Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

G20-landen bijeen om gevolgen Oekraïne-oorlog te bespreken

G20-landen bijeen om gevolgen Oekraïne-oorlog te bespreken

JAKARTA (ANP/AFP) - De ministers van Financiën en de leiders van centrale banken van de G20-landen zijn vanaf vrijdag in Indonesië bijeen om over de gevolgen van de Russische invasie in Oekraïne te praten. Volgens het gastland zou het catastrofaal uitpakken als de landen er niet in slagen de energie- en voedselcrisis aan te pakken. De tweedaagse bijeenkomst wordt gehouden op vakantie-eiland Bali.

De oorlog in Oekraïne heeft onder andere gezorgd voor sterk opgelopen voedselprijzen. Oekraïne en Rusland behoren tot de grootste tarwe-exporteurs ter wereld en nemen normaal respectievelijk 20 procent en 10 procent van de wereldwijde verkoop voor hun rekening. Door de Russische invasie in Oekraïne en de afsluiting van de Zee van Azov en de Zwarte Zee is de uitvoer bijna tot stilstand gekomen. Dat raakt vooral de armere landen.

In haar openingswoord riep de Indonesische minister van Financiën Sri Mulyani Indrawati de ministers op om samen te werken omdat "de wereld wacht" op oplossingen. "De kosten van ons falen zijn hoger dan we ons kunnen veroorloven", zei ze tegen de afgevaardigden. "De humanitaire gevolgen voor de wereld en voor veel landen met lage inkomens zouden catastrofaal zijn."

Tijdens de top zouden eigenlijk vooral de gevolgen van de coronapandemie besproken worden. Maar de oorlog in Oekraïne en de gevolgen daarvan voor het toch al broze wereldwijde herstel staan prominenter op de agenda. Zowel de Russische minister van Financiën als de Oekraïense minister van Financiën neemt virtueel deel aan de bijeenkomst. Moskou heeft de Russische vice-minister van Financiën gestuurd om de besprekingen persoonlijk bij te wonen. Ook een hoge functionaris van de centrale bank is fysiek aanwezig.

Andere kwesties die de ministers bespreken, naast de voedselcrisis, zijn onder meer digitale financiële inclusie. Nog zeker een miljard mensen op de wereld heeft nog geen toegang tot een bankrekening. Verder gaat het ook om de herziening van internationale belastingregels.

Meer uit Financieel

Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

3 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

3 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

5 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

6 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

6 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

7 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

7 uur geleden