Franse vrouwen straat op om verkrachtingsslachtoffer te steunen
PARIJS (ANP/RTR) - Honderden Franse vrouwen zijn zaterdag de straat op gegaan om Gisèle Pelicot te steunen, het slachtoffer in de spraakmakende verkrachtingszaak die begin deze maand begon. In zo'n dertig steden werden demonstraties georganiseerd uit solidariteit met de 72-jarige vrouw, die in korte tijd is uitgegroeid tot nationaal symbool in de strijd tegen seksueel misbruik.
Pelicot werd jarenlang stiekem gedrogeerd door haar man, waarna wildvreemden haar verkrachtten. De man staat nu terecht, samen met zo'n vijftig mannen die zouden hebben deelgenomen aan het misbruik. Ze kunnen allemaal twintig jaar cel krijgen. Het proces duurt tot en met december.
Het slachtoffer had voor een zaak achter gesloten deuren kunnen kiezen, maar eiste juist een openbaar proces. Volgens haar advocaten wil ze daarmee bewustzijn creëren onder de bevolking over seksueel misbruik en drogering.
Feministische activisten bewonderen Pelicot om die keuze. "We bedanken haar duizendmaal om haar moed", zei Fatima Benomar tegen nieuwszender BFMTV bij een van de demonstraties. Volgens haar zijn de bijeenkomsten niet alleen een steunbetuiging aan haar, maar aan alle slachtoffers van verkrachtingen. Lou Salome Patouillard, die in Marseille demonstreerde, beaamde dat: "Ik ben hier voor Gisèle, maar ook voor alle vrouwen, want er zijn veel te veel Gisèles."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.
3 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.
3 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.
10 uur geledenHOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.
11 uur geleden