Game-ontwikkelaar Bungie opent kantoor in Amsterdam
BELLEVUE (ANP) - Het Amerikaanse gamesbedrijf Bungie opent volgend jaar een kantoor in Amsterdam. Daar wil de onderneming de marketingtak en het onderdeel dat zich bezighoudt met het uitgeven van computerspellen gaan onderbrengen. Het is niet direct duidelijk hoeveel banen de komst van Bungie naar Amsterdam gaat opleveren.
De ontwikkeling van de spellen blijft op het hoofdkantoor in Bellevue bij Seattle. Dat hoofdkantoor gaat Bungie ook fors uitbreiden. Van de huidige 7800 vierkante meter gaat dat naar meer dan 19.000 vierkante meter.
Bungie is bekend van het computerspel Destiny 2 en maakte eerder spellen Halo en Myst. In 2000 werd Bungie overgenomen door Microsoft, maar zeven jaar later werd het bedrijf weer op eigen benen gezet. Het bedrijf werkte daarna lang samen met grote game-uitgever Activision Blizzard, maar ging in 2019 zijn eigen weg. Een jaar eerder had NetEase al 100 miljoen dollar in het bedrijf geïnvesteerd om te werken aan nieuwe spellen die niets met Destiny te maken hebben.
Meer uit Financieel
KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - Maleisië heeft de toegang tot chatbot Grok hersteld, nadat het socialemediaplatform X veiligheidsmaatregelen had getroffen. Dat meldt de communicatietoezichthouder van het land.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector heeft de komende vijf jaar 94.000 nieuwe mensen nodig, anders wordt het een "serieus probleem" om alle opdrachten te realiseren en dreigen vertragingen. Dit heeft directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd in gesprek met het ANP. De geplande personeelsuitbreiding bij Defensie kan het de bouw nog lastiger maken.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.
6 uur geledenSEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.
9 uur geleden