Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'G7 praat over plannen voor uitfaseren brandstofauto's'

'G7 praat over plannen voor uitfaseren brandstofauto's'

CARBIS BAY (ANP) - De leiders van de G7-landen praten over plannen om tegen het einde van dit decennium het gebruik van brandstofauto's geleidelijk uit te faseren en over te gaan op elektrische wagens. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van inzage in documenten van de G7. Vrijdag begint in het Verenigd Koninkrijk een G7-top.

Het zou de bedoeling zijn dat de meeste verkopen van nieuwe auto's tegen 2030 of al eerder uit elektrisch aangedreven voertuigen bestaan en dat dus veel minder auto's die op benzine of diesel rijden, worden verkocht. Dat moet bijdragen aan het verlagen van de uitstoot van schadelijke stoffen. De landen van de G7, de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Frankrijk, Italiƫ, Canada en Japan, zouden wel verdeeld zijn over hoe specifiek die maatregelen er dan uit zouden moeten zien.

De Britse premier Boris Johnson die de G7-vergadering voorzit, heeft al aangekondigd dat vanaf 2030 er geen nieuwe auto's die rijden op benzine of diesel meer mogen worden verkocht in het Verenigd Koninkrijk. De andere G7-landen lijken waarschijnlijk niet over te gaan tot zo'n beslissing.

Meer uit Financieel

Tesla verbreekt verkooprecord van Volkswagen in Noorwegen

OSLO (ANP/RTR) - Tesla heeft een nieuw verkooprecord gevestigd in Noorwegen. Nog nooit verkocht een merk in het land zoveel auto's als het bedrijf van Elon Musk dit jaar, met ook nog een maand te gaan. Tesla profiteerde in november met een verdrievoudiging van de verkoop van een aanstaande belastingverhoging.

16 minuten geleden
TNO: ASML grootste R&D-investeerder, Nederland verliest terrein

DEN HAAG (ANP) - Chipmachinemaker ASML is verreweg de grootste investeerder in onderzoek en ontwikkeling (R&D) in Nederland. Maar een groot deel van de uitgaven hieraan in ons land komt slechts van een handvol bedrijven, meldt onderzoeksinstituut TNO.

24 minuten geleden
UWV verdubbelt tijdelijk beslistermijn WIA-beoordelingen

AMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV verlengt de beslistermijn voor WIA-beoordelingen en herbeoordelingen met ingang van het nieuwe jaar tijdelijk van acht naar zestien weken. Het lukt de organisatie al langere tijd niet om mensen die mogelijk arbeidsongeschikt zijn binnen de gestelde termijn duidelijkheid te geven. Dat komt door een aanhoudende toename van beoordelingsaanvragen en een tekort aan verzekeringsartsen.

55 minuten geleden
Leidinggevende bij KLM wordt nieuwe topman van Transavia

SCHIPHOL (ANP) - Paul Terstegge wordt de nieuwe topman van Transavia. Begin oktober werd bekend dat de huidige topman Marcel de Nooijer de budgetmaatschappij verlaat. Terstegge volgt hem per 1 februari 2026 op, meldt Transavia.

1 uur geleden
Meer elektrische auto's verkocht door dreigende hogere bijtelling

AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe elektrische auto's is afgelopen maand fors gestegen. Dat is waarschijnlijk een gevolg van een eerder plan om de bijtelling voor zakelijke rijders begin volgend jaar te verhogen, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Dat plan is inmiddels afgezwakt, maar de auto's waren al besteld.

1 uur geleden
Bitcoin zakt weer naar laagste niveau sinds april

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van de bitcoin is maandag weer gezakt tot het laagste niveau sinds april dit jaar. De grootste cryptomunt ter wereld leek zich de afgelopen dagen te handhaven boven de 91.000 dollar, maar viel op de eerste dag van december terug tot onder de 86.000 dollar (ruim 74.000 euro).

2 uur geleden
Consumenten hebben vaker voorkeur voor afhalen van pakketjes

DEN HAAG (ANP) - Consumenten laten deze feestdagenperiode hun pakketjes liever bij een PostNL-punt of pakketautomaat bezorgen dan vorig jaar. Volgens het post- en pakketbedrijf, dat keek naar de doorgegeven voorkeuren in de eigen app, gaat het om een groei van 40 procent. Het gebruik van pakketautomaten steeg met 60 procent.

2 uur geleden