Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse wielrenner Démare sprint naar ritzege in Giro

Franse wielrenner Démare sprint naar ritzege in Giro

VILLAFRANCA TIRRENA (ANP) - De Franse wielrenner Arnaud Démare heeft in Villafranca Tirrena de vierde etappe in de Ronde van Italië gewonnen. De renner van Groupama-FDJ was in de laatste rit op Sicilië de sterkste in de massasprint.

De Franse kampioen drukte zijn voorwiel net iets eerder over de finishstreep dan de Slowaak Peter Sagan (tweede) en de Italiaan Davide Ballerini (derde). De fotofinish moest eraan te pas komen om te kunnen bepalen wie er had gewonnen. Geen van de drie renners durfde te juichen. Démare dacht aanvankelijk dat niet hij had gewonnen, maar Sagan of Ballerini. Zijn 'jump' op de finish bleek echter toch precies genoeg te zijn geweest. De Fransman mocht al zijn negende overwinning van dit jaar vieren. Hij schreef daarnaast ook twee etappekoersen op zijn naam.

De vierde rit in de Giro ging over 140 kilometer, met de start in Catania. Geraint Thomas verscheen niet aan het vertrek. De kopman van Ineos-Grenadiers, favoriet voor de eindzege, bleek een bekkenbreuk te hebben opgelopen bij een val in de derde etappe en moest naar huis.

Op de enige helling van de dag verhoogde Bora-hansgrohe, de ploeg van Sagan, het tempo om de echte sprinters in de problemen te brengen. Het zorgde ervoor dat Fernando Gaviria en Elia Viviani moesten lossen. Viviani wist later nog wel terug te komen, Gaviria niet.

Bij de tweede tussensprint, op zo'n 25 kilometer van de finish, pakte rozetruidrager João Almeida 2 bonificatieseconden. De 22-jarige Portugees had in het klassement dezelfde tijd als de Ecuadoraan Jonathan Caicedo, de ritwinnaar van maandag op de Etna. Almeida nam met die bonificaties wat afstand van Caicedo in het klassement.

De laatste 850 meter van de rit gingen langs de kust. Op de finishstreep bleek Démare de sterkste, met miniem verschil.

Wilco Kelderman staat in het klassement op de vierde plaats, met 44 tellen achterstand. Steven Kruijswijk is de nummer 10 van het klassement op 1.17. De Giro gaat na vier ritten op Sicilië woensdag verder op het Italiaanse vasteland.

Meer uit Sport

Nederlandse 3x3-basketballers stranden op WK in kwartfinale

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.

9 uur geleden
Motorcoureur Márquez wint sprintrace in Grote Prijs van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.

9 uur geleden
3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

10 uur geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

10 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

10 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

10 uur geleden
Vollering wint door lawine ingekorte bergetappe Giro

SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.

11 uur geleden