FT: muziekuitgever UMG wil dat streamingdiensten AI weren
HILVERSUM (ANP) - Muzieklabel Universal Music Group (UMG) wil dat streamingdiensten als Spotify, Deezer en Apple Music diensten op basis van kunstmatige intelligentie (AI) weren van hun platforms. UMG wil niet dat die diensten aan de haal gaan met muziek en teksten van artiesten als Taylor Swift, Drake en BTS om daar zelf van te leren hoe ze muziek en tekst moeten genereren, schrijft zakenkrant Financial Times die e-mails inzag over het onderwerp.
UMG is goed voor zo'n derde van de wereldwijde muziekmarkt en maakt zich zorgen over AI-systemen die zelf muziek kunnen maken. Liedjes die door AI zijn gemaakt zijn al opgedoken op streamingdiensten, volgens ingewijden. En UMG is vastbesloten dat de muziek die het bedrijf beheert niet gebruikt mag worden om dergelijke systemen te trainen. "We zullen niet aarzelen om stappen te ondernemen om onze rechten en die van onze artiesten te beschermen", schrijft het muzieklabel in een van de e-mails.
De manier waarop AI-systemen worden getraind is al langer een doorn in het oog van bedrijven. Verschillende uitgevers willen bijvoorbeeld een vergoeding van ChatGPT-maker OpenAI omdat dat systeem dat tekst genereert getraind is op boeken en nieuwsartikelen waar zij de rechten op bezitten. De stap van UMG lijkt op hetzelfde principe te zijn gebaseerd.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
12 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
16 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
17 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 dag geleden