Franse tennisser Musialek levenslang geschorst wegens matchfixing
LONDEN (ANP) - De Franse tennisser Alexis Musialek is levenslang geschorst wegens matchfixing. Volgens de International Tennis Integrity Agency is de voormalig nummer 255 van de wereld tussen 2016 en 2018 betrokken geweest bij negen gemanipuleerde wedstrijden.
Het is volgens de ITIA bewezen dat de 35-jarige Musialek geld heeft ontvangen om voor bepaalde uitslagen van wedstrijden te zorgen en dat hij bovendien andere spelers zover heeft gekregen om niet hun uiterste best te doen. Ook heeft de Fransman geweigerd om mee te werken aan het onderzoek door bewijs achter de houden.
De zaak van Musialek maakt deel uit van een matchfixingzaak in België, waarbij de initiator vijf jaar gevangenisstraf heeft gekregen. De betrokkenen hebben ook ieder een geldboete van 50.000 dollar, omgerekend zo'n 46.000 euro, gekregen.
Musialek, die ook niet als coach actief mag zijn, kwam vorig jaar voor het laatst in actie op de tennistour. Hij haalde in 2018 de tweede ronde van het gemengd dubbelspel van Roland Garros.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
20 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
22 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
23 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
23 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
1 dag geleden