Franse verdediger Saliba ziet gebrek aan rust niet als probleem
PADERBORN (ANP) - William Saliba vindt het geen probleem dat Frankrijk vrijdag met dertig uur minder rust aan het tweede groepsduel op het EK tegen het Nederlands elftal begint. "Dat mag geen excuus zijn", zei de verdediger van Arsenal op een persconferentie in Paderborn, waar de Fransen verblijven tijdens de Europese eindronde. "We hebben nog twee dagen om te herstellen. Het zal niet makkelijk worden voor ons. Nederland heeft goede spelers en voetbalt heel intens. Dat hebben ze ook tegen Polen laten zien."
Nederland begon zondag om 15.00 uur aan het duel met Polen. De wedstrijd tussen Frankrijk en Oostenrijk startte maandag om 21.00 uur. Saliba was vanaf de aftrap aanwezig bij het eerste groepsduel van de Fransen op het EK, waarin zijn team veel kansen miste maar uiteindelijk won door een eigen doelpunt van Maximilian Wöber.
Saliba vormde een duo met Dayot Upamecano in het centrum van de defensie. Ook Adrien Rabiot was onderdeel van de startopstelling van Frankrijk voor het duel met Oostenrijk. De middenvelder van Juventus herinnert zich nog de grote thuisoverwinning op Nederland van vorig jaar in het kwalificatietoernooi voor het EK (4-0).
"Toen waren we heel effectief", zei de middenvelder van Juventus. "Tegen Oostenrijk hebben we te veel kansen laten liggen. Maar als we tegen Nederland net zo solide en snel spelen als tegen Oostenrijk, dan heb ik alle vertrouwen in een goede uitslag. We beschikken over een uitstekende selectie, met spelers die elkaar scherp houden. In oefenduels tonen we soms minder inzet. Maar op dit podium willen we ons van onze beste kant laten zien."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
6 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
6 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
9 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
9 uur geleden