FT: Google praat met muzieklabel UMG over AI-tool voor muziek
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google voert gesprekken met muzieklabel Universal Music Group over het verwerven van muziekrechten voor het maken van een AI-tool. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. De tool moet het mogelijk maken voor mensen om zelf muziek te maken met daarin stemmen en melodieën van hun favoriete muziek en artiesten.
De artiesten zelf moeten uiteindelijk gaan profiteren van deze door fans gemaakte zogeheten deepfakenummers. Zij zouden wel zelf mogen kiezen om mee te doen, stellen de bronnen. Al bevinden de gesprekken zich volgens de Financial Times nog in een vroeg stadium en is het nog niet zeker of er überhaupt een product uitkomt. Volgens een van de bronnen zou Google ook hebben gesproken met Warner Music Group.
De krant haalt verschillende voorbeelden aan waarin AI al wordt toegepast op muziek. Zo is de stem van Frank Sinatra volgens de krant al eens gebruikt in het hiphopnummer Gangsta’s Paradise. De stem van Johnny Cash werd dan weer gebruikt voor de popsingle Barbie Girl.
Bekende artiesten die onder UMG vallen zijn bijvoorbeeld Ariane Grande, The Beatles, U2 en The Rolling Stones. Nederlandse artiesten die werken voor het label zijn onder meer Anouk en Kensington.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.
2 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
18 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
20 uur geleden