G20: Brazilië start alliantie voor honger- en armoedebestrijding
RIO DE JANEIRO (ANP/DPA/AFP) - De Braziliaanse president Lula heeft bij het begin van de G20-top in zijn land een internationale alliantie aangekondigd om honger en armoede in de wereld aan te pakken. Het initiatief heeft de steun van 81 landen, onder meer van de Europese Unie en de Afrikaanse Unie.
"Honger en armoede zijn niet het gevolg van schaarste of natuurverschijnselen", maar wel van politieke besluiten volgens Lula, die zelf in armoede opgroeide. Het initiatief is een van de belangrijkste thema's tijdens het Braziliaanse voorzitterschap van de G20, het forum waarop de twintig grootste economieën van de wereld bijeenkomen.
De alliantie zal wereldwijde inspanningen om honger en armoede uit te bannen coördineren. "Dit zal ons grootste nalatenschap zijn", aldus Lula. Hij noemde de strijd tegen honger en armoede een voorwaarde voor het creëren van een vreedzame wereld.
Volgens de VN hebben wereldwijd ongeveer 733 miljoen mensen te maken met honger, 9 procent van de wereldbevolking.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft voor het eerst een schip van de Russische schaduwvloot aangevallen op de Middellandse Zee, meldt een bron van de Oekraïense veiligheidsdienst SBOe. Het vaartuig zou flinke schade hebben opgelopen, maar leeg zijn geweest op het moment van de aanval.
11 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Bij boerenprotesten zijn donderdag dertien mensen aangehouden in Brussel, meldt de politie daar. In zeven gevallen gaat het om een aanhouding waarbij de demonstranten ook strafrechtelijk kunnen worden vervolgd. Vier agenten raakten gewond.
35 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De staking bij het Louvre is voorlopig voorbij. Het museum is volgens vakbonden en de directie vrijdag "als normaal" geopend. Medewerkers staaktes sinds maandag vanwege verslechterende arbeidsomstandigheden en personeelstekorten. Als hier niets aan verandert, willen vakbonden 5 januari weer in overleg voor een nieuwe staking.
54 minuten geledenKYIV (AFP/RTR) - Oekraïne heeft de lichamen van 1003 vermoedelijke militairen ontvangen uit Rusland, melden de Oekraïense autoriteiten. De identiteit van de overledenen moet nog worden vastgesteld. De militairen zouden zijn omgekomen tijdens gevechten met Rusland.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ziet tot nu toe geen bereidheid van Oekraïne voor vredesgesprekken. Dat zei hij tijdens zijn jaarlijkse persconferentie. "Ze weigeren dit conflict op vreedzame wijze te beëindigen." Poetin benadrukt dat Rusland "klaar en bereid" is de oorlog in Oekraïne vreedzaam te beëindigen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van Franse parlementariërs is er niet in geslaagd een akkoord te bereiken over de begroting van 2026. Dat betekent dat er waarschijnlijk geen begroting kan worden aangenomen voor het einde van het jaar en dat premier Sébastien Lecornu een zogenoemde 'speciale wet' nodig heeft om een overheidssluiting te voorkomen. Zonder die wet kan Frankrijk na 1 januari geen belastingen meer heffen en ambtenaren betalen.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Kroonprinses Mette-Marit moet hoogstwaarschijnlijk een longtransplantatie ondergaan vanwege "een duidelijke verslechtering" van haar gezondheid. Dat heeft het Noorse hof vrijdagochtend bekendgemaakt.
1 uur geleden