Galapagos richt zich op minder ziekten en bespaart kosten
MECHELEN (ANP) - Biotechnoloog Galapagos heeft besloten zich vooral toe te leggen op ontstekingsziekten, fibrose en nieraandoeningen. Het bedrijf heeft onderzoeken naar medicijnen voor stofwisselingsziekten en osteoartritis stopgezet. Met de opgeschoonde pijplijn aan medicijnen loopt Galapagos naar eigen verwachting minder risico en bespaart het bedrijf ook kosten.
Behalve de lagere kosten doordat Galapagos minder onderzoeken zal uitvoeren, denkt het Belgisch-Nederlandse bedrijf ook op operationeel vlak minder geld uit te kunnen geven. Dat moet jaarlijks 150 miljoen euro op gaan leveren. Dit jaar lukt het nog niet die volledige besparing te realiseren, maar Galapagos verwacht wel de helft te kunnen halen. De zogeheten cash burn, de snelheid waarmee het bedrijf het beschikbare geld opmaakt, komt daardoor dit jaar uit op tussen de 580 en 620 miljoen euro.
In de eerste drie maanden van dit jaar was de omzet van Galapagos 124,2 miljoen, tegen 103,6 miljoen een jaar eerder. Galapagos maakte bovendien een winst van 9,4 miljoen euro, al was dat te danken aan de opbrengst van de verkoop van onderdeel Fidelta begin dit jaar. Zonder die eenmalige meevaller zette Galapagos een verlies van 12,8 miljoen dollar in de boeken. Dat was wel ruim minder dan de 52,3 miljoen die de biotechnoloog in de eerste drie maanden van 2020 meer uitgaf dan er binnenkwam.
De afgelopen tijd had Galapagos enige tegenvallers te verwerken zoals een afkeuring van medicijnenwaakhond FDA voor reumamiddel filgotinib. Dat leidde bovendien tot een herziening van de samenwerking met Gilead. Bovendien kreeg Galapagos een tegenvaller te verwerken bij een test van een middel tegen longfibrose. De test werd op advies van een onafhankelijk comité stopgezet omdat er sprake zou zijn van een "ongunstige balans" tussen werkzaamheid en veiligheid.
Meer uit Financieel
NICOSIA (ANP) - De energiecrisis drijft de inflatie op en zet de economie onder druk, maar de inflatieverwachtingen op de lange termijn blijven "grotendeels stabiel", zei president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde vrijdag in Nicosia.
57 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De ingrepen van het kabinet rond sociale zekerheid zijn niet nodig om bijvoorbeeld de AOW betaalbaar te houden. Dat stelt FNV na een analyse op basis van cijfers van onder andere het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben vrijdag ingestemd met het opschorten van importtarieven voor bepaalde kunstmeststoffen voor de duur van een jaar. Dat voorstel deed de Europese Commissie in januari.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakcentrale VCP ziet oproepen van de nieuwe VNO-NCW-voorzitter Coen van Oostrom aan het kabinet als steun voor het ultimatum dat de organisatie samen met vakbonden FNV en CNV had gesteld. De bonden eisen dat het kabinet voor komende maandag plannen voor een snellere stijging van de AOW-leeftijd en bezuinigingen op de WIA en WW van tafel haalt.
1 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar Airways keert dit jaar geen bonussen uit aan de bijna 60.000 medewerkers. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de verstoring van het luchtruim heeft de luchtvaartmaatschappij tienduizenden vluchten moeten annuleren en liep daardoor miljarden aan inkomsten mis.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse voetballer Lionel Messi is de tweede voetballer ooit die zich miljardair mag noemen. Dat blijkt uit de Bloomberg Billionaires Index. De Portugees Cristiano Ronaldo ging hem voor.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.
2 uur geleden