Gamer krijgt twee jaar cel en tbs voor ontucht met fans
GRONINGEN (ANP) - Een 26-jarige gamer uit Deventer heeft een celstraf van 24 maanden en tbs met voorwaarden gekregen voor ontucht met twee minderjarige fans. De man die een populair YouTube-kanaal had, is ook veroordeeld voor grooming en het bezit van een grote hoeveelheid kinderporno.
De man speelde live videospellen en had een paar duizend volgers. Tijdens gamesessies kon met hem worden gechat. Een 14-jarige jongen uit Roden liet hij seksuele handelingen verrichten en daar beeldopnames van maken. De foto's en video's werden naar hem opgestuurd. Ook een 11-jarige jongen uit Musselkanaal werd daartoe aangezet. Bij dit slachtoffer kwam het in september vorig jaar tevens tot een ontmoeting. Bij een tankstation pleegde de man ontucht met de jongen. Omdat het slachtoffer lang van huis bleef, schakelden zijn ouders de politie in. Via de laptop van hun zoon kwamen ze achter de afspraak. Op het lichaam van de jongen werd DNA van de gamer aangetroffen.
De rechter ziet bewijs in onder meer seksueel getinte chatgesprekken en de DNA-sporen. Uit een chatgesprek bleek dat de gamer het initiatief nam tot de afspraak met de 11-jarige jongen.
Het Openbaar Ministerie eiste een celstraf van dertig maanden. De man is verminderd toerekeningsvatbaar. Volgens deskundigen kampt hij met meerdere stoornissen, waaronder autisme en pedofilie. De kans op herhaling is groot. Een langdurige behandeling en begeleiding is daarom noodzakelijk, aldus de rechter. Een voorwaarde bij de tbs-behandeling is reclasseringstoezicht.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Ook in De Bilt is de temperatuur zondagavond onder nul gezakt. Daarmee is de eerste officiële vorst van het najaar gemeten, meldt Weeronline. Het vroor in De Bilt voor het laatst op 27 maart.
31 minuten geledenMIDDELHARNIS (ANP) - Voor de brand in een leegstaand pand in Middelharnis (Zuid-Holland) is zondagavond een tweede NL-Alert verstuurd. Het vuur kan door draaiende wind opnieuw oplaaien. Dat kan zorgen voor extra rookoverlast, meldt de veiligheidsregio.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Lokaal is de eerste vorst van dit najaar gemeten. Buienradar meldt dat op het weerstation in het Drentse Eelde de temperatuur zondag om 18.40 uur daalde naar -0,1 graad.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp vrijdag is opgelopen tot boven de duizend. Tot 16.00 uur kreeg het IMG 1077 meldingen.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Door de brand zaterdag in woonzorgcentrum de Leyhoeve in Tilburg zijn zestien appartementen nog niet bewoonbaar. De rest van de mensen die nog niet terug naar huis konden, mogen zondagavond weer hun woning in, meldt het woonzorgcentrum.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het belooft komende week wisselvallig weer te worden met kans op natte sneeuw. Dat meldt Weeronline zondag. Vooral landinwaarts is er woensdag en donderdag kans op winterse neerslag.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Directeur van de Kindertelefoon Roline de Wilde is "geschokt" door het handelen van een ex-vrijwilliger, bevestigt ze na berichtgeving van Nieuwsuur. In 2020 wisselde de vrijwilliger tegen de regels contactgegevens uit met iemand van wie ze dacht dat het een kind was. Over het uit de hand gelopen contact dat hieruit ontstond, maakte onderzoeksprogramma Zembla onlangs de podcast Op zoek naar Marlotte.
8 uur geleden