FTX-baas leende half miljard van bedrijf voor deel beleggingsapp
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Oprichter Sam Bankman-Fried van de failliete cryptobeurs FTX leende ruim een half miljard dollar van investeerder Alameda Research. Samen met oud-bestuurder Gary Wang kocht hij daarvoor een belang in beleggingsapp Robin Hood, staat te lezen in rechtbankdocumenten die met het bankroet van FTX te maken hebben.
De lening is opvallend omdat inmiddels duidelijk is geworden dat Alameda, dat ook van Bankman-Fried was, de beschikking had over de tegoeden van FTX-klanten en die gebruikte voor investeringen. Maar een deel daarvan is dus ook uitgeleend aan een andere onderneming van Bankman-Fried en Wang. Daarmee is het belang van 8 procent in Robin Hood inzet geworden van een rechtszaak rond het faillissement.
FTX probeert onder leiding van de curator de aandelen te claimen, maar heeft daarbij concurrentie van het eveneens failliete cryptobedrijf BlockFi. Het hoofd van Alameda Research zou de aandelen aan dat bedrijf hebben toegezegd vlak voordat FTX omviel. BlockFi is een van de schuldeisers van FTX.
Bankman-Fried is vorige week door de Bahama's uitgeleverd aan de Verenigde Staten. Daar loopt een onderzoek naar hem vanwege fraude. Na het betalen van een borg van 250 miljoen dollar wacht hij in huisarrest zijn rechtszaak af.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.
9 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.
17 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oude uniformen van militairen en de politie worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen. Producent Agricon Nederland gaat de afgedragen kleding verwerken tot constructiepanelen. De rijksoverheid wil hiermee de textielafvalberg verkleinen.
2 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Een consortium onder leiding van de Amerikaanse oliemaatschappij Chevron heeft exclusieve leaseovereenkomsten getekend om naar aardgas te zoeken voor de kust van Zuid-Griekenland. De overeenkomst verdubbelt de hoeveelheid Grieks zeegebied dat beschikbaar is voor exploratie en is de tweede in enkele maanden waarbij een Amerikaanse oliemaatschappij betrokken is.
2 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris gaat geplande lokale verboden voor fatbikes aanvechten. Dat bevestigt eigenaar Armando Muis na berichtgeving in het AD. Volgens Muis moet niet het voertuig, maar de gebruiker worden aangepakt.
4 uur geleden