FTX-baas leende half miljard van bedrijf voor deel beleggingsapp
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Oprichter Sam Bankman-Fried van de failliete cryptobeurs FTX leende ruim een half miljard dollar van investeerder Alameda Research. Samen met oud-bestuurder Gary Wang kocht hij daarvoor een belang in beleggingsapp Robin Hood, staat te lezen in rechtbankdocumenten die met het bankroet van FTX te maken hebben.
De lening is opvallend omdat inmiddels duidelijk is geworden dat Alameda, dat ook van Bankman-Fried was, de beschikking had over de tegoeden van FTX-klanten en die gebruikte voor investeringen. Maar een deel daarvan is dus ook uitgeleend aan een andere onderneming van Bankman-Fried en Wang. Daarmee is het belang van 8 procent in Robin Hood inzet geworden van een rechtszaak rond het faillissement.
FTX probeert onder leiding van de curator de aandelen te claimen, maar heeft daarbij concurrentie van het eveneens failliete cryptobedrijf BlockFi. Het hoofd van Alameda Research zou de aandelen aan dat bedrijf hebben toegezegd vlak voordat FTX omviel. BlockFi is een van de schuldeisers van FTX.
Bankman-Fried is vorige week door de Bahama's uitgeleverd aan de Verenigde Staten. Daar loopt een onderzoek naar hem vanwege fraude. Na het betalen van een borg van 250 miljoen dollar wacht hij in huisarrest zijn rechtszaak af.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.
38 minuten geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
7 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.
7 uur geledenBRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.
9 uur geleden