Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frimpong helpt Leverkusen met eerste doelpunt aan zege op Leipzig

Frimpong helpt Leverkusen met eerste doelpunt aan zege op Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Bayer Leverkusen is opgeklommen naar de derde plek in de Duitse voetbalcompetitie. De ploeg won met 3-1 bij RB Leipzig, mede door de eerste treffer van de Nederlandse verdediger Jeremie Frimpong in de Bundesliga. Bayern München gaat aan de leiding met 31 punten, Leverkusen heeft er 24. RB Leipzig staat met 18 punten achtste.

Florian Wirtz opende de score voor Leverkusen in de 21e minuut, nadat een eerder doelpunt van de bezoekers was afgekeurd wegens buitenspel. Via Moussa Diaby werd het 2-0.

Leipzig deed in de tweede helft wat terug, inmiddels zonder de gewisselde Brian Brobbey. André Silva maakte de 1-2, maar kort daarop zorgde Frimpong er met zijn eerste treffer voor Leverkusen weer voor dat de marge twee was. Het schot van de 20-jarige Amsterdammer werd van richting veranderd door Angeliño en daardoor was doelman Josep Martínez kansloos. Dominik Szoboszlai miste nog een strafschop voor de thuisploeg.

Solomon Owusu Bonnah werd bij Leipzig in de slotfase ingebracht. De 18-jarige Nederlander, afkomstig uit de jeugd van Ajax, maakte daarmee zijn Bundesligadebuut. Hij had eerder deze week als invaller tegen Club Brugge ook al minuten gemaakt in de Champions League. Daley Sinkgraven bleef bij Leverkusen op de bank.

Meer uit Voetbal

Spits Meerdink na lang blessureleed terug in selectie AZ

ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink is na maanden afwezigheid terug in de selectie van AZ. De spits is inzetbaar in de uitwedstrijd tegen Excelsior komende zaterdag, meldde trainer Leeroy Echteld op de clubsite. Ook middenvelder Sven Mijnans is hersteld van zijn blessure en kan tegen Excelsior zijn rentree maken.

1 uur geleden
Feyenoord moet nog even wachten op debuut nieuwkomer Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie moet nog even geduld hebben voordat hij een beroep kan doen op nieuwkomer Raheem Sterling. De 31-jarige Engelsman werd donderdag transfervrij aangetrokken, maar wacht nog op een werkvergunning en moet nog wedstrijdfit worden. Dat zei Van Persie vrijdag tijdens een persconferentie.

2 uur geleden
Topscorer Ueda nog onzeker voor duel Feyenoord met Go Ahead

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Feyenoord-trainer Robin van Persie zondag de beschikking heeft over Ayase Ueda voor het thuisduel met Go Ahead Eagles. De topscorer van de Eredivisie was niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd tegen FC Utrecht (0-1) van vorig weekend.

3 uur geleden
Minimaal 4000 Oranjefans bij groepsduels van Nederland op WK

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben grote belangstelling voor de wedstrijden van Oranje op het WK. De KNVB heeft alle beschikbare tickets voor de drie groepsduels op de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico snel uitverkocht. Dat betekent dat er minimaal 4000 fans van Oranje op de tribunes zitten als de spelers van bondscoach Ronald Koeman in actie komen in Dallas, Houston en Kansas City.

4 uur geleden
Boete en voorwaardelijke straf voor AZ om vuurwerk tegen Utrecht

ALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.

5 uur geleden
Liverpool-coach Slot prijst fitheid en toewijding Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft aanvoerder Virgil van Dijk geprezen voor zijn fitheid en zijn toewijding. "Hij is van levensbelang", zei de coach bij de persconferentie voor het duel in de FA Cup met Brighton & Hove Albion van zaterdag. De 34-jarige Oranje-international heeft dit seizoen de meeste minuten gespeeld in de selectie van de nummer 6 van de Premier League.

6 uur geleden
Oranje begint en eindigt in Nations League tegen Duitsland

NYON (ANP) - Het Nederlands elftal begint de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League met een thuiswedstrijd tegen Duitsland. Dat maakte de UEFA vrijdag bekend. Het duel staat op 24 september op het programma. Oranje sluit op 16 november de groepsfase af met het uitduel in Duitsland. Servië en Griekenland zijn de andere landen in de poule.

8 uur geleden