
Franse socialisten willen dat Macron nieuwe premier benoemt
PARIJS (ANP/DPA) - De Franse socialisten (Parti socialiste) roepen president Emmanuel Macron op snel een nieuwe premier te benoemen nu de Olympische Spelen in het land zijn afgelopen. Het Nieuw Volksfront, de linkse alliantie waartoe de socialisten behoren, won de parlementsverkiezingen in juli.
Macron weigerde voor of tijdens de Spelen een regeringsleider te benoemen. "Hij kan de instituties en het land niet langer op deze manier blokkeren", vinden de socialisten. Ze benadrukken dat de begroting voor volgend jaar moet worden vastgesteld.
Frankrijk heeft nu een demissionaire regering onder Gabriel Attal. Links vindt dat Macron moet erkennen dat kiezers diens partij Renaissance hebben afgestraft voor het beleid van de afgelopen jaren en daarom nu een politicus van het Nieuw Volksfront de leiding moet geven. Het linkse blok schoof vorige maand de Parijse ambtenaar en econoom Lucie Castets naar voren als kandidaat.
Parti socialiste en andere linkse partijen werkten bij de verkiezingen samen om het radicaal-rechtse Rassemblement National (RN) te verslaan. Het linkse blok kreeg de meeste stemmen, gevolgd door de alliantie van Macron en Attal. RN van Marine Le Pen eindigde op de derde plek.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft officieel een einde gemaakt aan de 'vijfdingenmail', een programma dat door Elon Musk was ingesteld. Hij had in zijn tijd als overheidsadviseur bedacht dat alle ambtenaren iedere week een mail moesten sturen met vijf dingen die ze in de afgelopen week hadden bereikt. Volgens Musk zouden werknemers die dat niet konden, ontslagen moeten worden.
23 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft drie uur lang overlegd met legerleider Eyal Zamir, melden Israëlische media als The Times of Israel en The Jerusalem Post op basis van anonieme bronnen. Zamir zou tegen een totale bezetting van de Gazastrook zijn, maar hij heeft Netanyahu kennelijk nog niet op andere gedachten kunnen brengen.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Heavymetalzanger Ozzy Osbourne is overleden aan een hartaanval. Het hartinfarct vond plaats buiten het ziekenhuis, meldt The New York Times op basis van de overlijdensakte van Osbourne. Die dag zou volgens de krant een traumahelikopter naar het huis van de zanger zijn gevlogen.
1 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - De interim-leider van Bangladesh, Muhammad Yunus, zegt dat in februari 2026 parlementsverkiezingen worden gehouden. Het worden de eerste sinds de premier vorig jaar na massademonstraties werd verdreven.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/BLOOMBERG) - De omstreden Roemeense oud-president Ion Iliescu is op 95-jarige leeftijd overleden, meldt de regering. Hij speelde een belangrijke rol bij de val van het communistische regime in 1989, maar dat werd later overschaduwd doordat hij werd aangeklaagd voor misdaden tegen de menselijkheid tijdens die revolutie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden heeft voormalig president Bill Clinton en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton gedagvaard in een onderzoek naar Jeffrey Epstein. Zij zijn opgeroepen een verklaring over de "gruwelijke misdaden" van de zedendelinquent af te leggen.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky schrijft op X dat hij een "constructief" telefoongesprek heeft gehad met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Ze zouden het hebben gehad over sancties voor Rusland. Trump heeft daarmee gedreigd als het Kremlin niet uiterlijk vrijdag akkoord gaat met een staakt-het-vuren in Oekraïne.
4 uur geleden