Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FT: muziekuitgever UMG wil dat streamingdiensten AI weren

FT: muziekuitgever UMG wil dat streamingdiensten AI weren

HILVERSUM (ANP) - Muzieklabel Universal Music Group (UMG) wil dat streamingdiensten als Spotify, Deezer en Apple Music diensten op basis van kunstmatige intelligentie (AI) weren van hun platforms. UMG wil niet dat die diensten aan de haal gaan met muziek en teksten van artiesten als Taylor Swift, Drake en BTS om daar zelf van te leren hoe ze muziek en tekst moeten genereren, schrijft zakenkrant Financial Times die e-mails inzag over het onderwerp.

UMG is goed voor zo'n derde van de wereldwijde muziekmarkt en maakt zich zorgen over AI-systemen die zelf muziek kunnen maken. Liedjes die door AI zijn gemaakt zijn al opgedoken op streamingdiensten, volgens ingewijden. En UMG is vastbesloten dat de muziek die het bedrijf beheert niet gebruikt mag worden om dergelijke systemen te trainen. "We zullen niet aarzelen om stappen te ondernemen om onze rechten en die van onze artiesten te beschermen", schrijft het muzieklabel in een van de e-mails.

De manier waarop AI-systemen worden getraind is al langer een doorn in het oog van bedrijven. Verschillende uitgevers willen bijvoorbeeld een vergoeding van ChatGPT-maker OpenAI omdat dat systeem dat tekst genereert getraind is op boeken en nieuwsartikelen waar zij de rechten op bezitten. De stap van UMG lijkt op hetzelfde principe te zijn gebaseerd.

Meer uit Financieel

Schiphol waarschuwt voor lange rijen bij beveiligingscontrole

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt maandag voor lange rijen voor de security, op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Het vliegveld heeft besloten om extra kantoorpersoneel in te zetten. Ook wordt water uitgedeeld aan de wachtenden.

39 minuten geleden
ProRail: reputatieschade voor het land door acties bij havenspoor

UTRECHT (ANP) - Demonstraties en acties aan het spoor in de Rotterdamse haven veroorzaken reputatieschade voor Nederland als "betrouwbare logistieke toegangspoort van Europa". Dat laat spoorbeheerder ProRail maandag weten, een dag na opnieuw acties aan het spoor.

2 uur geleden
Elon Musk wil SpaceX 'binnenkort' naar beurs brengen

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX "binnenkort" naar de beurs brengen. Dat zei de rijkste man ter wereld en topman van Tesla maandag. Eerder werd door Amerikaanse persbureaus al gemeld dat SpaceX waarschijnlijk deze week een aanvraag voor een beursgang in New York zou kunnen indienen.

2 uur geleden
IKEA schrapt wereldwijd 850 banen om kosten te besparen

DELFT (ANP/RTR) - IKEA schrapt wereldwijd 850 banen om kosten te besparen en de organisatie te vereenvoudigen. De reorganisatie moet eind van het kalenderjaar klaar zijn. Of er ook banen in Nederland op het spel staan, is nog niet bekend. IKEA Nederland heeft nog niet gereageerd op vragen van het ANP.

2 uur geleden
Test op A58 met nieuw systeem voor schonere bermen gestart

BEMMEL (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans werkt samen met Joosten Groep en Rijkswaterstaat aan een nieuw systeem dat vervuiling van grondwater langs de weg tegen moet gaan. Van maandag tot en met woensdag wordt het systeem getest langs de A58 tussen Eindhoven en Tilburg.

3 uur geleden
Eneco pleit voor voldoende marktwerking in de energietransitie

ROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco wil dat de overheid voldoende ruimte laat voor de rol van bedrijven in de energietransitie. Aanleiding voor de oproep van het energiebedrijf is de steeds grotere rol van de overheid in de productie van energie, zoals kernenergie en warmtenetten, waardoor de marktwerking onder druk komt te staan.

3 uur geleden
Schoonmaaksites geven betere informatie abonnement na ingreep ACM

DEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.

4 uur geleden