Frimpong helpt Leverkusen met eerste doelpunt aan zege op Leipzig
LEIPZIG (ANP) - Bayer Leverkusen is opgeklommen naar de derde plek in de Duitse voetbalcompetitie. De ploeg won met 3-1 bij RB Leipzig, mede door de eerste treffer van de Nederlandse verdediger Jeremie Frimpong in de Bundesliga. Bayern München gaat aan de leiding met 31 punten, Leverkusen heeft er 24. RB Leipzig staat met 18 punten achtste.
Florian Wirtz opende de score voor Leverkusen in de 21e minuut, nadat een eerder doelpunt van de bezoekers was afgekeurd wegens buitenspel. Via Moussa Diaby werd het 2-0.
Leipzig deed in de tweede helft wat terug, inmiddels zonder de gewisselde Brian Brobbey. André Silva maakte de 1-2, maar kort daarop zorgde Frimpong er met zijn eerste treffer voor Leverkusen weer voor dat de marge twee was. Het schot van de 20-jarige Amsterdammer werd van richting veranderd door Angeliño en daardoor was doelman Josep Martínez kansloos. Dominik Szoboszlai miste nog een strafschop voor de thuisploeg.
Solomon Owusu Bonnah werd bij Leipzig in de slotfase ingebracht. De 18-jarige Nederlander, afkomstig uit de jeugd van Ajax, maakte daarmee zijn Bundesligadebuut. Hij had eerder deze week als invaller tegen Club Brugge ook al minuten gemaakt in de Champions League. Daley Sinkgraven bleef bij Leverkusen op de bank.
Meer uit Voetbal
PIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was niet te spreken over het optreden van zijn ploeg in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. De Eindhovenaren ontsnapten aan een nederlaag dankzij een gelijkmaker van invaller Ricardo Pepi in de 93e minuut (1-1).
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft in de Champions League een knappe zege geboekt op Real Madrid. De formatie van trainer Arne Slot was op het eigen Anfield met 1-0 te sterk voor de koploper van Spanje.
6 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV is in het hoofdtoernooi van de Champions League ontsnapt aan een tweede nederlaag. De Eindhovenaren maakten in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de blessuretijd van de tweede helft gelijk. Invaller Ricardo Pepi scoorde in de 93e minuut.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - Arsenal is na vier Champions League-duels nog altijd zonder puntenverlies. De koploper van Engeland was in de uitwedstrijd bij Slavia Praag met 3-0 te sterk voor de nummer 1 van Tsjechië.
7 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz voert in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de Champions League geen wijzigingen door in zijn basiselftal. De Eindhovenaren beginnen met dezelfde elf spelers als in het vrijdag met 5-2 gewonnen competitieduel met Fortuna Sittard.
9 uur geledenISTANBUL (ANP) - Yunus Akgün en Ilkay Gündogan van Galatasaray missen woensdag de wedstrijd tegen Ajax in de Champions League. Beide spelers zijn niet fit en daardoor niet opgenomen in de selectie van de kampioen van Turkije.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Aanvaller Désiré Doué van Paris Saint-Germain heeft de Golden Boy Award gekregen, de prestigieuze prijs voor de talentvolste voetballer op de Europese velden. De 20-jarige Franse international is de opvolger van Lamine Yamal van FC Barcelona. Dat meldt initiatiefnemer Tuttosport.
12 uur geleden