Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fusie DSM met Zwitserse branchegenoot definitief

Fusie DSM met Zwitserse branchegenoot definitief

HEERLEN (ANP) - DSM is definitief samengegaan met de Zwitserse producent van smaak- en geurstoffen Firmenich. Daarmee komt een einde aan het zelfstandig bestaan van het bedrijf dat is voortgekomen uit De Nederlandse Staatsmijnen en zich van mijnbouwbedrijf omvormde tot speciaalchemiebedrijf.

DSM-Firmenich is volgens de twee bedrijven het resultaat van een fusie van gelijken. Daarbij ontvangen aandeelhouders van het voormalige Firmenich 34,5 procent van de aandelen van het bedrijf, plus een bedrag van 3,5 miljard euro. Aandeelhouders van DSM krijgen de overige 65,5 procent van het fusiebedrijf in handen. DSM-topman Dimitri de Vreeze komt aan het hoofd te staan. Geraldine Matchett, die samen met hem de hoogste baas bij het bedrijf was, vertrekt om ergens anders aan de slag te gaan.

De twee bedrijven hopen met de fusie sneller te kunnen groeien, hogere winsten te behalen en zo meer waard te zijn voor hun aandeelhouders. Dat gebeurt met vier hoofdactiviteiten, namelijk de productie van grondstoffen voor parfums en cosmetica, ingrediënten voor voedingsmiddelen, verzorgings- en gezondheidsproducten en voor diervoer en -geneesmiddelen. Het hoofdkantoor krijgt twee locaties, een in Maastricht en een in het Zwitserse Kaiseraugust.

Speciaalchemie

DSM, dat in 1902 in Limburg werd opgericht als De Nederlandse Staatsmijnen, legde zich in de tweede helft van de vorige eeuw steeds meer toe op de productie van chemicaliën. In de laatste tien jaar van de twintigste eeuw nam DSM afscheid van de bulkchemicaliën en richtte het inmiddels geprivatiseerde bedrijf zich steeds meer op speciaalchemie. Het ontwikkelde specialistische materialen en ingrediënten voor voedings- en verzorgingsproducten. Voorafgaand aan de fusie met Firmenich verkocht DSM al zijn onderdelen voor materialen.

Firmenich was eerder dit jaar negatief in het nieuws. De Zwitserse mededingingsautoriteit deed een inval bij het bedrijf voor een onderzoek naar mogelijke concurrentievervalsing. Dat was een onderdeel van een internationaal onderzoek, waarbij de Europese Commissie andere geur- en smaakstofbedrijven onderzocht.

Meer uit Financieel

ING: voorlopig geen daling huizenprijzen, ondanks stijgende rente

AMSTERDAM (ANP) - Hoewel het aantal te koop staande woningen in Nederland groeit en de hypotheekrentes oplopen, zullen de huizenprijzen voorlopig niet dalen. Dat concludeert ING in een rapport over de woningmarkt. "Daarvoor is de koopmarkt nog altijd te krap."

1 uur geleden
Beurzen in New York sluiten licht lager na oplopen rentezorgen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Een daling van de olieprijzen kon niet voorkomen dat beleggers nog altijd bezorgd waren over een stijging van de inflatie en rentes. Zo stegen de rentes op langerlopende Amerikaanse staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds 2002.

3 uur geleden
Trump zegt snel AI-adviseur te benoemen, benadrukt zelfregulering

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt snel een AI-adviseur, of 'tsaar', aan te wijzen. Dat zegt hij na afloop van een ontmoeting met meerdere bestuursleden van vooraanstaande AI- en techbedrijven, onder wie de leiders van Anthropic en Nvidia. Volgens Trump moet een benoeming in de komende drie of vier dagen volgen.

3 uur geleden
Autoconcern Stellantis legt fabrieken stil om batterijtekort

SOCHAUX (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis legt de productie in een aantal Franse fabrieken dagenlang stil. Een van de redenen is een tekort aan batterijen, meldt het bedrijf.

3 uur geleden
Milieuorganisatie dient in Brussel klacht in over Nieuw-Zeeland

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse milieuorganisatie Both ENDS dient in Brussel een klacht in tegen Nieuw-Zeeland, omdat het land klimaatafspraken uit een twee jaar oude handelsovereenkomst met de Europese Unie niet zou nakomen. De Nieuw-Zeelandse regering hief vorig jaar een verbod op de zoektocht naar nieuwe olie- en gasvelden op zee op. Ook voerde ze onlangs wetgeving in die een lopende klimaatzaak tegen een zuivelconcern onmogelijk maakte.

4 uur geleden
Eurocommissaris: Brussel onderzoekt hoe brandstof goedkoper kan

DUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.

7 uur geleden
AEX nadert recordslot dankzij opmars chipaandelen, Arcadis omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.

7 uur geleden