FT: Google praat met muzieklabel UMG over AI-tool voor muziek
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google voert gesprekken met muzieklabel Universal Music Group over het verwerven van muziekrechten voor het maken van een AI-tool. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. De tool moet het mogelijk maken voor mensen om zelf muziek te maken met daarin stemmen en melodieën van hun favoriete muziek en artiesten.
De artiesten zelf moeten uiteindelijk gaan profiteren van deze door fans gemaakte zogeheten deepfakenummers. Zij zouden wel zelf mogen kiezen om mee te doen, stellen de bronnen. Al bevinden de gesprekken zich volgens de Financial Times nog in een vroeg stadium en is het nog niet zeker of er überhaupt een product uitkomt. Volgens een van de bronnen zou Google ook hebben gesproken met Warner Music Group.
De krant haalt verschillende voorbeelden aan waarin AI al wordt toegepast op muziek. Zo is de stem van Frank Sinatra volgens de krant al eens gebruikt in het hiphopnummer Gangsta’s Paradise. De stem van Johnny Cash werd dan weer gebruikt voor de popsingle Barbie Girl.
Bekende artiesten die onder UMG vallen zijn bijvoorbeeld Ariane Grande, The Beatles, U2 en The Rolling Stones. Nederlandse artiesten die werken voor het label zijn onder meer Anouk en Kensington.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
50 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
1 uur geledenWENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
23 uur geleden