Game-ontwikkelaar Bungie opent kantoor in Amsterdam
BELLEVUE (ANP) - Het Amerikaanse gamesbedrijf Bungie opent volgend jaar een kantoor in Amsterdam. Daar wil de onderneming de marketingtak en het onderdeel dat zich bezighoudt met het uitgeven van computerspellen gaan onderbrengen. Het is niet direct duidelijk hoeveel banen de komst van Bungie naar Amsterdam gaat opleveren.
De ontwikkeling van de spellen blijft op het hoofdkantoor in Bellevue bij Seattle. Dat hoofdkantoor gaat Bungie ook fors uitbreiden. Van de huidige 7800 vierkante meter gaat dat naar meer dan 19.000 vierkante meter.
Bungie is bekend van het computerspel Destiny 2 en maakte eerder spellen Halo en Myst. In 2000 werd Bungie overgenomen door Microsoft, maar zeven jaar later werd het bedrijf weer op eigen benen gezet. Het bedrijf werkte daarna lang samen met grote game-uitgever Activision Blizzard, maar ging in 2019 zijn eigen weg. Een jaar eerder had NetEase al 100 miljoen dollar in het bedrijf geïnvesteerd om te werken aan nieuwe spellen die niets met Destiny te maken hebben.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
53 minuten geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
14 uur geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.
15 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.
16 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.
16 uur geleden