Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse president vervangt deel van zijn regering

Franse president vervangt deel van zijn regering

PARIJS (ANP/RTR/DPA) - Midden in de coronacrisis heeft de Franse president Emmanuel Macron een deel van zijn regering vervangen. Nadat hij vorige week al premier Edouard Philippe de laan uitstuurde en in plaats daarvan Jean Castex benoemde, was het maandag de beurt voor de rest van het kabinet.

Macron benoemde onder anderen een nieuwe minister van Binnenlandse Zaken. Christophe Castaner moet wijken voor Gerard Darmanin, tot nu toe minister van Begroting. Tegen de 37-jarige bewindsman loopt nog een onderzoek na aantijgingen dat hij vrouw zou hebben verkracht. Op het ministerie van Milieu komt Barbara Pompili, die lid was van de Groenen. Een van de bekendste advocaten van het land, Eric Dupond-Moretti komt op Justitie.

Macron behield echter zijn ministers van Financiën, Defensie en Buitenlandse Zaken. Financiënminister Bruno Le Maire krijgt onder meer het omvangrijke coronaherstelplan op zijn bordje.

De ingreep van Macron komt ruim een week na de lokale verkiezingen, die voor de partij van de president niet goed verliepen. Onder meer in grote steden als Lyon, Bordeaux en Strasbourg wonnen de Groenen fors. Ook Macron wil zijn land duurzamer en milieuvriendelijker maken, maar bij zijn vorige regering kwam dat niet goed uit de verf.

Meer uit Buitenland

Oekraïne meldt aanval op boorplatform en schip in Kaspische Zee

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oekraïne zegt een aanval te hebben uitgevoerd op een Russisch boorplatform en een militair patrouilleschip in de Kaspische Zee. Volgens het land maakt het deel uit van een reeks aanvallen in het gebied, maar het is de eerste die officieel door de Oekraïense krijgsmacht is erkend.

55 minuten geleden
Russische gezant onderweg naar Miami voor Oekraïne-gesprekken

MIAMI (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev is onderweg naar het Amerikaanse Miami om deel te nemen aan gesprekken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne, meldt hij op X.

1 uur geleden
Politici VS kritisch na vrijgave deel Epstein-documenten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zowel Democratische als Republikeinse politici zijn kritisch nadat de Amerikaanse overheid slechts een deel van de Epstein-documenten heeft vrijgegeven. Tot nu toe zijn rond de 300.000 pagina's openbaar gemaakt. Het Congres gaf vorige maand opdracht alle documenten vrij te geven, met 19 december als deadline.

2 uur geleden
Meerdere doden bij Amerikaanse aanvallen op IS in Syrië

DAMASCUS (ANP/AFP) - Bij grootschalige Amerikaanse luchtaanvallen op terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië zijn zeker vijf doden gevallen, meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. De Verenigde Staten voerden de aanvallen vrijdag uit als vergelding, nadat drie Amerikanen om het leven kwamen bij een aanslag in de Syrische stad Palmyra vorige week.

3 uur geleden
Trump stelt nieuwe commandant strijdkrachten Latijns-Amerika aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft luitenant-generaal Francis L. Donovan benoemd tot commandant van de Amerikaanse strijdkrachten voor Latijns-Amerika (Southcom). Hij wordt onder andere verantwoordelijk voor de troepenopbouw in het Caribisch gebied bij Venezuela, na kritiek op de vorige commandant.

3 uur geleden
Albanese na Bondi-herdenking: Joodse gemeenschap onbreekbaar

SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische premier Anthony Albanese noemt de Joodse gemeenschap van het land "volledig onbreekbaar". Hij woonde vrijdagavond een herdenkingsdienst bij in een synagoge in Sydney voor de slachtoffers van een schietpartij tijdens een chanoekaviering aan zee. Albanese zei in een toespraak dat de bijeenkomst in de synagoge "een avond van eenheid, veerkracht, trots, geloof en liefde" was.

3 uur geleden
Honderden nieuwe Epstein-stukken helemaal zwartgelakt

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een flink deel van de honderdduizenden pagina's uit het dossier rond zedendelinquent Jeffrey Epstein die het Amerikaanse ministerie van Justitie vrijdag heeft vrijgegeven, is zwartgelakt. Dat leidt tot kritiek en nieuwe twijfels over de transparantie van het onderzoek naar de overleden zakenman.

4 uur geleden