Franse wielrenner Démare sprint naar ritzege in Giro
VILLAFRANCA TIRRENA (ANP) - De Franse wielrenner Arnaud Démare heeft in Villafranca Tirrena de vierde etappe in de Ronde van Italië gewonnen. De renner van Groupama-FDJ was in de laatste rit op Sicilië de sterkste in de massasprint.
De Franse kampioen drukte zijn voorwiel net iets eerder over de finishstreep dan de Slowaak Peter Sagan (tweede) en de Italiaan Davide Ballerini (derde). De fotofinish moest eraan te pas komen om te kunnen bepalen wie er had gewonnen. Geen van de drie renners durfde te juichen. Démare dacht aanvankelijk dat niet hij had gewonnen, maar Sagan of Ballerini. Zijn 'jump' op de finish bleek echter toch precies genoeg te zijn geweest. De Fransman mocht al zijn negende overwinning van dit jaar vieren. Hij schreef daarnaast ook twee etappekoersen op zijn naam.
De vierde rit in de Giro ging over 140 kilometer, met de start in Catania. Geraint Thomas verscheen niet aan het vertrek. De kopman van Ineos-Grenadiers, favoriet voor de eindzege, bleek een bekkenbreuk te hebben opgelopen bij een val in de derde etappe en moest naar huis.
Op de enige helling van de dag verhoogde Bora-hansgrohe, de ploeg van Sagan, het tempo om de echte sprinters in de problemen te brengen. Het zorgde ervoor dat Fernando Gaviria en Elia Viviani moesten lossen. Viviani wist later nog wel terug te komen, Gaviria niet.
Bij de tweede tussensprint, op zo'n 25 kilometer van de finish, pakte rozetruidrager João Almeida 2 bonificatieseconden. De 22-jarige Portugees had in het klassement dezelfde tijd als de Ecuadoraan Jonathan Caicedo, de ritwinnaar van maandag op de Etna. Almeida nam met die bonificaties wat afstand van Caicedo in het klassement.
De laatste 850 meter van de rit gingen langs de kust. Op de finishstreep bleek Démare de sterkste, met miniem verschil.
Wilco Kelderman staat in het klassement op de vierde plaats, met 44 tellen achterstand. Steven Kruijswijk is de nummer 10 van het klassement op 1.17. De Giro gaat na vier ritten op Sicilië woensdag verder op het Italiaanse vasteland.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.
9 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.
9 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.
9 uur geleden