Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse wielrenner Démare sprint naar ritzege in Giro

Franse wielrenner Démare sprint naar ritzege in Giro

VILLAFRANCA TIRRENA (ANP) - De Franse wielrenner Arnaud Démare heeft in Villafranca Tirrena de vierde etappe in de Ronde van Italië gewonnen. De renner van Groupama-FDJ was in de laatste rit op Sicilië de sterkste in de massasprint.

De Franse kampioen drukte zijn voorwiel net iets eerder over de finishstreep dan de Slowaak Peter Sagan (tweede) en de Italiaan Davide Ballerini (derde). De fotofinish moest eraan te pas komen om te kunnen bepalen wie er had gewonnen. Geen van de drie renners durfde te juichen. Démare dacht aanvankelijk dat niet hij had gewonnen, maar Sagan of Ballerini. Zijn 'jump' op de finish bleek echter toch precies genoeg te zijn geweest. De Fransman mocht al zijn negende overwinning van dit jaar vieren. Hij schreef daarnaast ook twee etappekoersen op zijn naam.

De vierde rit in de Giro ging over 140 kilometer, met de start in Catania. Geraint Thomas verscheen niet aan het vertrek. De kopman van Ineos-Grenadiers, favoriet voor de eindzege, bleek een bekkenbreuk te hebben opgelopen bij een val in de derde etappe en moest naar huis.

Op de enige helling van de dag verhoogde Bora-hansgrohe, de ploeg van Sagan, het tempo om de echte sprinters in de problemen te brengen. Het zorgde ervoor dat Fernando Gaviria en Elia Viviani moesten lossen. Viviani wist later nog wel terug te komen, Gaviria niet.

Bij de tweede tussensprint, op zo'n 25 kilometer van de finish, pakte rozetruidrager João Almeida 2 bonificatieseconden. De 22-jarige Portugees had in het klassement dezelfde tijd als de Ecuadoraan Jonathan Caicedo, de ritwinnaar van maandag op de Etna. Almeida nam met die bonificaties wat afstand van Caicedo in het klassement.

De laatste 850 meter van de rit gingen langs de kust. Op de finishstreep bleek Démare de sterkste, met miniem verschil.

Wilco Kelderman staat in het klassement op de vierde plaats, met 44 tellen achterstand. Steven Kruijswijk is de nummer 10 van het klassement op 1.17. De Giro gaat na vier ritten op Sicilië woensdag verder op het Italiaanse vasteland.

Meer uit Sport

Snowboardsters Peperkamp en Van Vreden lopen finale big air mis

LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.

5 uur geleden
Nederland wacht ook na tweede dag Spelen nog op eerste medaille

MILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.

7 uur geleden
Bol vindt eerste 800 meter 'leuk, spannend en best hard gaan'

METZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.

7 uur geleden
Skiester Vonn na valpartij geopereerd in Treviso

TREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.

7 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem voelde druk na wereldrecord op 5000 meter

MILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."

8 uur geleden
Leerdam op 1000 meter in slotrit tegen titelverdedigster Takagi

MILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.

8 uur geleden
Realistische Huizinga: buitenlanders hebben stap gezet, wij niet

MILAAN (ANP) - Schaatser Chris Huizinga was na afloop van de voor Nederland teleurstellend verlopen 5 kilometer op de Olympische Spelen duidelijk in zijn oordeel. "De buitenlandse rijders hebben op de lange afstanden een behoorlijke stap gezet, wij niet. Dit is de realiteit", sprak de beste Oranje-rijder, die als zevende eindigde in het Milano Speed Skating Stadium. Stijn van de Bunt werd negende en Marcel Bosker elfde.

8 uur geleden