Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FT: recordwinst voor TikTok-moederbedrijf ByteDance

FT: recordwinst voor TikTok-moederbedrijf ByteDance

LONDEN (ANP) - ByteDance, het moederbedrijf van de vooral onder jongeren populaire filmpjesapp TikTok, heeft vorig jaar een recordwinst behaald. Dat meldden ingewijden rond ByteDance aan de Britse zakenkrant Financial Times. Ook nam de omzet van het bedrijf sterk toe omdat meer advertenties werden geplaatst op TikTok en de Chinese tegenhanger Douyin. TikTok ligt steeds meer onder vuur door overheden vanwege mogelijke spionage voor de Chinese overheid.

Volgens de bronnen bedroeg de operationele winst van ByteDance vorig jaar circa 25 miljard dollar, omgerekend bijna 23 miljard euro. De omzet nam met ruim 30 procent toe tot bijna 85 miljard dollar. ByteDance heeft geen beursnotering en maakt dus geen resultaten bekend, maar investeerders met kennis van de cijfers hebben Financial Times geïnformeerd.

TikTok trekt ook steeds meer gebruikers. Het in 2012 opgerichte ByteDance werd vorig jaar nog gewaardeerd op 300 miljard dollar. Overigens zou TikTok zelf nog wel verlieslijdend zijn, onder meer door de grote investeringen die worden gedaan in de app. Douyin is de grootste bron van inkomsten voor ByteDance.

Verzamelen gebruikersdata

TikTok ligt ook onder vuur vanwege de vele informatie die de app verzamelt over zijn gebruikers. Onlangs eiste de Amerikaanse commissie voor buitenlandse investeringen zelfs dat ByteDance TikTok verkoopt of dat TikTok verboden wordt in de Verenigde Staten. TikTok beweert dat het door geen enkele staat of overheid wordt gecontroleerd.

Inmiddels verbieden steeds meer regeringen en parlementen TikTok op de werktelefoons en andere zakelijke toestellen van hun personeel uit angst voor datadiefstal en spionage. Ook de Belastingdienst heeft medewerkers gevraagd apps als TikTok van hun werktelefoon te verwijderen.

Meer uit Financieel

CNBC: AI-bedrijf Musk haalt 10 miljard dollar op

PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf van Tesla-topman Elon Musk voor kunstmatige intelligentie, xAI, heeft bij een nieuwe financieringsronde 10 miljard dollar opgehaald. Dat meldt de Amerikaanse zakenzender CNBC. Het bedrijf werd daarbij volgens CNBC gewaardeerd op 200 miljard dollar.

1 uur geleden
AEX lager na sterke koerswinst dag eerder, chipfondsen zakken

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min gesloten, na de forse plus een dag eerder. De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI deden een stapje terug na de winsten tot bijna 9 procent op donderdag door optimisme onder beleggers over de sector na de miljardeninvestering van AI-chipconcern Nvidia in chipproducent Intel.

4 uur geleden
Heinen: invoering digitale euro mogelijk in 2026

KOPENHAGEN (ANP) - In het "meest ambitieuze scenario" kan de digitale euro in 2026 worden ingevoerd, "maar de inhoud is leidend". Dat zei demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) na afloop van de vergadering hierover met de EU-ministers van Financiën. Hoewel er vrijdag een compromis is bereikt, moet nog een aantal zaken worden uitgewerkt die voor Nederland essentieel zijn voordat het met de invoering ervan kan instemmen, zei de minister tegen het ANP.

4 uur geleden
Xi had 'positief en constructief' telefoongesprek met Trump

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese tegenhanger Xi Jinping verliep "positief en constructief". Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua. Volgens Xinhua zei Xi tegen Trump dat de Amerikaans-Chinese betrekkingen "heel belangrijk" zijn en dat de Verenigde Staten "eenzijdige handelsbeperkingen" moeten voorkomen.

4 uur geleden
Bloomberg: Staat wil Duitse tak TenneT verkopen aan investeerders

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse regering heeft besloten om een belang in de Duitse tak van TenneT te verkopen aan investeerders. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Demissionair minister van Financiën Eelco Heinen zou hebben geoordeeld dat dit een betere optie is dan een beursgang.

6 uur geleden
FedEx bij stijgers op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - FedEx behoorde vrijdag tot de winnaars bij opening van de beurzen in New York. De grote internationale pakketvervoerder boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Kostenbesparingen en sterke binnenlandse vraag hielpen de zwakkere internationale pakketvolumes te compenseren. Ook bevestigde het bedrijf de vooruitzichten voor het hele jaar. Eerder trok FedEx de jaarverwachtingen nog in door de onzekerheid rond de importheffingen van president Donald Trump.

6 uur geleden
Eurocommissaris: doorbraak over invoering digitale euro

KOPENHAGEN (ANP) - De invoering van de digitale euro is een stap dichterbij gekomen, volgens Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie). Hij sprak na overleg met EU-ministers van Financiën op een persconferentie vrijdag van een "significante doorbraak". Mogelijk nemen de EU-regeringsleiders eind dit jaar een definitief besluit over de invoering ervan, zei de Eurocommissaris.

7 uur geleden