendheid gerekend en de productiedoelstellingen voor 2021 zouden te vaag zijn gebleven.
De euro was 1.2120 dollar waard, tegenover 1,2104 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent minder waard op 52,77 dollar. Brentolie verloor 0,6 procent tot 55,50 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten wisten maandag in het laatste handelsuur een belangrijk deel van de eerdere verliezen goed te maken. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol kan niet uitsluiten dat er dinsdag opnieuw lange wachtrijen bij de beveiliging ontstaan, zoals maandag het geval was. "Op basis van de ontwikkeling die we vanochtend hebben meegemaakt, durven we nog niet te zeggen wat het beeld dinsdag definitief zal zijn", zegt een woordvoerder van de luchthaven.
7 uur geledenOAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog doorgaan.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.
12 uur geleden