Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Freelance journalisten slepen DPG Media voor de rechter

Freelance journalisten slepen DPG Media voor de rechter

DEN HAAG (ANP) - Freelancejournalisten Hans Teunissen en Peter Nicolai dagen mediabedrijf DPG Media voor de rechter. De twee willen met terugwerkende kracht een rechtvaardiger tarief voor hun werkzaamheden afdwingen van het bedrijf achter kranten als de Volkskrant en het AD, nieuwswebsite NU.nl en radiozender QMusic, meldt vakbond NVJ.

DPG Media zou freelancejournalisten aanmerkelijk minder betalen dan de ‘eigen’ journalisten. Fotojournalist Nicolai maakt in opdracht van DPG Media foto’s voor de regionale dagbladen BN DeStem en PZC. Per opdracht is hij naar eigen zeggen zo’n 2,5 uur bezig. Hij krijgt daar 42 euro voor, minder dan 17 euro bruto per uur. Ook Teunissen, die schrijft voor dagblad De Gelderlander, zou voor zijn artikelen in doorsnee 17 euro bruto per uur verdienen.

Volgens de NVJ, die het duo bijstaat, weigert het mediaconcern om met de journalisten in gesprek te gaan en is "noodgedwongen" gekozen voor een gang naar de rechter. Ook de Stichting Rechtshulp Auteurs (SRA) steunt de freelancers in hun actie.

Weinig respectvol

De NVJ verwijt DPG Media onder meer dat het weinig respectvol met freelancers omgaat. "DPG Media heeft een aandeel van bijna 50 procent op de Nederlandse dagbladmarkt en heeft afgelopen jaren winsten gerealiseerd van honderden miljoenen euro’s. Alle werkenden bij DPG moeten een vergoeding ontvangen, die past bij de waarde en professionaliteit van hun werk", stelt Thomas Bruning, secretaris van de NVJ. DPG Media doet dit vanwege cao-afspraken volgens hem wel voor journalisten in loondienst. "Maar diezelfde verantwoordelijkheid voelen zij niet voor freelancers."

Zakelijk directeur Bart Verkade van DPG Media betreurt de gang van zaken, vooral omdat de NVJ eenzijdig heeft besloten de gesprekken af te breken. Nicolai en Teunissen hebben volgens hem 30 jaar naar tevredenheid gewerkt voor de regionale dagbladen die nu vallen onder DPG en ze hebben ook altijd de voorwaarden geaccepteerd. "Ze hebben geen factuur betwist en nooit laten weten dat zij niet tevreden zouden zijn over de opdrachten die zij ontvingen", aldus Verkade.

Onoverbrugbaar

Halverwege vorig jaar dienden de twee journalisten volgens DPG op verzoek van de NVJ claims in die vijf jaar terug in de tijd gingen en waarmee honderdduizenden euro’s waren gemoeid. "Wij zijn met beide freelancers in gesprek gegaan, maar de verschillen bleken onoverbrugbaar", aldus Verkade. Hij is ervan overtuigd dat Teunissen en Nicolai billijke tarieven hebben ontvangen voor hun bijdragen.

Verder meldt Verkade dat DPG het afgelopen jaar veelvuldig gesproken heeft met de NVJ over aanpassing van de voorwaarden voor freelancejournalisten. DPG heeft in die tijd al tarieven verhoogd. Kortgeleden is door DPG Media onder meer een minimumtarief voor freelancers ingevoerd, dat volgens het bedrijf 50 procent boven de geldende cao-lonen ligt. DPG wijst er verder op dat eisen van de NVJ in eerdere rechtszaken al als onredelijk werden bestempeld en daarmee afgewezen.

Meer uit Financieel

Havenmedewerkers staken vanwege kabinetsplannen, meldt FNV Havens

ROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.

28 minuten geleden
Wall Street stijgt door hoop op einde oorlog, olie wel duurder

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.

39 minuten geleden
Minister blij dat activiteiten Unilever in Nederland blijven

DEN HAAG (ANP) - Het is goed nieuws dat het hoofdkantoor van de voedingsmiddelendivisie van Unilever in Nederland blijft na de overname van de tak door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat laat minister van Economische Zaken en Klimaat Heleen Herbert weten in een reactie.

1 uur geleden
Ook klantgegevens Vacanceselect en Eurocamp gestolen bij datalek

BREDA (ANP) - Ook persoonlijke gegevens van klanten van de boekingswebsites Vacanceselect en Eurocamp zijn buitgemaakt bij het datalek waardoor klanten van vakantieaanbieder Roan zijn getroffen. Dat melden beide aanbieders op hun websites. Volgens hen zijn daarbij voor- en achternamen, e-mailadressen, telefoonnummers en boekingsgegevens als bestemming en aankomst- en vertrekdata gelekt.

1 uur geleden
Unilever akkoord over afstoten divisie voor voedingsmiddelen

HUNT VALLEY (ANP) - Unilever heeft een akkoord bereikt over de overname van een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigen de bedrijven. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).

2 uur geleden
OM kijkt in witwasonderzoek Rabobank naar langere periode

AMSTERDAM (ANP) - Het onderzoek van het Openbaar Ministerie naar mogelijke tekortkomingen in het bestrijden van witwassen bij Rabobank beslaat een langere periode dan eerder gedacht. De bank heeft dossiers moeten overleggen die lopen tot het heden, blijkt uit een tussenuitspraak van de rechtbank in Amsterdam. Het OM meldde vorig jaar nog dat het onderzoek zich richtte op de periode van 2016 tot eind 2021.

2 uur geleden
IATA-topman Walsh is opvolger van Pieter Elbers bij IndiGo

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Willie Walsh, de topman van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA, wordt de opvolger van Pieter Elbers bij de Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo. Dat maakte IndiGo-moederbedrijf InterGlobe Aviation dinsdag bekend.

2 uur geleden