Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fusie DSM met Zwitserse branchegenoot definitief

Fusie DSM met Zwitserse branchegenoot definitief

HEERLEN (ANP) - DSM is definitief samengegaan met de Zwitserse producent van smaak- en geurstoffen Firmenich. Daarmee komt een einde aan het zelfstandig bestaan van het bedrijf dat is voortgekomen uit De Nederlandse Staatsmijnen en zich van mijnbouwbedrijf omvormde tot speciaalchemiebedrijf.

DSM-Firmenich is volgens de twee bedrijven het resultaat van een fusie van gelijken. Daarbij ontvangen aandeelhouders van het voormalige Firmenich 34,5 procent van de aandelen van het bedrijf, plus een bedrag van 3,5 miljard euro. Aandeelhouders van DSM krijgen de overige 65,5 procent van het fusiebedrijf in handen. DSM-topman Dimitri de Vreeze komt aan het hoofd te staan. Geraldine Matchett, die samen met hem de hoogste baas bij het bedrijf was, vertrekt om ergens anders aan de slag te gaan.

De twee bedrijven hopen met de fusie sneller te kunnen groeien, hogere winsten te behalen en zo meer waard te zijn voor hun aandeelhouders. Dat gebeurt met vier hoofdactiviteiten, namelijk de productie van grondstoffen voor parfums en cosmetica, ingrediënten voor voedingsmiddelen, verzorgings- en gezondheidsproducten en voor diervoer en -geneesmiddelen. Het hoofdkantoor krijgt twee locaties, een in Maastricht en een in het Zwitserse Kaiseraugust.

Speciaalchemie

DSM, dat in 1902 in Limburg werd opgericht als De Nederlandse Staatsmijnen, legde zich in de tweede helft van de vorige eeuw steeds meer toe op de productie van chemicaliën. In de laatste tien jaar van de twintigste eeuw nam DSM afscheid van de bulkchemicaliën en richtte het inmiddels geprivatiseerde bedrijf zich steeds meer op speciaalchemie. Het ontwikkelde specialistische materialen en ingrediënten voor voedings- en verzorgingsproducten. Voorafgaand aan de fusie met Firmenich verkocht DSM al zijn onderdelen voor materialen.

Firmenich was eerder dit jaar negatief in het nieuws. De Zwitserse mededingingsautoriteit deed een inval bij het bedrijf voor een onderzoek naar mogelijke concurrentievervalsing. Dat was een onderdeel van een internationaal onderzoek, waarbij de Europese Commissie andere geur- en smaakstofbedrijven onderzocht.

Meer uit Financieel

The Big Short-belegger: techbedrijven overdrijven AI-winsten

NEW YORK (ANP) - Michael Burry, de belegger die bekend werd door de film The Big Short, beschuldigt een aantal grote Amerikaanse techbedrijven ervan agressieve boekhoudpraktijken te gebruiken om hun winsten uit AI op te blazen. Volgens hem worden afschrijvingskosten te laag opgegeven door te schatten dat chipapparatuur en halfgeleiders voor AI-toepassingen een langere levensduur hebben dan realistisch is. Dat meldde de Amerikaanse zakenzender CNBC.

38 minuten geleden
Betaalbedrijf Adyen wint op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grote winnaar op het Damrak. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws en zetten het aandeel 8,4 procent hoger.

3 uur geleden
Chinese cryptofraudeur moet bijna 12 jaar de cel in

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Chinese vrouw is door een Britse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van bijna twaalf jaar. De vrouw pleegde miljardenfraude om bitcoin te kopen en wist jarenlang aan de autoriteiten te ontkomen.

3 uur geleden
Google doet recordinvestering van 5,5 miljard euro in Duitsland

BERLIN (ANP/DPA) - Google gaat de komende vier jaar 5,5 miljard euro investeren in Duitsland, de grootste investering van het Amerikaanse techbedrijf tot nu toe in het land. De geldinjectie van het in Californië gevestigde bedrijf levert naar verwachting ongeveer 9000 banen op.

3 uur geleden
China hoopt dat Duitsland Nederland beweegt in Nexperia-kwestie

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China hoopt dat Duitsland een actieve rol kan spelen in het aansporen van Nederland om de resterende kwesties rond Nexperia op te lossen. Dat heeft de Chinese handelsminister Wang Wentao gezegd tijdens een gesprek met zijn Duitse ambtgenoot. De Nederlandse bemoeienis met de interne zaken van de Nijmeegse chipmaker was de oorzaak van de leveringsproblemen bij het bedrijf, volgens China.

4 uur geleden
Microsoft investeert 10 miljard dollar in AI-datacenter Portugal

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.

8 uur geleden
Chinese exportdump komt volgens ECB niet door handelsoorlog

FRANKFURT (ANP/RTR) - Een zwakke binnenlandse vraag, en niet de Amerikaanse invoerheffingen, is de belangrijkste reden dat China overtollige producten tegen bodemprijzen op de Europese markt dumpt. Dat staat in een nieuwe studie van de Europese Centrale Bank (ECB).

8 uur geleden