
Franse staat biedt 700 miljoen voor strategische onderdelen Atos
BEZONS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse staat heeft een bod van 700 miljoen euro uitgebracht op strategische onderdelen van het noodlijdende IT-concern Atos. Zo kan voorkomen worden dat deze diensten in buitenlandse handen vallen.
Het bod heeft onder meer betrekking op de data- en beveiligingsdiensten van supercomputers die gebruikt worden voor het nucleaire wapenarsenaal van Frankrijk. Atos gaat het voorstel bespreken, maar zei geen "garanties te kunnen geven dat de onderhandelingen succesvol zullen worden afgerond". Eerder deze week kwam de belangrijkste aandeelhouder van Atos, de Franse IT-consultant Onepoint, ook met een reddingsplan. Een bod van de Tsjechische miljardair Daniel Křetínský werd deze week door Atos afgewezen.
Atos was ooit een van de grootste techbedrijven van Frankrijk, maar gaat gebukt onder een schuld van 5 miljard euro. Hoewel het concern het afgelopen jaar 90 procent van zijn waarde heeft verloren, blijft het een belangrijke IT-dienstverlener in Frankrijk, waar het onder meer het leger en de kernenergiesector als klant heeft. Ook is het bedrijf verantwoordelijk voor de cyberbeveiliging van de Olympische Spelen in Parijs deze zomer. Atos levert ook in Nederland diensten aan overheidsinstellingen en bedrijven.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog, na de koerswinsten een dag eerder. Beleggers verwerkten de wapenstilstand tussen Israël en Iran, die door de Amerikaanse president Donald Trump werd aangekondigd. De invoering van het bestand verliep echter onrustig. Iran en Israël beschuldigden elkaar van schendingen.
11 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Honderden uitzendkrachten staken vanaf woensdag bij distributiecentra van Albert Heijn. Ze gaan actievoeren omdat ze een goede eigen cao willen, heeft vakbond FNV aangekondigd. De staking start bij de distributiecentra in Geldermalsen en Pijnacker, maar later volgen mogelijk meer locaties en andere bedrijven.
59 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist een celstraf van twee jaar, waarvan acht maanden voorwaardelijk, tegen de voormalige topman van Jumbo Frits van Eerd. Volgens aanklagers is hij schuldig aan witwassen en valsheid in geschrifte en liet hij zich omkopen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME wil actievoeren tegen het verslechterende ondernemersklimaat. Volgens FME-voorzitter Theo Henrar verkeert de techindustrie in moeilijkheden als gevolg van oneerlijke concurrentie door hoge energiekosten, belastingdruk en trage besluitvorming. Henrar roept alle bedrijven in de sector op om op dinsdag 1 juli om 12.00 uur deel te nemen aan het Nationale Industriealarm.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een rechtszaak verloren van meerdere cryptodienstverleners. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) oordeelde dat DNB hen onterecht hoge kosten in rekening heeft gebracht voor toezicht in de jaren 2020 en 2021.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Onlinesupermarkten als Picnic en Flink vallen onder de supermarkt-cao. Tot die conclusie is het gerechtshof in Arnhem gekomen. Concreet betekent dit dat de bedrijven met terugwerkende kracht nog bepaalde toeslagen moeten uitkeren aan zo'n 35.000 medewerkers. Dat kan flink in de kosten lopen.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Voormalig Jumbo-baas Frits van Eerd liet zich uitgebreid fêteren en omkopen om de supermarktketen raceteams te laten sponsoren, stelt het Openbaar Ministerie in de rechtszaak tegen Van Eerd en hoofdverdachte Theo E.
4 uur geleden