Frimpong helpt Leverkusen met eerste doelpunt aan zege op Leipzig
LEIPZIG (ANP) - Bayer Leverkusen is opgeklommen naar de derde plek in de Duitse voetbalcompetitie. De ploeg won met 3-1 bij RB Leipzig, mede door de eerste treffer van de Nederlandse verdediger Jeremie Frimpong in de Bundesliga. Bayern München gaat aan de leiding met 31 punten, Leverkusen heeft er 24. RB Leipzig staat met 18 punten achtste.
Florian Wirtz opende de score voor Leverkusen in de 21e minuut, nadat een eerder doelpunt van de bezoekers was afgekeurd wegens buitenspel. Via Moussa Diaby werd het 2-0.
Leipzig deed in de tweede helft wat terug, inmiddels zonder de gewisselde Brian Brobbey. André Silva maakte de 1-2, maar kort daarop zorgde Frimpong er met zijn eerste treffer voor Leverkusen weer voor dat de marge twee was. Het schot van de 20-jarige Amsterdammer werd van richting veranderd door Angeliño en daardoor was doelman Josep Martínez kansloos. Dominik Szoboszlai miste nog een strafschop voor de thuisploeg.
Solomon Owusu Bonnah werd bij Leipzig in de slotfase ingebracht. De 18-jarige Nederlander, afkomstig uit de jeugd van Ajax, maakte daarmee zijn Bundesligadebuut. Hij had eerder deze week als invaller tegen Club Brugge ook al minuten gemaakt in de Champions League. Daley Sinkgraven bleef bij Leverkusen op de bank.
Meer uit Voetbal
MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 dag geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 dag geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geleden