Franse tennisser Musialek levenslang geschorst wegens matchfixing
LONDEN (ANP) - De Franse tennisser Alexis Musialek is levenslang geschorst wegens matchfixing. Volgens de International Tennis Integrity Agency is de voormalig nummer 255 van de wereld tussen 2016 en 2018 betrokken geweest bij negen gemanipuleerde wedstrijden.
Het is volgens de ITIA bewezen dat de 35-jarige Musialek geld heeft ontvangen om voor bepaalde uitslagen van wedstrijden te zorgen en dat hij bovendien andere spelers zover heeft gekregen om niet hun uiterste best te doen. Ook heeft de Fransman geweigerd om mee te werken aan het onderzoek door bewijs achter de houden.
De zaak van Musialek maakt deel uit van een matchfixingzaak in België, waarbij de initiator vijf jaar gevangenisstraf heeft gekregen. De betrokkenen hebben ook ieder een geldboete van 50.000 dollar, omgerekend zo'n 46.000 euro, gekregen.
Musialek, die ook niet als coach actief mag zijn, kwam vorig jaar voor het laatst in actie op de tennistour. Hij haalde in 2018 de tweede ronde van het gemengd dubbelspel van Roland Garros.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
57 minuten geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
1 dag geleden