FT: recordwinst voor TikTok-moederbedrijf ByteDance
LONDEN (ANP) - ByteDance, het moederbedrijf van de vooral onder jongeren populaire filmpjesapp TikTok, heeft vorig jaar een recordwinst behaald. Dat meldden ingewijden rond ByteDance aan de Britse zakenkrant Financial Times. Ook nam de omzet van het bedrijf sterk toe omdat meer advertenties werden geplaatst op TikTok en de Chinese tegenhanger Douyin. TikTok ligt steeds meer onder vuur door overheden vanwege mogelijke spionage voor de Chinese overheid.
Volgens de bronnen bedroeg de operationele winst van ByteDance vorig jaar circa 25 miljard dollar, omgerekend bijna 23 miljard euro. De omzet nam met ruim 30 procent toe tot bijna 85 miljard dollar. ByteDance heeft geen beursnotering en maakt dus geen resultaten bekend, maar investeerders met kennis van de cijfers hebben Financial Times geïnformeerd.
TikTok trekt ook steeds meer gebruikers. Het in 2012 opgerichte ByteDance werd vorig jaar nog gewaardeerd op 300 miljard dollar. Overigens zou TikTok zelf nog wel verlieslijdend zijn, onder meer door de grote investeringen die worden gedaan in de app. Douyin is de grootste bron van inkomsten voor ByteDance.
Verzamelen gebruikersdata
TikTok ligt ook onder vuur vanwege de vele informatie die de app verzamelt over zijn gebruikers. Onlangs eiste de Amerikaanse commissie voor buitenlandse investeringen zelfs dat ByteDance TikTok verkoopt of dat TikTok verboden wordt in de Verenigde Staten. TikTok beweert dat het door geen enkele staat of overheid wordt gecontroleerd.
Inmiddels verbieden steeds meer regeringen en parlementen TikTok op de werktelefoons en andere zakelijke toestellen van hun personeel uit angst voor datadiefstal en spionage. Ook de Belastingdienst heeft medewerkers gevraagd apps als TikTok van hun werktelefoon te verwijderen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag flink lager gesloten. Ook op andere Europese beurzen was de stemming negatief. Beleggers reageerden onder meer op de flinke stijging van de olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De prijs van Brentolie steeg daardoor naar boven de 100 dollar per vat.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) heeft donderdag de tien mogelijke ontwerpen voor het nieuwe eurobiljet gepresenteerd. Europeanen wordt nu gevraagd hun mening te geven over de verschillende opties. De raad van bestuur van de ECB neemt aan het eind van dit jaar een definitief besluit over het nieuwe ontwerp. De nieuwe eurobiljetten komen in de jaren daarna in omloop.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, en elektrische-autofabrikant Tesla stonden donderdag bij de dalers op de beurzen in New York, na publicatie van de resultaten. Alphabet presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de sterke groei van zijn cloudactiviteiten. Het bedrijf kondigde echter aan nog meer te investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Beleggers vragen zich af of de enorme investeringen in AI ook rendementen zullen opleveren.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) verwacht dat de stijging van de energieprijzen de inflatie waarschijnlijk tot in de eerste helft van volgend jaar hoog houdt. Dat heeft ze donderdag gezegd in een toelichting op het besluit eerder op de dag om de rente in de eurozone onveranderd te laten.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De door Unilever afgestoten voedingsmiddelentak gaat niet naar de beurs in Amsterdam, maar naar die van Londen. Het Amerikaanse McCormick, dat een groot deel van Unilevers voedingsmerken overneemt, heeft de Britse hoofdstad gekozen als locatie voor zijn tweede beursnotering. Dit is een flinke tegenvaller voor het Damrak, dat daarmee een grote mogelijke nieuwkomer misloopt.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) houdt de rente in de eurozone onveranderd op 2,25 procent. Met de rentepauze wil de centrale bank in Frankfurt meer tijd winnen om de impact van de nieuwe escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten op de inflatie beter te kunnen beoordelen. Door het recent opgelaaide geweld in de regio zijn de brandstofprijzen deze maand weer hard gestegen.
6 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - De Amerikaanse motorfabrikant Harley-Davidson heeft een zwak financieel kwartaal gedraaid, vooral door lagere resultaten bij het financieringsonderdeel. De nettowinst ging in het tweede kwartaal met ruim een kwart omlaag tot 80 miljoen dollar.
6 uur geleden