Frimpong helpt Leverkusen met eerste doelpunt aan zege op Leipzig
LEIPZIG (ANP) - Bayer Leverkusen is opgeklommen naar de derde plek in de Duitse voetbalcompetitie. De ploeg won met 3-1 bij RB Leipzig, mede door de eerste treffer van de Nederlandse verdediger Jeremie Frimpong in de Bundesliga. Bayern München gaat aan de leiding met 31 punten, Leverkusen heeft er 24. RB Leipzig staat met 18 punten achtste.
Florian Wirtz opende de score voor Leverkusen in de 21e minuut, nadat een eerder doelpunt van de bezoekers was afgekeurd wegens buitenspel. Via Moussa Diaby werd het 2-0.
Leipzig deed in de tweede helft wat terug, inmiddels zonder de gewisselde Brian Brobbey. André Silva maakte de 1-2, maar kort daarop zorgde Frimpong er met zijn eerste treffer voor Leverkusen weer voor dat de marge twee was. Het schot van de 20-jarige Amsterdammer werd van richting veranderd door Angeliño en daardoor was doelman Josep Martínez kansloos. Dominik Szoboszlai miste nog een strafschop voor de thuisploeg.
Solomon Owusu Bonnah werd bij Leipzig in de slotfase ingebracht. De 18-jarige Nederlander, afkomstig uit de jeugd van Ajax, maakte daarmee zijn Bundesligadebuut. Hij had eerder deze week als invaller tegen Club Brugge ook al minuten gemaakt in de Champions League. Daley Sinkgraven bleef bij Leverkusen op de bank.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
2 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
21 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
23 uur geleden