Franse regering erg tevreden over toerisme in zomer
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse regering is erg tevreden over het aantal toeristen in het land tijdens de zomerperiode, vooral dankzij de komst van meer internationale bezoekers. Volgens minister Olivia Grégoire (Toerisme) zorgen die internationale reizigers ook voor meer inkomsten dan vorig jaar.
"We hebben een zeer goed toerismeseizoen gehad dit jaar", aldus de minister. Ze verwacht dat de inkomsten uit internationaal toerisme, waaronder mensen van buiten Europa, dit jaar zullen uitkomen tussen 64 miljard en 67 miljard euro. Dat was 58 miljard euro vorig jaar. Grégoire verklaarde dat het aantal toeristen dat op lange afstandsvluchten naar Frankrijk kwam met 29 procent is toegenomen vergeleken met vorig jaar.
Frankrijk is bijvoorbeeld erg populair bij toeristen uit Noord-Amerika en Azië. Toerisme is een zeer belangrijke sector voor de Franse economie.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat kijken of middelbare scholen wel genoeg keuze hebben bij de inkoop van digitale leermaterialen. De waakhond laat weten signalen te hebben ontvangen dat deze markt mogelijk niet goed werkt en dat scholen niet altijd genoeg keuzevrijheid ervaren.
16 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse miljardair Nick Candy heeft zijn huis in de Londense wijk Chelsea verkocht voor meer dan 270 miljoen pond. Dat is omgerekend meer dan 300 miljoen euro. Volgens persbureau Bloomberg gaat het naar verluidt om het duurste verkochte huis ooit. Wie de koper is, is niet bekend.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het gasverbruik van Nederlandse huishoudens is sinds de energiecrisis van 2022 structureel verminderd. Dat meldt energieleverancier Vattenfall. Volgens een analyse van het klantenverbruik werd afgelopen winter gemiddeld 14 procent minder verbruikt dan in de winter van 2021/2022. Vattenfall zegt dat deze ontwikkeling extra relevant is vanwege de onrust op de energiemarkt door de oorlog in het Midden-Oosten.
57 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs is donderdag gedaald na de toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump, die weinig duidelijkheid bood over een oplossing voor de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de prijs van zilver daalde fors.
58 minuten geledenRAAMSDONKSVEER (ANP) - De overname van woonketens Kwantum en Leen Bakker door investeringsmaatschappij Orlando Capital V is afgerond. De ondernemingsraad en de Autoriteit Consument & Markt (ACM) hebben de laatste goedkeuring gegeven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stichting Car Claim begint in samenwerking met de Consumentenbond, Consumenten Claim en de Nederlandse Kampeerauto Club een claimzaak tegen autofabrikant Stellantis vanwege vermeende sjoemelsoftware in campers. Over de hoogte van de claim kunnen de organisaties op dit moment nog niets zeggen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag flink lager geopend door de vrees voor een verdere escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. In zijn eerste televisietoespraak sinds de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran zei president Donald Trump Iran de komende twee tot drie weken nog "extreem hard" te treffen en terug te brengen naar het stenen tijdperk. Trump herhaalde ook dat de Amerikaanse doelstellingen in Iran bijna zijn bereikt, maar gaf geen einddatum voor het conflict.
3 uur geleden