Fuglsang ontkent contact met dopingarts Ferrari
KOPENHAGEN (ANP) - Jakob Fuglsang ontkent maandag met klem dat hij een beroep heeft gedaan op de diensten van de geschorste dopingdokter Michele Ferrari. Dat doet de Deense wielrenner in een verklaring op Instagram. Fuglsang reageerde daarmee op berichten in Deense en Noorse media, die zondag een geheim rapport citeerden.
"Ik weerleg dat ik dokter Ferrari ontmoet heb", schrijft Fuglsang. "Ik heb geen weet van een rapport en kan bevestigen dat er bij geen enkel antidopingagentschap een procedure tegen me geopend is. Daarom hoef ik eigenlijk nergens op te antwoorden. Ik ben heel bezorgd dat dit soort geruchten in de pers circuleren."
Wielerploeg Astana, waar Fuglsang voor fietst, ontkende eerder op maandag de berichten al. De Italiaan Ferrari noemde de berichten dat hij banden heeft met Astana-renners "nepverhalen".
Deense en Noorse journalisten hebben een geheim rapport ingezien van de onafhankelijke dopingwaakhond CADF, waarin staat dat Fuglsang en zijn Oekraïense ploeggenoot Aleksej Loetsenko in 2019 contact hebben gehad met Ferrari. De Italiaanse arts is voor het leven geschorst wegens zijn bemoeienis met het dopingprogramma bij de ploegen van Lance Armstrong. Fuglsang (34) won vorig jaar onder meer de klassieker Luik-Bastenaken-Luik, het Critérium du Dauphiné en een etappe in de Ronde van Spanje.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.
3 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.
5 uur geledenVILLARS-SUR-OLLON (ANP/Belga) - Tadej Pogačar heeft ook de Ronde van Zwitserland aan zijn lange palmares toegevoegd. De Sloveense wereldkampioen won de Zwitserse rittenkoers voor het eerst. De renner van UAE Team Emirates zag de leiderstrui die hij al in de eerste etappe veroverde in de slotrit, met start en finish in Villars-sur-Ollon, niet meer in gevaar komen. Met een inhaalrace boekte hij zijn derde etappezege deze week.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Argentijn Francisco Cerúndolo heeft voor het eerst het tennistoernooi van Queen's gewonnen. De nummer 27 van de wereld versloeg de Amerikaan Tommy Paul in de finale op het Londense gras en boekte zo de belangrijkste zege van zijn loopbaan: 6-7 (4) 6-4 6-3. Paul, die in de tweede ronde Botic van de Zandschulp uitschakelde, won het toernooi twee jaar geleden al eens.
6 uur geledenHENGELO (ANP) - Jessica Schilder koos haar zesde en laatste poging uit bij de FBK Games in Hengelo om over de 20 meter te stoten. De wereldkampioene noteerde een afstand van 20,03 en daarmee won ze de wedstrijd op Nederlandse bodem.
6 uur geledenHENGELO (ANP) - Niels Laros heeft bij de FBK Games in Hengelo een opzienbarende rentree gemaakt op de atletiekbaan. De 21-jarige atleet uit Oosterhout won na acht maanden blessureleed zijn eerste wedstrijd, de 800 meter. Hij liep ook nog eens de derde Nederlandse tijd ooit met 1.43,83. Alleen Bram Som (Nederlands recordhouder met 1.43,45) en Rob Druppers (1.43,56) waren sneller.
7 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het thuispubliek bij de FBK Games verwend met een overwinning op haar nieuwe atletieknummer, de 800 meter. De 26-jarige Amersfoortse snelde op de snikhete kunststofbaan in Hengelo naar de zege in een tijd van 1.57,41.
7 uur geleden