Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FT: adviseur voor klimaatresolutie Follow This van TotalEnergies

FT: adviseur voor klimaatresolutie Follow This van TotalEnergies

PARIJS (ANP) - Een klimaatresolutie van Follow This bij TotalEnergies kan op steun rekenen van een aandeelhoudersadviseur. Het invloedrijke adviesbureau ISS stelt dat aandeelhouders de resolutie moeten steunen, schrijft zakenkrant Financial Times, dat het advies van dat bureau inzag. Een deel van de institutionele beleggers en andere investeerders volgt adviezen van ISS en daardoor kan de oproep om meer te doen om de uitstoot terug te dringen mogelijk op meer steun rekenen.

De klimaatactivistische belegger Follow This richt zich in de oproep vooral op de uitstoot die vrijkomt bij het gebruik van de producten van TotalEnergies. Die zogeheten Scope 3-uitstoot kan sneller worden teruggedrongen, meent Follow This. De uitstoot door gebruik van producten is goed voor het leeuwendeel van de uitstoot van olie- en gasconcerns.

Follow This diende de resolutie in met zeventien andere investeerders die samen goed zijn voor zo'n 1 procent van de aandelen in TotalEnergies. De steun van ISS is volgens Follow This-voorman Mark van Baal "een doorbraak". "Deze enorme bedrijven zullen alleen veranderen als hun aandeelhouders in groten getale voor verandering stemmen", stelt hij. Als meer dan een vijfde van de aandeelhouders voor een resolutie tegen een bedrijf stemt wordt dat doorgaans gezien als een duidelijk signaal.

Wisselend succes

Volgens het advies van ISS "ontbreekt er nog enige informatie om vertrouwen te hebben dat de Scope 3-doelen de lijn volgen van het Parijs-akkoord". TotalEnergies stelde eerder juist dat de resolutie "geen geloofwaardig antwoord biedt op de uitdagingen van klimaatverandering". Daarom zou deze "tegen de belangen van het bedrijf, zijn aandeelhouders en zijn klanten" indruisen.

Follow This dient al jaren resoluties in bij grote olie- en gasconcerns met oproepen om ze meer aan het klimaat te laten doen. Dat gebeurt met wisselend succes. Meestal worden die verworpen, maar soms komen bedrijven daarna toch met aangescherpte doelen. ISS steunt dergelijke resoluties af en toe.

De aandeelhoudersvergadering van TotalEnergies vindt op 26 mei plaats.

Meer uit Financieel

Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

1 uur geleden
Wall Street sluit week opnieuw met verliezen door Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.

2 uur geleden
Irak roept overmacht uit voor bepaalde olievelden, meldt Reuters

BAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.

3 uur geleden
Duitse minister aan EU: zet winsten energiesector in voor burgers

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.

4 uur geleden
AEX-index met nieuwe verliesbeurt het weekend in door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met een nieuwe verliesbeurt het weekend ingegaan. Vrijdagochtend herstelde de belangrijkste graadmeter in Amsterdam wat van het verlies van 2,2 procent een dag eerder, maar die plus veranderde gedurende de dag in een min van 1,6 procent tot 961,62 punten. De aanhoudende zorgen over de oorlog in Iran drukten op het sentiment van beleggers wereldwijd.

6 uur geleden
Topman Pinterest wil ban sociale media voor kinderen onder 16

WASHINGTON (ANP/RTR) - De topman van Pinterest heeft wereldleiders opgeroepen om sociale media te verbieden voor kinderen onder de zestien jaar. "Als zowel bestuurder als ouder geloof ik dat we eerlijk moeten zijn: sociale media zoals ze nu bestaan, zijn niet veilig voor kinderen onder de zestien", schreef Bill Ready op LinkedIn.

6 uur geleden
Shell: repareren beschadigde lpg-faciliteit Qatar duurt een jaar

LONDEN (ANP) - Shell verwacht dat het ongeveer een jaar duurt voordat zijn beschadigde energiefaciliteit in Qatar volledig is gerepareerd. Dat meldt het olie- en gasconcern vrijdag.

7 uur geleden