Gamesbedrijf Azerion naar Amsterdamse beurs via lege beurshuls
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse gamesbedrijf Azerion krijgt volgend jaar een notering aan de Amsterdamse beurs. De beursintroductie vindt plaats via een overname van het bedrijf door het lege beurshuis European Fintech IPO Company 1.
European FinTech IPO Company 1 is een zogeheten spac, een speciaal investeringsfonds dat geld ophaalt om daarmee een bestaand bedrijf over te nemen en zo een beursnotering te geven. Het fonds neemt 100 procent van het uitstaande aandelenkapitaal van Azerion over. De overname dient te worden goedgekeurd door de aandeelhouders van European FinTech IPO Company 1.
Op maandag 31 januari houdt het fonds een buitengewone aandeelhoudersvergadering over de aankoop. Na de goedkeuring kunnen de aandelen van het gecombineerde bedrijf op 2 februari 2022 voor het eerst verhandeld worden op de Amsterdamse beurs onder de nieuwe naam Azerion Group.
Azerion werd in 2014 opgericht en groeit snel, mede door overnames. Daarvan doet het bedrijf er gemiddeld vijf per jaar. Inmiddels werken er ongeveer duizend mensen in 24 Europese kantoren van het gamesbedrijf. Het hoofdkantoor staat in Amsterdam. De omzet bedroeg in 2019 ruim 197 miljoen euro. Het bedrijf is ook mede-eigenaar van voetbalclub Fortuna Sittard.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.
28 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
1 uur geledenEMDEN (ANP/RTR) - Volkswagen legt vrijdag de productie in zijn fabriek in het Noord-Duitse Emden stil omdat er storm op komst is. Dit laat een woordvoerder weten, nadat een regionale krant erover berichtte.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven waren donderdag de grootste dalers op de Amsterdamse beurs. De fondsen waren in de eerste handelsdagen van 2026 nog flink in trek door hernieuwd enthousiasme bij beleggers over kunstmatige intelligentie, maar nu volgt weer een kleine correctie. Daardoor is de grens van 1000 punten voor de AEX-index, die eerder deze week nog heel dichtbij leek, verder uit beeld geraakt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Coolblue wil fietshelmen gaan verkopen. Topman Pieter Zwart van de elektronicaketen roept mensen via LinkedIn op goede fietshelmen en -merken met hem te delen. Hij doet deze oproep omdat hij naar eigen zeggen onlangs van zijn fiets is gevallen en enkele tanden kwijt is geraakt.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport vraagt een natuurvergunning aan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). Volgens het vliegveld is dat nodig om de hogere uitstoot van stikstof door vliegtuigen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De daling van het personeelstekort in de kinderopvang zet niet door. Daardoor blijft de druk op de sector hoog, ziet Kinderopvang werkt!. Die organisatie zet zich in voor mensen die in de kinderopvangsector werken. Door de tekorten is de werkdruk hoog en zijn de wachtlijsten lang.
3 uur geleden