Game-ontwikkelaar Bungie opent kantoor in Amsterdam
BELLEVUE (ANP) - Het Amerikaanse gamesbedrijf Bungie opent volgend jaar een kantoor in Amsterdam. Daar wil de onderneming de marketingtak en het onderdeel dat zich bezighoudt met het uitgeven van computerspellen gaan onderbrengen. Het is niet direct duidelijk hoeveel banen de komst van Bungie naar Amsterdam gaat opleveren.
De ontwikkeling van de spellen blijft op het hoofdkantoor in Bellevue bij Seattle. Dat hoofdkantoor gaat Bungie ook fors uitbreiden. Van de huidige 7800 vierkante meter gaat dat naar meer dan 19.000 vierkante meter.
Bungie is bekend van het computerspel Destiny 2 en maakte eerder spellen Halo en Myst. In 2000 werd Bungie overgenomen door Microsoft, maar zeven jaar later werd het bedrijf weer op eigen benen gezet. Het bedrijf werkte daarna lang samen met grote game-uitgever Activision Blizzard, maar ging in 2019 zijn eigen weg. Een jaar eerder had NetEase al 100 miljoen dollar in het bedrijf geïnvesteerd om te werken aan nieuwe spellen die niets met Destiny te maken hebben.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.
51 minuten geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vakbonden gaan acties voorbereiden, omdat het kabinet vasthoudt aan ingrepen in de sociale zekerheid. Dat hebben FNV, CNV en VCP maandag gezegd na hun kennismaking met bewindspersonen van het kabinet-Jetten. De bonden hebben daar nogmaals benadrukt dat ze de gesprekken met het kabinet opschorten zolang voorstellen, zoals een versnelde verhoging van de AOW-leeftijd, op tafel blijven.
3 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Enkele luchtvaartmaatschappijen uit de Verenigde Arabische Emiraten zullen maandag een beperkt aantal vluchten uitvoeren. Emirates, flydubai en Etihad Airways repatriëren vooral gestrande passagiers die vast kwamen te zitten sinds de aanvallen op Iran van afgelopen weekend.
3 uur geleden