Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FrieslandCampina: vertrekpremie voldoet wel aan code goed bestuur

FrieslandCampina: vertrekpremie voldoet wel aan code goed bestuur

AMERSFOORT (ANP) - De vertrekpremie voor de vertrekkend financieel directeur Jaska de Bakker van FrieslandCampina voldoet wel degelijk aan de code van goed bedrijfsbestuur. De in de jaarrekening genoemde uitkering van 1,1 miljoen euro bestaat uit meer dan alleen de vertrekpremie omdat zij haar opvolger nog inwerkt tot 1 oktober, meldt het zuivelconcern. Over de vergoeding ontstond ophef omdat FrieslandCampina vorige week ook bekendmaakte dat er voor de leden-melkveehouders geen winstdeling is.

Wanneer het contract van De Bakker niet zou worden verlengd, zou zij een vertrekpremie meekrijgen van een jaarsalaris. Op 1 mei zal Hans Janssen haar opvolgen als financieel directeur. In de tijd dat De Bakker hem inwerkt krijgt ze nog doorbetaald waardoor de vergoeding hoger lijkt uit te vallen dan een jaarsalaris. Naast de 1,1 miljoen euro voor de vertrekkende De Bakker moet FrieslandCampina ook 700.000 betalen aan de Belastingdienst.

Veel boeren waren verbolgen over de premie omdat het zuivelconcern wegens de coronacrisis niet zoals gebruikelijk een jaarlijkse nabetaling uitkeert aan de aangesloten melkveehouders. De boeren die lid zijn van de coöperatie lopen daardoor tussen de 10.000 en 20.000 euro mis. Ook krijgen de melkveehouders dit keer geen ledenobligaties.

Menselijkheid

Een groep boerinnen riepen De Bakker op om af te zien van de vertrekpremie. "Als Jaska de Bakker enige vorm van menselijkheid toont in deze onzekere tijd dan laat ze die 1,1 miljoen euro in de onderneming!!", schreven ze. Maandagmiddag hadden ruim 1700 mensen hun handtekening gezet onder de petitie van de boerinnen.

Vanwege de crisis besloot FrieslandCampina in november al om zo'n duizend banen te schrappen. Dat betrof besparingsmaatregelen die anders de komende jaren hadden plaatsgevonden, maar vanwege de crisis heeft het bedrijf ze eerder in gang gezet. Vooral in Nederland, België en Duitsland gaan arbeidsplaatsen verloren.

Meer uit Financieel

Trump waarschuwt voor hogere importheffingen op auto's

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft donderdag gewaarschuwd dat hij de importheffingen op auto's binnenkort mogelijk verder gaat verhogen. "Hoe hoger je gaat, hoe waarschijnlijker het is dat ze hier een fabriek bouwen", aldus de Amerikaanse president.

1 minuut geleden
China wil alle heffingen op Afrikaanse export schrappen

CHANGSHA (ANP/RTR) - China wil alle heffingen op export uit Afrika afschaffen. "China staat klaar om kwaliteitsproducten uit Afrika op de Chinese markt te verwelkomen", aldus het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken. Vooral middeninkomenslanden op het continent kunnen van een dergelijke handelsovereenkomst profiteren.

1 uur geleden
Struycken tevreden over akkoord nieuwe EU-regels na faillissement

LUXEMBURG (ANP) - Staatssecretaris Teun Struycken (Rechtsbescherming) is redelijk tevreden over nieuwe EU-regels bij faillissementen waarover de EU-ministers donderdag een akkoord hebben bereikt. De belangrijkste winst ziet hij in de regels voor de doorstart van een bedrijf na een faillissement. "Dat is een grote stap voorwaarts", zei hij na afloop van de vergadering.

1 uur geleden
Besi wint na beleggersupdate fors op lager Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De toeleverancier voor de chipindustrie Besi is donderdag aanzienlijk hoger geëindigd na zijn beleggersdag. Het bedrijf uit Duiven verhoogde na een analyse van de ontwikkelingen in de chipsector zijn omzet- en margeverwachtingen, wat beleggers positief lijkt te hebben verrast.

1 uur geleden
Brussels Airport: geen vertrekkende vluchten 25 juni om staking

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussels Airport schrapt alle vertrekkende vluchten op 25 juni. Op die dag vindt er een landelijke staking plaats in België tegen het beleid van de federale regering. Ook luchthavenpersoneel doet daaraan mee.

2 uur geleden
BioNTech neemt Duitse branchegenoot CureVac over

MAINZ (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Duitse biotechnologieconcern BioNTech neemt branchegenoot CureVac over. Met de transactie in aandelen is ongeveer 1,3 miljard dollar gemoeid, bijna 1,1 miljard euro. Het eveneens Duitse CureVac is een voormalige concurrent op het gebied van coronavaccins. De bedrijven willen met de overname kankerbehandelingen verbeteren.

2 uur geleden
VodafoneZiggo belooft ACM te stoppen met ongevraagde telefoontjes

DEN HAAG (ANP) - VodafoneZiggo zal zich voortaan aan de regels voor telefonische klantenwerving houden. Dat heeft de provider toegezegd aan de Autoriteit Consument & Markt (ACM). De toezichthouder had eerder een onderzoek gestart naar de werkwijze van VodafoneZiggo na vele klachten over ongevraagde telefoontjes. Dat onderzoek zet de ACM nu stop.

3 uur geleden