Franse verdediger Saliba ziet gebrek aan rust niet als probleem
PADERBORN (ANP) - William Saliba vindt het geen probleem dat Frankrijk vrijdag met dertig uur minder rust aan het tweede groepsduel op het EK tegen het Nederlands elftal begint. "Dat mag geen excuus zijn", zei de verdediger van Arsenal op een persconferentie in Paderborn, waar de Fransen verblijven tijdens de Europese eindronde. "We hebben nog twee dagen om te herstellen. Het zal niet makkelijk worden voor ons. Nederland heeft goede spelers en voetbalt heel intens. Dat hebben ze ook tegen Polen laten zien."
Nederland begon zondag om 15.00 uur aan het duel met Polen. De wedstrijd tussen Frankrijk en Oostenrijk startte maandag om 21.00 uur. Saliba was vanaf de aftrap aanwezig bij het eerste groepsduel van de Fransen op het EK, waarin zijn team veel kansen miste maar uiteindelijk won door een eigen doelpunt van Maximilian Wöber.
Saliba vormde een duo met Dayot Upamecano in het centrum van de defensie. Ook Adrien Rabiot was onderdeel van de startopstelling van Frankrijk voor het duel met Oostenrijk. De middenvelder van Juventus herinnert zich nog de grote thuisoverwinning op Nederland van vorig jaar in het kwalificatietoernooi voor het EK (4-0).
"Toen waren we heel effectief", zei de middenvelder van Juventus. "Tegen Oostenrijk hebben we te veel kansen laten liggen. Maar als we tegen Nederland net zo solide en snel spelen als tegen Oostenrijk, dan heb ik alle vertrouwen in een goede uitslag. We beschikken over een uitstekende selectie, met spelers die elkaar scherp houden. In oefenduels tonen we soms minder inzet. Maar op dit podium willen we ons van onze beste kant laten zien."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
2 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
5 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
21 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
21 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.
22 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.
23 uur geleden