Franse wielrenner Démare sprint naar ritzege in Giro
VILLAFRANCA TIRRENA (ANP) - De Franse wielrenner Arnaud Démare heeft in Villafranca Tirrena de vierde etappe in de Ronde van Italië gewonnen. De renner van Groupama-FDJ was in de laatste rit op Sicilië de sterkste in de massasprint.
De Franse kampioen drukte zijn voorwiel net iets eerder over de finishstreep dan de Slowaak Peter Sagan (tweede) en de Italiaan Davide Ballerini (derde). De fotofinish moest eraan te pas komen om te kunnen bepalen wie er had gewonnen. Geen van de drie renners durfde te juichen. Démare dacht aanvankelijk dat niet hij had gewonnen, maar Sagan of Ballerini. Zijn 'jump' op de finish bleek echter toch precies genoeg te zijn geweest. De Fransman mocht al zijn negende overwinning van dit jaar vieren. Hij schreef daarnaast ook twee etappekoersen op zijn naam.
De vierde rit in de Giro ging over 140 kilometer, met de start in Catania. Geraint Thomas verscheen niet aan het vertrek. De kopman van Ineos-Grenadiers, favoriet voor de eindzege, bleek een bekkenbreuk te hebben opgelopen bij een val in de derde etappe en moest naar huis.
Op de enige helling van de dag verhoogde Bora-hansgrohe, de ploeg van Sagan, het tempo om de echte sprinters in de problemen te brengen. Het zorgde ervoor dat Fernando Gaviria en Elia Viviani moesten lossen. Viviani wist later nog wel terug te komen, Gaviria niet.
Bij de tweede tussensprint, op zo'n 25 kilometer van de finish, pakte rozetruidrager João Almeida 2 bonificatieseconden. De 22-jarige Portugees had in het klassement dezelfde tijd als de Ecuadoraan Jonathan Caicedo, de ritwinnaar van maandag op de Etna. Almeida nam met die bonificaties wat afstand van Caicedo in het klassement.
De laatste 850 meter van de rit gingen langs de kust. Op de finishstreep bleek Démare de sterkste, met miniem verschil.
Wilco Kelderman staat in het klassement op de vierde plaats, met 44 tellen achterstand. Steven Kruijswijk is de nummer 10 van het klassement op 1.17. De Giro gaat na vier ritten op Sicilië woensdag verder op het Italiaanse vasteland.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
14 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geleden