FT: adviseur voor klimaatresolutie Follow This van TotalEnergies
PARIJS (ANP) - Een klimaatresolutie van Follow This bij TotalEnergies kan op steun rekenen van een aandeelhoudersadviseur. Het invloedrijke adviesbureau ISS stelt dat aandeelhouders de resolutie moeten steunen, schrijft zakenkrant Financial Times, dat het advies van dat bureau inzag. Een deel van de institutionele beleggers en andere investeerders volgt adviezen van ISS en daardoor kan de oproep om meer te doen om de uitstoot terug te dringen mogelijk op meer steun rekenen.
De klimaatactivistische belegger Follow This richt zich in de oproep vooral op de uitstoot die vrijkomt bij het gebruik van de producten van TotalEnergies. Die zogeheten Scope 3-uitstoot kan sneller worden teruggedrongen, meent Follow This. De uitstoot door gebruik van producten is goed voor het leeuwendeel van de uitstoot van olie- en gasconcerns.
Follow This diende de resolutie in met zeventien andere investeerders die samen goed zijn voor zo'n 1 procent van de aandelen in TotalEnergies. De steun van ISS is volgens Follow This-voorman Mark van Baal "een doorbraak". "Deze enorme bedrijven zullen alleen veranderen als hun aandeelhouders in groten getale voor verandering stemmen", stelt hij. Als meer dan een vijfde van de aandeelhouders voor een resolutie tegen een bedrijf stemt wordt dat doorgaans gezien als een duidelijk signaal.
Wisselend succes
Volgens het advies van ISS "ontbreekt er nog enige informatie om vertrouwen te hebben dat de Scope 3-doelen de lijn volgen van het Parijs-akkoord". TotalEnergies stelde eerder juist dat de resolutie "geen geloofwaardig antwoord biedt op de uitdagingen van klimaatverandering". Daarom zou deze "tegen de belangen van het bedrijf, zijn aandeelhouders en zijn klanten" indruisen.
Follow This dient al jaren resoluties in bij grote olie- en gasconcerns met oproepen om ze meer aan het klimaat te laten doen. Dat gebeurt met wisselend succes. Meestal worden die verworpen, maar soms komen bedrijven daarna toch met aangescherpte doelen. ISS steunt dergelijke resoluties af en toe.
De aandeelhoudersvergadering van TotalEnergies vindt op 26 mei plaats.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs moeten nog bezien wat de gevolgen zijn van het afzwakken van het verbod op verbrandingsmotoren voor auto's. Oorspronkelijk moesten autofabrikanten per 2035 auto's produceren die geen CO2 uitstoten. De Europese Commissie heeft voorgesteld dat terug te brengen naar 90 procent minder uitstoot, waarmee productie van hybride auto's mogelijk blijft. CDA'er Tom Berendsen ziet "plussen en minnen" in dat plan van de Commissie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft de boete van 2 miljoen euro geschrapt die PostNL in 2021 kreeg. Toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) legde PostNL de boete op. Het bedrijf stelde echter dat er sprake was van overmacht, omdat na de overname van concurrent Sandd problemen ontstonden op het netwerk van dat bedrijf.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP/AFP) - Volkswagen, Europa's grootste autofabrikant, is verheugd dat er geen volledig verbod meer komt op nieuw geproduceerde auto's met een verbrandingsmotor in de EU per 2035. Het concern bestempelde de stap van de Europese Unie als "pragmatisch" en "economisch verantwoord".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag omlaag, vooral door zorgen over de Amerikaanse economie. Die zorgen werden vooral aangewakkerd door zwakke banencijfers in de Verenigde Staten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod meer op nieuw geproduceerde auto's met een verbrandingsmotor in de EU per 2035. De Europese Commissie presenteert dinsdag een herziening, waarin nieuw geproduceerde auto's niet volledig emissieloos moeten zijn, maar 90 procent minder CO2 moeten uitstoten vergeleken met 2021. Daardoor blijft er ruimte voor autofabrikanten om hybride auto's op de Europese markt te brengen.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Nexperia mocht kort na de schorsing van de topman door de ondernemingskamer een werknemer op non-actief stellen. Dit heeft de rechtbank in Arnhem bepaald in het kort geding dat de hoge hr-medewerker tegen de chipfabrikant had aangespannen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-landen moeten makkelijker staatssteun kunnen verlenen voor meer betaalbare huisvesting, ook voor het middensegment. Dat stelt de Europese Commissie dinsdag in een speciaal woonplan.
4 uur geleden