Franse regering erg tevreden over toerisme in zomer
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse regering is erg tevreden over het aantal toeristen in het land tijdens de zomerperiode, vooral dankzij de komst van meer internationale bezoekers. Volgens minister Olivia Grégoire (Toerisme) zorgen die internationale reizigers ook voor meer inkomsten dan vorig jaar.
"We hebben een zeer goed toerismeseizoen gehad dit jaar", aldus de minister. Ze verwacht dat de inkomsten uit internationaal toerisme, waaronder mensen van buiten Europa, dit jaar zullen uitkomen tussen 64 miljard en 67 miljard euro. Dat was 58 miljard euro vorig jaar. Grégoire verklaarde dat het aantal toeristen dat op lange afstandsvluchten naar Frankrijk kwam met 29 procent is toegenomen vergeleken met vorig jaar.
Frankrijk is bijvoorbeeld erg populair bij toeristen uit Noord-Amerika en Azië. Toerisme is een zeer belangrijke sector voor de Franse economie.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De energierekening voor Nederlandse huishoudens pakt volgend jaar waarschijnlijk gunstiger uit. ING Research heeft becijferd dat huishoudens met een gemiddeld energieverbruik naar verwachting zo'n 4 procent minder voor gas en stroom hoeven te betalen.
17 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse aandelenbeurzen lieten donderdag stevige verliezen zien. Beleggers schroefden hun verwachtingen wat betreft renteverlagingen terug en dat leidde tot uitverkoop van met name tech- en AI-bedrijven. Wall Street liet zich daarbij leiden door zorgen over de inflatie en recente uitspraken van centrale bankiers over de economie.
2 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon geeft zijn satellietnetwerk Project Kuiper een nieuwe naam. Voortaan gaat het netwerk, waarmee Amazon wil concurreren met de satellietinternetdienst Starlink van Elon Musk, door het leven als Amazon Leo.
3 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Werknemers van de defensietak van Boeing hebben ingestemd met nieuwe loonafspraken. Daarmee komt een einde aan de op een na langste staking ooit bij de Amerikaanse vliegtuigbouwer en de langste sinds 1948.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse investeerder Carlyle wil mogelijk de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. Persbureau Reuters meldt dat op basis van ingewijden. Daarmee lijkt er na de Amerikaanse kritiek op een deal met Gunvor weer een nieuwe gegadigde te zijn om de activiteiten voort te zetten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag de ongebruikelijke beslissing genomen de publicatie van zijn financiële resultaten uit te stellen op de dag dat deze eigenlijk zouden worden vrijgegeven. Het bedrijf heeft ook verzocht de handel in zijn aandelen stop te zetten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia werken samen met het bedrijf aan een noodoplossing om het conflict tussen de in Europa gevestigde tak en de fabriek van het bedrijf in China te omzeilen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
5 uur geleden