Franse voetbalsters willen op WK verder komen dan kwartfinales
PARIJS (ANP) - De Franse voetbalsters beginnen met vertrouwen aan het wereldkampioenschap. "We kunnen iets groots bereiken", zegt aanvoerster Wendie Renard. "De vorige twee WK's kwamen we niet verder dan de kwartfinales omdat we op de cruciale momenten niet effectief genoeg waren. Zolang iedereen dezelfde visie heeft en bereid is om dezelfde kant op te gaan, kunnen we nu verder komen."
Lang leek het erop dat Renard niet mee zou doen aan het WK. De 32-jarige verdedigster wilde niet meer spelen onder de vorige bondscoach Corinne Diacre, die in maart moest vertrekken en werd opgevolgd door Hervé Renard.
"Hij is een coach met veel ervaring die op internationaal niveau veel heeft gewonnen en ook charismatisch is", aldus Wendie Renard, die met Frankrijk in de groepsfase tegen Jamaica, Brazilië en Panama speelt.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
52 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
4 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
13 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
13 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
14 uur geleden