FVD zakt virtueel naar drie zetels in peiling Maurice de Hond
DEN HAAG (ANP) - Als er nu verkiezingen zouden zijn, zou de door ruzies geplaagde partij FVD drie zetels in de Tweede Kamer halen. Dat komt naar voren uit een peiling van Maurice de Hond onder ruim 3000 mensen. Vijf dagen geleden was dat virtuele aantal zetels van FVD vijf meer: acht. De PVV van Geert Wilders gaat in deze peiling van 24 naar 28 zetels.
In een eerdere peiling van De Hond haalde FVD ook dat fictieve aantal van 28, dat was op 14 april 2019. FVD haalde bij de laatste Tweede Kamerverkiezingen in 2017 daadwerkelijk twee zetels.
De afgelopen dagen is er ruzie binnen de partij. Meerdere senatoren, Europarlementariërs, Statenleden en ook de twee enige gemeenteraadsleden, onder wie Annabel Nanninga in Amsterdam, keerden FVD de rug toe. Ze vinden dat Thierry Baudet niet goed optreedt tegen extremistische uitingen bij de jongerenorganisatie.
Antisemitisme
Ook nemen zij afstand van omstreden uitlatingen van Baudet zelf over onder meer antisemitisme en complottheorieën over het coronavirus. Dat gebeurde tijdens een partijbijeenkomst vorige week.
Baudet zei vrijdag dat hij zich deze uitspraken niet kan herinneren. Het probleem is volgens hem dat "mensen een glaasje op kunnen hebben" en dat het dan niet altijd duidelijk is of het om een grapje of een provocatie gaat.
De uitkomst van deze peiling is een onderdeel van de zogenoemde 'weekpeiling' die De Hond elke week uitvoert. Meestal komen de uitkomsten daarvan op zondag naar buiten. Volgens De Hond wordt de rest van het onderzoek zondag naar buiten gebracht.
Meer uit Politiek
GORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.
1 dag geledenDEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.
2 dagen geleden