Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Galapagos richt zich op minder ziekten en bespaart kosten

Galapagos richt zich op minder ziekten en bespaart kosten

MECHELEN (ANP) - Biotechnoloog Galapagos heeft besloten zich vooral toe te leggen op ontstekingsziekten, fibrose en nieraandoeningen. Het bedrijf heeft onderzoeken naar medicijnen voor stofwisselingsziekten en osteoartritis stopgezet. Met de opgeschoonde pijplijn aan medicijnen loopt Galapagos naar eigen verwachting minder risico en bespaart het bedrijf ook kosten.

Behalve de lagere kosten doordat Galapagos minder onderzoeken zal uitvoeren, denkt het Belgisch-Nederlandse bedrijf ook op operationeel vlak minder geld uit te kunnen geven. Dat moet jaarlijks 150 miljoen euro op gaan leveren. Dit jaar lukt het nog niet die volledige besparing te realiseren, maar Galapagos verwacht wel de helft te kunnen halen. De zogeheten cash burn, de snelheid waarmee het bedrijf het beschikbare geld opmaakt, komt daardoor dit jaar uit op tussen de 580 en 620 miljoen euro.

In de eerste drie maanden van dit jaar was de omzet van Galapagos 124,2 miljoen, tegen 103,6 miljoen een jaar eerder. Galapagos maakte bovendien een winst van 9,4 miljoen euro, al was dat te danken aan de opbrengst van de verkoop van onderdeel Fidelta begin dit jaar. Zonder die eenmalige meevaller zette Galapagos een verlies van 12,8 miljoen dollar in de boeken. Dat was wel ruim minder dan de 52,3 miljoen die de biotechnoloog in de eerste drie maanden van 2020 meer uitgaf dan er binnenkwam.

De afgelopen tijd had Galapagos enige tegenvallers te verwerken zoals een afkeuring van medicijnenwaakhond FDA voor reumamiddel filgotinib. Dat leidde bovendien tot een herziening van de samenwerking met Gilead. Bovendien kreeg Galapagos een tegenvaller te verwerken bij een test van een middel tegen longfibrose. De test werd op advies van een onafhankelijk comité stopgezet omdat er sprake zou zijn van een "ongunstige balans" tussen werkzaamheid en veiligheid.

Meer uit Financieel

Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiële markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

3 minuten geleden
Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

45 minuten geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

1 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

1 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

2 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

4 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

4 uur geleden